594 Shares 8594 views

Wpisz cokolwiek odbytnicy – gdzie i jak?

Dość często, znak można zobaczyć w adnotacji do leków, które powinny być stosowane doodbytniczo. Co więcej, często ludzie słyszą i badanie per rectum. Jak zaskakujące, jak się może wydawać, ale jeszcze nie wiem, co to oznacza. Jednak nie wszystkie odważył się zadać odwieczne pytanie: „doodbytnicza? To gdzie? „Cóż, rozwiać wątpliwości, że wszystko, co jest związane z tą definicją!


Co to znaczy?

Tak więc, termin ten odnosi się tylko do faktu, że manipulacje będzie wykonywana z odbytnicy przez odbyt (innymi słowy, odbytu). To wszystko, nic skomplikowanego, przerażające lub mylące.

Jeśli lek jest przepisywany odbytnicy – gdzie i jak należy je podawać?

Najczęściej, więc jest stosowane świece. mogą być przypisywane do obniżenia temperatury, eliminuje ból, do leczenia różnych chorób (nowotworowych), hemoroidy. Taki preparat powinien być podawany do odbytu. Sprawiają, że nie jest tak trudne, ale wielu wątpi prawidłowe wejście oznacza doodbytniczo. To gdzie również powinny być kierowane zaostrzony koniec świecy i jak głęboko wchodzę? Pierwsze rzeczy pierwsze:

  1. Najpierw trzeba umieścić blistrze leków w lodówce przez kilka minut, ponieważ w przeciwnym razie świeca po prostu topił się w dłoniach. Można po prostu umywa (w pakiecie) pod zimną bieżącą wodą.
  2. Tuż przed podaniem leku, jest konieczne, aby umyć ręce (dokładnie mydłem i wodą). Można nosić rękawice (medyczna).
  3. Otworzyć opakowanie, wyjąć świecę zapłonową.
  4. Aby dokonać wprowadzenia maksymalnie uprościć smarować zwężonego końca świecy dowolny smar (nie wazelina).
  5. Następnie, do których podaje się świecę, muszą leżeć na boku. Noga, że dno musi zostać naprawione, a to, co powyżej – do żołądka dokręcone.
  6. Wyciąg górny pośladek jest konieczne, pacjent powinien być zrelaksowany. Świecy jest wprowadzany do odbytu, do głębokości około 2,5-5 cm (dzieci – od 2,5 do 3 cm). Jest to wygodne, aby palec wskazujący.
  7. Gdy świeca wprowadza konieczne jest, aby ścisnąć pośladki i leżeć nieruchomo przez około 5 minut. Jak widać, wprowadzić doodbytniczo czopek jest bardzo proste!

W innych przypadkach, co można usłyszeć tę definicję?

Dość często podawany badanie odbytnicy. Odbywa się to zarówno przez chirurgów i ginekologów. Wiedząc, że taki przegląd będzie warto wstępnie określić, czy lewatywa jest konieczna.

Okresowy pomiar temperatury w ten sposób. Czasami zrobić taką manipulację odbytnicy – jest o wiele bardziej odpowiednie niż tradycyjny sposób (mierzona pod pachą). Bardzo często jest to praktykowane w leczeniu dzieci. Jednak trzeba będzie specjalny termometr (modele od rtęci są bardzo zachęcał do rezygnacji na rzecz elektronicznego lub tych, które używają cyny).

Dzieciak trzeba będzie położyć na brzuchu, zdjąć ubranie pokrycie pośladki. Aby ułatwić procedurę, można umieścić dziecko pod pad uda. Termometr wprowadza się na głębokość około 2 cm, pomiaru długości. – nie więcej niż 5 minut.

Jest to podstawowe informacje o tym, co i jak zrobić, doodbytniczo! Rzeczywiście, nic nie jest trudne w procesach globalnych nie jest!