707 Shares 3383 views

Rosja ma szansę stać się wiodącym producentem elektroniki

Około lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, miłośników dobrego brzmienia odkrył japońskie magnetofony, a przez długi czas, urządzenia te były symbolem jakości, a jednocześnie wysoki poziom dobrego samopoczucia ich właścicieli. Następnie zostały one zastąpione przez chińskich i malezyjskich odpowiednikami i zalali rynek. W Rosji, jak i na całym świecie, jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że prawie wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego wykonane w Chinach. Wkrótce jednak ta sytuacja może się diametralnie zmienić.


Głównym konkurentem – Chiny

Główną zaletą wszystkich chińskich towarów, z dół kurtki i buty dla zaawansowanych i zaawansowanych technologicznie produktów, jest cena. Wszystko inne, być może z wyjątkiem pewnych szczególnych towarów egzotycznych, takich jak przyprawy i herbaty, często powoduje skarg konsumentów. Jakość jest czasami chromy, materiały mają specyficzny zapach, linia pełzać, lutowanie odpada, wchodzą nity, i tak dalej. Oczywiście, chińskie towary są różne, a kraje „pierwszego świata” oni przyjdą po ściślejszej kontroli niż dla nas, zwłaszcza gdy chodzi o produkty znanych marek, ale istnieje problem występuje. A fakt, że przywożone z ChRL w krajach WNP już przeszły podwójne, jeśli nie potrójne filtracji. Po pierwsze, sami producenci jak najwięcej obniżyć koszty korzystania z tanich materiałów i robocizny. Po drugie, kupujący zbyt często kierują się ceną, a nie na właściwości konsumpcyjne. Jednak przedsiębiorcy są odważni, decydujący produkcyjne niektóre produkty bezpośrednio w Rosji. A co najważniejsze, to zdobyć.

Cechy chińskiego biznesu

Interesujące metamorfozy wystąpił z samochodu DVR Datakam. Po raz pierwszy firma specjalizująca się w tej pozycji rynkowej, zamówił sprzęt w Chinach pod swoją marką, podobnie jak wiele firm w latach dziewięćdziesiątych. Produkcja była tania, więc popyt, ale wkrótce konkurencja wzrosła, podobnie jak wielu inteligentnych. Oprócz problemów związanych z jakością i innych trudności powstało. Chińscy biznesmeni – nie koniecznie ludzi w tym świecie, a mimo umowy są głównie uczciwy zgodność, ale termin czasami nie może się ostać. Są jeszcze inne niuanse, znane każdemu, kto ma do czynienia z przedsiębiorcami z Chin. Bezpośredni oszustwem nie należy oczekiwać od nich, w większości ludzie są praworządni, ale przesadzać możliwości przedsiębiorstwa mogą łatwo, podnosząc duże zamówienie, które w oczywisty sposób nie może „pull”. Ale nie to jest najsmutniejsze.

kultura produkcja

Do produkcji wysokiej jakości płyty wymaga drogich linii montażowych. Aby złożonych systemów technicznych potrzebujemy specjalnego sprzętu, a na początku ścieżki nie ma pieniędzy wcale. Ale nie tylko w tym przypadku. W Chinach, w klasie biznes na kilka dekad przeszedł długą drogę, od prawie średniowiecznym biedy do bezprecedensowego luksusu. Zysk z tego starożytnego kraju, tysiące lat kultury stał się głównym bóstwem. Dlatego też, jeśli jest okazja, aby obniżyć koszty, nawet kosztem jakości, pytanie nawet nie powstać. Oczywiście, na produkcie końcowym jest naruszona. Na zespole pracują ludzie często niepiśmiennych, wcześniej nic, ale motyki, a nie w dłoniach. oni się trochę, bardzo próbować, ale okazuje się źle. Wszystko razem to się nazywa kultura niska produkcja.

Podjęto próbę ustanowienia produkcję na Tajwanie, ale tam był ten sam problem, i to w fundamentalnej orientacji cenę, a nie zasługi towarów, dla których wymagania wzrosły w Rosji. Więc nie było układową „kryzys kierunku południowo-wschodnim.”

Najnowsze rosyjskie minusy

Po upadku Związku Radzieckiego w Rosji były ugruntowane produkcji, specjalizujący się w produkcji podzespołów i montażu złożonych urządzeń. Znaczna część z nich została „zaostrzone” dla potrzeb obronnych, co oznacza wysoką kvalitet niemal bez względu na ekonomicznej wykonalności. Miało to zarówno zalety, jak i wady krajowych zakładów radiowych. sprzęt AGD sklepowe, które istniały w większości z nich produkowane magnetofony, telewizory, odbiorniki, odkurzaczy i innych urządzeń gospodarstwa domowego, a ogólny niedobór zapewniony stabilny sprzedaży niezależnie od właściwości aplikacyjnych. Po upadku systemu socjalistycznego zarządzania wszystkie te zalety nie były popytu na rynku jest wypełniona wszystkie te same towary chińskie. Ale kultura produkcji nadal pozostaje wysoka.

Ostatni argument chińskiego

„Zakończył się” sytuacja wzrost konsumpcji w Chinach. Sama w sobie, poprawa warunków życia – dobra rzecz, ale to jest nierozerwalnie związane ze wzrostu płac, a tym samym koszty produkcji. W Chinach, w ciągu kilku lat wzrosła w cenie jest dosłownie wszystko, a czasami. W momencie decyzji o przekazaniu avtoregistratora produkcyjnych w Moskwie (w ubiegłym roku) minimalna fasovschitsy pensja wynosiła sumę 750 dolarów. Siedem lat temu, inżynier otrzymał połowę. Jednak inne wskaźniki nie są do poziomu europejskiego-American. Dyscyplina przemysłowe i jakość wykonania i pozostały chińskiego.

Rosyjska produkcja

Zmniejszenie oficjalnego kursu rubla do dolara nie wystarczy, co sprawiło, bezsensowne zachowanie chińskiego oddziału Datakam, ale także otworzyła zupełnie nową możliwości eksportowych. Obecnie zespół wysoko płatnych projektantów zapewnia mały montaż warsztatów pracy oraz jakość produktu sprawdza podział OTC w obliczu dwóch swoich pracowników. Marketing System, który pozwala zrobić bez specjalny wydział działa tylko z dużych hurtowni, a nawet sklep internetowy istnieje. Tutaj, w rzeczywistości, cała konstrukcja, prosty i elegancki. Praca z sieciami handlowymi, praktykowane wcześniej nie spłacić z powodu ciągłych problemów z warunkami płatności zmniejszenia ilości kapitału obrotowego. Ich składowe dostawcy Datakam płaci natychmiast, bez żadnych opóźnień.

zabezpieczenia

Nie, nie tylko chiński, ale także producentów japońskich i inne nie dają takiej gwarancji konsumenckiej jako Datakam. Liczba połączeń dotyczących błędów spadł po przeniesieniu produkcji do Rosji pięć razy i jest tylko jeden procent (dotyczy produkcji roślinnej, jednak). Aby dodatkowo zmniejszyć nawrotom towarów podjęte na poziomie technologicznym, napięcie Withania zmieniony na 12 V, jak w poprzednich pięciu dozwolonym spalić gdy kontroler podłączony bezpośrednio do akumulatora samochodowego (były „rzemieślnicy”). Uszkodzona płyta mnie w całości, aby naprawić je przez długi czas i nic innego. Rosyjscy konsumenci zazwyczaj nie korzystają z prawa do zwrotu urządzenia w ciągu jednego miesiąca, chociaż jest ona podana. Jeśli coś jest dobre, to jest wykorzystywane z przyjemnością.

akcesoria

Prawie wszystko, co jest potrzebne do produkcji rejestratora może być wykonana w Rosji, ale problemem jest to, dziwne jak się może wydawać się nasz czas brakuje. Większość produkcje radiokomponentnyh są częścią kompleksu wojskowo-przemysłowego i zamówień zabezpieczonych „do gałek ocznych.” Jeśli przemysł elektroniczny dobrze rozwinięta (czego się spodziewać), struktura produkcji komponentów zmieniają się w sposób pokojowy, a jeszcze deski import dvenadtsatisloynyh, chipsy, procesory i inne podzespoły (istnieją setki) muszą produkować na Tajwanie.