529 Shares 3937 views

Nie zalogować na zewnątrz: jak wejść do BIOS-u na laptopie

Zazwyczaj przeciętny użytkownik nie ma potrzeby zagłębiać się w szczegóły techniczne, któremu powierzono w ręce przenośnego urządzenia elektronicznego. Niemniej jednak wiedza o odpowiedź na pytanie, jak wejść do BIOS-u na laptopie, sprzyja uwalnianiu jakiś proces … Po ponownej modyfikacji doskonalenia systemu, a także właściwy zdolność do rozwiązania problematycznej sytuacji sprzecznych sprzętu urządzenia komputerowego – jest przywilejem specjalistów. Jak wiecie, naprawa i serwis oprogramowania kosztuje. Dlatego sensowne jest zrozumieć niektóre zawiłości komputera, ponieważ wiedza – to rodzaj wolności!


Jakie zwierzę to BIOS?

BIOS krótki skrót oznacza "Basic Input / Output System". Innymi słowy, jest firmware, który kontroluje sprzęt z laptopem i współdziała z komponentów systemu.

W zależności od rodzaju chip na którym firmware, BIOS może być aktualizowana (nadpisane). Dlaczego tak ważne jest, aby znać odpowiedź na pytanie, jak wejść do BIOS na laptopie? Przede wszystkim, to jest zabawa, a po drugie – jest niezwykle pomocne! A ostateczny powód, a przyczyną tego zakresu wiadomości.

"Braterstwo" BIOS (a)

Istnieje kilka typów firmware-BIOS, którego nazwa jest rodzajem elementu należącego do producentów.

  • AMI – American Megatrends.
  • Nagroda Software.
  • Phoenix Technologies.
  • UEFI – Unified Extensible Firmware Interface.

Jednak pomimo wyraźnej interfejsu i funkcjonalności skalę odróżniającego każdego systemu I / O, to jest jeszcze możliwe dostrzec pewien standard cel, by tak rzec, jedność powołania Bios-chip.

Klucz do koszmaru

Nagradzać czytelnikowi praktyczne porady, jak wejść do BIOS na laptopie, mały szczegół powinny zostać wyjaśnione. Uniwersalny sposób na otwarcie zintegrowanego oprogramowania po prostu nie istnieje. To wszystko zależy od modyfikacji laptopów i zastosowań i zawierają w ustawieniach systemu BIOS. Warto zauważyć, że większość producentów przenośnych urządzeń komputerowych realizujących tradycyjne metody dostępu do systemu podstawowego, a mianowicie przez okresowe naciskając «Delete» lub «F2» krótkich odstępach czasu (dosłownie ułamek sekundy).

Procedura wykonanie, albo jak wejść do BIOS-u na laptopie z dowolnego modelu

  • Włącz lub uruchom ponownie komputer.
  • Podczas inicjalizacji urządzenia zainstalowane na ekranie laptopa, zazwyczaj w dolnej części można zobaczyć pasek informacyjny z krótkim tle informacji na temat sposobu, aby wejść do ustawień BIOS (a). Jest w tym momencie należy dokonać kilku prostych kliknięć wyświetlanych przycisków.

Ale nie zawsze jest to metoda skuteczna, jak w niektórych wersjach notebooków Powyższy proces odbywa się niemal natychmiast albo nie uwidoczniono. Uwaga: testowanie urządzeń podczas startu można spróbować uaktywnić przycisk «Pause / break». Pozwoli to na bliższe zapoznanie się z wynikami inicjalizacji i pod warunkiem wejścia w opcji BIOS.

Logo-tooltip

Powiedzmy, że jesteś właścicielem laptopa HP. Wprowadź BIOS do tradycyjnych kluczy jest mało prawdopodobne, ponieważ marka jest realizowany nieco inny schemat dostępu do systemu bazowego.

Odpowiedź na pytanie, jak się w tej sytuacji, będzie prezentowana lista, która, nawiasem mówiąc, jest łatwe do zapamiętania, jak wariacji kluczy przeznaczonych do wprowadzania systemu bazowego laptopa, nie tak dużo, ale wartość takiej informacji jest czasami po prostu nieproporcjonalny.

  • F1 – wejdzie do notebooka BIOS Lenovo, Dell, Packard-Bell i i bramy. Nawiasem mówiąc, niektóre modyfikacje Hewlett Packard (HP) danego przycisku otwiera sanktuarium jego ustawień.
  • ESC – prawie wszystkie firmy Toshiba. Należy zauważyć, że urządzenie japoński nieco bardziej wymagający w procesie wprowadzania systemu BIOS, a użytkownik będzie musiał potwierdzić, że chcesz za pomocą przycisku F1.
  • F3 – Sony, a niektóre modele amerykańskiej firmy Dell.
  • F10 – Compaq większość Hewlett Packard (HP) i ponownie Texan Dell.

Bezwzględna Champion „podstawowe” kliknięcia: noutbuchnogo wzorze F2

Rzeczywiście, największym z laptopami użyć klucza «» F2 aby wejść do ustawień BIOS. Na przykład, jeśli w tym kontekście do podjęcia stacjonarny PC, a następnie liderem była zawsze uważana «» przycisk Usuń. Ale aby wejść do BIOS-u do laptopa Acer, należy nacisnąć klawisz F2. Jednak zdecydowana większość nowoczesnych modyfikacji konkretnie odpowiedzieć na powyższym kluczu. Więc jeśli trzeba zainstalować system, aby rozproszyć ( „overloking”) procesora, zmiana ustawień lub poprawić modyfikację komputera, przede wszystkim starają się wejść do BIOS to poprzez przycisk.

Konkludując

Producenci notebooków bywają zaskoczeni ich przedsiębiorczego inwencji. Dlatego czasami może pojawić się jakieś nadzwyczajnej sytuacji, czyli wszystkie znane BIOS-klucz zostanie bez pracy. Nie rozpaczaj, starają się wprowadzić system podstawowy z jednym z przedstawionych kombinacji (kombinacji) klawisze: l Ctr + Alt + Enter, Ctrl + Alt + Esc, CTR l + Alt + Del lub Ctrl + Alt + Ins. Może Fn + F1 lub Ctrl + Ins, które pomogą Ci przejść do ustawień BIOS. Ogólnie rzecz biorąc, nie należy się denerwować, ponieważ Internet jest w stanie rozwiązać wszelkie problemy …