761 Shares 7239 views

Najdroższe kawior na świecie: opis, ryby i najlepsze recepty

O najtańszej kawioru wszystko jasne w nowoczesnym przemyśle spożywczym. Produkt ersatz jest piękne kulki z żelatyny glonów, które mgliście przypomina smak ryby. Istnieje naturalny i tani kawior – mintaja, śledzie. Fałszerze czasami podrobione szczupak tarło. Są farbowane to czarny i stara się przekazać off sevryuzhya. Ale w tym artykule interesuje nas nie są substytutami i produkty niższej półki cenowej, a następnie, co jest najdroższym kawioru na świecie. Albo przynajmniej w Rosji. A w ogóle, jakie rodzaje ryb zapewniają najdroższy kawior? I ile jest ten produkt?

Mity i fakty o Kawior

Uznano, że najdroższy kawior – czarny. Czerwony, choć większe, to jest droższe delikatność. W rzeczywistości, wszystko jest bardziej skomplikowane. Po tym wszystkim, istnieje wiele gatunków ryb, które tarło kawior. To Beluga, jesiotr, jesiotr, jesiotra. W tej kolejności ceniony przysmak. Ale to nie wszystko. Ważny jest wiek ryb. Im starszy, tym smaczniejsze jej jaja. I, jak paradoks, lżejsze. W świecie producentów opracowany klasyfikator produktu w kolorze. Kawior jasnoszary odcień – jest to najlepszy rodzaj czarnego.

Ponadto, smak produktu zależy od stopnia dojrzałości. Czasami jaja nie mają czasu, aby przekształcić się w stały zgrubienia. Masa ta jest nazywana yastiks. Wraz z filmem łączącym jego soli. Yastik kawior – najtańsze odmian szlachetnych. Payusnaya wyższe koszty, trawiona w solance (silne roztworze soli). A nawet wyższy ceniony pasteryzowanego kawior ziarna. Ona jest dojrzała, z koralikami stałych, solone na sucho. Smakosz ważne jest, że jaja różnych gatunków nie mieszają. Dlatego też docenione nie tylko czarny lub czerwony kawior i Beluga, jesiotr, łosoś, keta, i tak dalej. D. słoiki szklane korzystnie żelazo. Więc nie kupić „kota w worku”, i zobaczyć na jakość produktu (integralność, rozmiar ziaren kolor).

Najdroższe kawior na świecie

Wspominaliśmy już, że starszy ryb rodziny jesiotrowatych, smaczniejsze i lżejszy produkt. Dlatego najczęściej najbardziej cenne i odpowiednio drogie kawior nie jest czarno-białe jaja. Podrzucać jej szczególną rybę – Beluga albinosa. Samo to sprawia rzadką ikry. Teraz wziąć pod uwagę fakt, że ryba ta nie powinna być mniejsza niż sto lat! Beluga-albinos znajdują się w Południowej (Iran) części Morza Kaspijskiego. Pomimo faktu, że te gatunki ryb opiekę i pielęgnować je w lewo całkiem sporo. Na rynku międzynarodowym jest nie więcej niż dziesięć kilogramów dostarczany kawioru rocznie.

W Iranie, produkt nazywa się „Almas”, co oznacza „genialny”. I na Zachodzie, w Ameryce Północnej nazywany jest „Złoty kawior” – „złote jajka”. I nie tyle promienny żółty kolor określa nazwę. Ta ceniona kawior złoty. Ponad sto gramów trzeba zapłacić dwa i pół tysiąca dolarów. Jednak należy zauważyć, że znaczny udział w cenach towarów odgrywa opakowania. Irańczycy uważają, że jedynym godnym miejscem na tego diamentu jako kawior „Almas” może być tylko garnek złota dziewięćset dziewięćdziesiąt piątej próbie.

Popyt na delikatności

Wydaje się dziwne i prawie niemożliwe, że ktoś chciał kupić jajka w cenie małego samochodu. Po tym wszystkim, więc jeden posiłek jest warte więcej niż pokarm afrykańskiej wiosce przez rok. Niemniej jednak, najdroższy kawior na świecie jest bardzo popularne. Moneybags z całego świata pięciu lat czekają na swoją kolej, aby móc zapłacić za słoik delikatnością dwa i pół tysiąca dolarów. Dlaczego dają ich „nabyte przez przepracowanie” pieniądze? Cóż, na pewno nie za słoik 995-tego testu! Mówi się, że złoto (lub diament) kawior ma niepowtarzalny smak, nie porównywalny do niczego innego na świecie. Ona nie zapach ryb. Smak przypomina migdał. Kaloryczny jaj przed mięsa. Ale, w przeciwieństwie do wieprzowiny i wołowiny, jest o wiele bardziej użyteczne.

Smak i portmonetki Rosjanie

Co jest najdroższym kawior w Rosji? Oczywiście, powinno to być Beluga. I w cenie produktu jest bezpośrednio dotknięte wieku i wielkości ryb. W związku z tym paradoksem jest to, że najdroższy kawior ma węgiel i jasnoszary. Produkt ten jest, oczywiście, ziarniste. W pełni dojrzałe jaja są bladoszare stałe i dobre kulki kształt utrzymujący średnicy. Aby to zrobić, to delikatnie przesiane przez specjalne sita – grohotki. Banki są tylko największe jaja. Są one całkowicie oczyszczony z błon i żył yastiks.

Kawior subtelnie dodać trochę soli. Jest to tak zwana metoda sucha. Jaja wlewa bardzo cienkiej sól kuchenną (nie więcej niż pięć procent produktu) i utrzymuje się w ciągu kilku minut. Delikatność następnie pakowane do słoików gorąco z górną pokrywą. W ujawnieniu pojemników kawior powinien zachować kształt dobrze. Ale oficjalna połów jesiotra jest zabronione w Federacji Rosyjskiej. Na czarnym rosyjskiej ceny rynkowej produktu – sześćset dwadzieścia euro za kilogram.

Najlepszy kawior z jesiotra

Ponieważ Beluga dla użytkownika domowego jest „zakazane owoce”, zobaczmy, co jest praworządnym rosyjski można oddawać w czasie wakacji. Ten jesiotra – ryby, które oddycha z tyłu lidera wszystkich miotaczy kawioru. Wielkość produkcji prawnej jest sto osiemdziesiąt ton. Znacznie więcej niż dziesięć kilogramów „genialny”. Najdroższe kawior z jesiotra w supermarketach jest warta czterysta pięćdziesiąt euro za kilogram. Bez owijania sklep – dwieście trzydzieści. W pobliżu łowisk można kupić litr doskonałą czarny kawior i tysiąc rubli. Ale taki zakup nie jest całkiem legalne.

Najdroższe czerwony kawior

Jest to niezwykle przydatne i cenne produkt jest wytwarzany z ryby z rodziny łososiowatych. Jak gatunków jesiotra w tej przyjaznej firmy obejmuje kilka. Oprócz rodziny łosoś własnością Chum, różowy łosoś, pstrąg, nerka, Chinook, Coho i SIM. Według narzędzia, zawartość tłuszczu, a poziom zawartości łatwo przyswajalnych białek jaj tych ryb jest taka sama. Ale wielkość jaj różnić. Tak, i smakuje trochę inaczej. Keta stanowi największe jaja. Ziarna w pięć lub dziewięć milimetrów nie zostaną utracone w sałatce. Takie jaja mają również elegancki jasny pomarańczowy z czerwonymi plamami. Mają gęstą powłokę. A ponieważ zęby pękają przez wypalanie podniebienia cudownie pyszne połowie. Ten kawior nie jest gorzki i dlatego jest uważany za najlepszy.

Produkt dziwaczne

Nie ma takiej gradacji łosoś wartości, jak jesiotra. W związku z tym, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, co jest najdroższe czerwony kawior, który to produkt rybny. Cen często ma wartość liczby populacji gatunku. Kawior z kiżucz jest wart trzy i pół tysiąca rubli za kilogram. Ale nie można powiedzieć, że jest to najbardziej smaczne i wartościowe. Jaja kiżucz mają średnicę od trzech do pięciu milimetrów. Kolor – jest bliżej do czerwonego, nie tak eleganckie, jak kolega. Nerka kładzie bardzo małe jajka. Smak ryby jest o wiele lepiej. Ale cena za kilogram jaj w tym przypadku – trzech tysięcy rubli. Więc zdecydować – co umieścić na czele: rzadki rodzaj produktu lub jego smak.

Różowy łosoś – lider sprzedaży

Widzieliśmy już jakiś czerwony kawior jest najdroższe. Ale ludzie głosują torebkę. Ulubieńcem publiczności pozostaje kawior z łososia. Ona ma taką samą elegancką barwę bursztynową, jak syberyjskiego łososia. Ale same jajka trochę mniej – od trzech do sześciu milimetrów. Nie mają bardzo grubą skórę. Ale rynek jest zalany sfałszowane tak, że ta jakość potwierdza tylko po raz kolejny, że jaja – prawdziwy. Smak lekko gorzki. Roczny połów łososi w Rosji jest największym pod względem wszystkich łososia. I będzie to na pewno wpływ na cenę. Tak więc, mimo kryzysu gospodarczego, średnia rosyjska mogłaby sobie pozwolić na zakup słoik różowego łososia kawioru na wakacje.

Łosoś i inne

Wraz z rosnącą popularnością sushi i istnieje zapotrzebowanie na bardzo małych jaj – do biegania łyżwy. Jaja nerka zbyt i mają specyficzny smak gorzki posmak. Dlatego też, najbardziej popularny pstrąg kawior. Ona jest bardzo małe (dwa do trzech milimetrów), dobrze trzymać się na sushi. Farbowanie go pod względem typów pstrąga może być żółty lub pomarańczowy. Nie mniej smaczne jest delikatność i kawior coho. Jest to również średnie – nasiona ledwo osiągają średnicę czterech milimetrów. Najdroższe kawior – Chinook. Jego duże ziarna w ciągu sześciu do siedmiu milimetrów mają bogatą czerwoną barwę. Jednak ta delikatność różni się nieco gorzki smak. Wysoka cena wynika z faktu, że gatunki ryb Chinook rodziny łososiowatych jest wymienione w Czerwonej Księdze.

Jak wybrać jajka

Z obfitości substytut białka na rynku ważne jest, aby nie popełnić błąd w wyborze produktu wysokiej jakości. Zbyt piękne ziarna jednolitym kolorze z wyraźnym zapachu rybim wskazują tylko, że kawior – nie realne. Żelatyna nie pęka i przykleja się do zębów – innego markera zafałszowania.

Teraz dowiemy się, jak wybrać prawdziwy produkt z jesiotra. Lepiej kupić słoik – więc można zobaczyć jego zawartość. Ale wysokiej jakości irański kawior – Black, nie genialne – sprzedawane w pojemnikach metalowych. Ale w tym przypadku, można określić, czy dany produkt jest dobry. Na pokrywie musi być wewnątrz oznakowania wyciskanych. Banki nie powinny bulgot Gdy drgania. Etykieta musi koniecznie informacje oznaczają: z tego typu ikra ryb i jaka metoda przetwarzania. Nawet łatwiej zidentyfikować wysokiej jakości czerwonej delikatność. Naturalne jajka prześledzić „oko” – embrion ryb.

Najlepsze przepisy kulinarne z wykorzystaniem jaj

Ten przysmak jest w stanie przekształcić nawet bardzo proste, przyziemne danie. Widzieliśmy już kilka kawior ryby są najdroższe. W konsekwencji, kanapka z nim będzie och, jak nie tanie. Ale dla takiego przysmaku trzeba wymyślić coś bardziej wyrafinowanego niż kanapkę. Z czerwonym kawior rosyjski gotować potrawę narodową – naleśniki. Jak używać czarnego gotowania?

Oto przepis Sałatka świąteczna „Gifts of Neptune”. Kawior czarny pasuje do owoców morza. Weź funt kałamarnicy sałatki i dwustu gramów krewetek. Odwar z owoców morza. Dwa jajka i 150 g sera sodu. Squid mielone wymieszać dwa zęby czosnku i 100 g majonezu. Spread warstwę w naczyniu gotowanego ryżu. Następnie połowę kalmary. Dalej – dwa pokrojone pomidory. Wsadzili jaja. Top – druga połowa kalmarów i serem. Smaruje majonez. Sałata dekoracji góry przegotowanej obranych krewetek i kawioru.