484 Shares 6901 views

Co jest siniak grzyb?

Dość rzadkie dla naszych leśnych grzybów zmiażdżysz trudno pomylić z jakimkolwiek innym rodzaju. Jego czapka może osiągnąć średnicę dwunastu centymetrów i tym podobne mają kształt kulisty i pulvinate. W dotyku, przypomina odczuwalne. Ciało grzyba ma kruchą konsystencję i kolor biały, z wycięciem, ona natychmiast staje się niebieskawy, dla grzyba i jego nazwy. Hat i nóg siniaki są pomalowane na intensywny żółty kolor słomkowy. Trzon jest wydrążona i szeroki.

Grzyby z tego rodzaju są uprawiane głównie w lasach na piaszczystej glebie. Spotkać je można pod brzozami, a także pod drzewami kasztanowców i dębów. W większości z Rosji, te grzyby są bardzo rzadkie, są one wymienione jako zagrożone. wzrost siniak sezon rozpoczyna się w lipcu, a kończy we wrześniu.

Co do zasady, niedoświadczony grzyby mogą być mylone z gigroporom siniak kasztanowca, który jest bardzo podobny do niego z zewnątrz. Określić różnicę może być łatwo poprzez nacięcie na roślinie, jeśli od razu nabyć niebieski odcień, następnie przed siniaków. Jeśli jednak pozostają białawe, to jest prawdopodobne, gigropor.

siniak grzyb jadalny i ma doskonały smak. Może on być stosowany w postaci suchej, trawiona lub smażonych.

Jak gotować grzyb siniaka?

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie tego rodzaju lasu. Praktycznie każdy przepis dla innych gatunków grzybowych nadających się do stłuczenia. Mogą być smażone, suszenie, marynowanie, konserwowanie i używane do gotowania jajek.

siniak Grzyb: kawior przepis

To danie jest bardzo smaczne i łatwe w przygotowaniu. Jako składniki musielibyśmy trzystu gramów pieczarek, cebuli – dwie głowy, olej roślinny, czosnek, pieprz i sól do smaku. Cebulę pokroić w drobną kostkę i smażone na oleju na złoty kolor. Drobno posiekane grzyby i dodać do cebuli, masa ta jest konieczna dusić przez 7-10 minut.

Przez kilka minut, aż gotowane grzyby do cebuli i dodać zmiażdżony czosnek, pieprz i sól. Pyszne grzybnia jest gotowy!

Przepis smażone grzyby siniaki z orzechami

Aby przygotować to danie będzie potrzeba funt świeżych grzybów, kubek obranych orzechów włoskich, cebula – dwa kawałki, kilka piór zielonej cebuli, 80 g masła, kolendry, pietruszka, octu jabłkowego, pieprz i sól do smaku. Umyte pieczarki obrane należy pociąć na plasterki, dodać sól, smażyć z drobno pociętych cebuli. Podczas smażenia grzyby przeznaczy sok, który jest niezbędny do drenażu i dodać do niej trochę octu jabłkowego i pieprzem. Uzyskaną mieszaninę wlać smażonych grzyby, dodać drobno posiekanej pietruszki, kolendry i cebuli, i posiekane orzechy. Dobrze wymieszać i ostudzić. Kiedy stół leżał Grzyby wzgórza i udekorować gałązkami zieleni. Oczywiście, smażenie może być siniaki i bez dodatku różnych przypraw, warzyw i orzechów, ale obecny danie będzie miał niepowtarzalny smak i niezapomniany.