154 Shares 8488 views

Jak gotować ostrygi

Ostrygi – to małże, uważany jest za przysmak. Są one stosunkowo drogie, a ze względu na ich koszt i smakowitości związane są z bogactwa i luksusu. Wysoki koszt tego produktu, oprócz jego dobrego smaku, jest również ze względu na spadek populacji gatunków organizmów żywych.

Przed przystąpieniem do pytania, jak gotować ostrygi, pogadać o tym, jak one wyglądają i gdzie mieszkać. Zazwyczaj ostryg – powłoka ma kolor perłowy sokiem z małży i wewnątrz. Jeśli chodzi o smaku ostryg, jest bardzo wszechstronny i zależy od wielu czynników, to można porównać do wina. W zależności od obszaru, w którym są one gromadzone, mogą być bardziej słony, słodki więcej, może mieć niewielki smak melona, a także mieć smak mineralną. Głównym siedliskiem – Pacyfik i Ocean Atlantycki, większość z ostryg produkowane we Francji i Anglii. Ponadto, ze względu na powolne ożywienie w populacji w ostatnich latach zaczęły aktywnie rozwijać farmę ostryg w którym produkt jest uprawiana sztucznie.

Przed mamy do czynienia z jak gotować ostrygi, trzeba wiedzieć, jak je wybierać. Główna zasada: muszą być żywe i zlewy nie powinien być otwarty. Bardzo ważnym punktem: Jeśli klapka trochę uchylone – ostryga stosowanie jest surowo zabronione! W większości przypadków, ostrygi jeść ją przy życiu. Ustal żyje wybraną milczek, czy nie, stosując następujące metody: wstrząsnąć skorupę pobliżu ucha, jeśli to słychać bulgotanie – małż jest martwy, jeśli nie słychać żadnego dźwięku, a następnie dzienny, jak również przywiązanie do ściany powłoki. Żywe ostrygi, co do zasady, nie gotować, jeść je na surowo lub podawany do niektórych koktajli. Skorupiak w postaci konserw sałatek lub zup.

Jak gotować ostrygi? Na początku trzeba dokładnie spłukać zlew z bieżącą wodą, aby całkowicie zmyć wszystkie wodorosty. Następnie trzeba bardzo ostrożnie, lepiej specjalny nóż, aby otworzyć skorupiaków skrzydła. Jedzenie ich może być bardzo surowe, jak już wspomniano, jak również wędzone, smażone, duszone, konserwy, marynowane, pieczone i gotowane w podwójnej kotła.

Istnieje wiele sposobów, jak gotować ostrygi, co najważniejsze starają się maksymalnie zachować wszystkie składniki odżywcze produktu. Wiele z nich, ponieważ ostrygi są bogate w żelazo, miedź, witaminy B i świecić na ostrygi nie ma powodu tłuszczu jak może się wydawać na pierwszy rzut oka, ale ogromne ilości glukozy. To z tego powodu tak przydatnych ostrygi.

Przepis na nich jest dość prosta. Najczęstszym sposobem jest gotowanie na parze. W tym celu, ostrygi na durszlak powinien być ustawiony nad wrzącą wodą i moczyć około 10 minut, aż większość z nich nie są ujawniane. Ci, którzy z jakiegoś powodu nie zostało otworzone, jedzenie nie powinno być stosowane. Preparat ten sekret polega na tym, że woda, która sprowadza pod ostrygi, można dodać różne składniki, smak, który następnie wpływa na smak ostryg. Na przykład, można dodać trochę imbiru, czosnek, papryka, trawy cytrynowej, wszystko zależy od woli i preferencji.

Wielu słusznie uważają ostryg czcionka energii i zdrowia. Więc kiedy pojawia się pytanie, w jaki sposób gotować ostrygi, odpowiedź nasuwa się, że kulinarny przetwarzanie w odniesieniu do tego produktu może zabić wszystko co najlepsze. Dlatego wielu prawdziwych koneserów i smakoszy smaku nie jest uznawany za ostrygi żadnych zabiegów kulinarnych. Jedzą bardzo świeży produkt, podkreślając niezrównany smak cytryny klinów.