667 Shares 6141 views

Gałka – efekt może być nieoczekiwane

Gałka muszkatołowa gałka muszkatołowa drzewo owoce są nazywane, trochę jak moreli. Jego ojczyzną jest uważany Moluków, brazylijski tropikach i Indii Zachodnich. Gałka muszkatołowa drzewo rośnie około 100 lat i sięga od 9 do 12 metrów wysokości. Jej owoce są w kolorze żółtym, mięsistej owocni i dużych nasion. Długość płodowej – około 8 cm.


Lecznicze właściwości gałki muszkatołowej

Gałka muszkatołowa zyskał popularność w medycynie dzięki unikalnej właściwości lecznicze, zapewnia zawartość w roślinie dużą ilość witamin i wielu innych składników odżywczych. Jego główne składniki aktywne są olejki eteryczne, pektyny i skrobia. Zawartość tych olejków eterycznych w gałka muszkatołowa jako kamfenu, eugenol, geraniol, linalol, dipentenu, pinen, 15% wszystkich składników.

Gałka muszkatołowa, którego efektem jest nieoceniona, z powodzeniem stosowane w medycynie ludowej i tradycyjnej. Właściwości lecznicze gałki muszkatołowej charakteryzuje wzmacniające i stymulujące. Ma immunomodulujące, przeciwzapalne i ściągające działanie na organizm ludzki. posiada również gałka muszkatołowa efekt jest kojące, antybakteryjne i anty-nowotworowych.

Gałka muszkatołowa – zastosowania medyczne

W medycynie, owoc ten jest używany w walce z wieloma chorobami. Stosowany jest w leczeniu zaburzeń procesów trawiennych, osteochondroza, zapalenie mięśni, zaburzenia czynności seksualnych, w tym impotencja, chorób sercowo-naczyniowych, zapalenia stawów. Dobry wpływ ma przy leczeniu bezsenności, zaburzeń pamięci, zaburzenia układu odpornościowego, drażliwość. Gałka zastosowanie również odbierane i przeziębienia i w leczeniu nowotworów łagodnych. On jest doskonałym lekarstwem na ból głowy. I leczenie chorób włosów będzie gałka muszkatołowa. Efekt to wzmocniło.

Ten produkt leczniczy jest stosowany nie tylko jako lekarstwo, ale także jako środek zapobiegania chorobom. Jest również składnikiem wielu suplementów diety.

Zauważ, że ta nakrętka można spożywać w ograniczonych ilościach wyłącznie jako efekt gałka muszkatołowa jest odurzający, jego przedawkowanie może powodować euforię, halucynacje, nudności, wymioty, a nawet śmierć.

Dzięki lecznicze właściwości gałki muszkatołowej jest szeroko stosowany w kosmetyce i występuje w wielu szamponów, kremów, żeli, masek i innych środków do pielęgnacji ciała, skóry i włosów. Oraz jego olejki eteryczne stosowane w aromaterapii do produkcji napojów spirytusowych, do masażu, do inhalacji, okładów.

Gałka muszkatołowa w gotowaniu

Nasiona mają gałka muszkatołowa ostry korzenny smak i niezwykły aromat. Jest aktywnie używany jako przyprawa w wielu kuchniach świata.

Dodał do potraw w bardzo małych ilościach, ze względu na ryzyko wystąpienia negatywnych skutków dla zdrowia i dobrego samopoczucia w przypadku przedawkowania. Ale nawet mała szczypta gałki muszkatołowej daje niepowtarzalny smak mięsa, ryb, sosów lub ryżu. Ponadto, jest on dodawany do zup, sałatek warzywnych, makarony, grzyby, ziemniaki puree. I to jest również dobre dla deserów. Lekko orzechowy w deser budyń, ciasteczka, śmietaną, kompot, owoców lub mlecznego poprawia walory aromatyczne i smak jedzenia.

W dawnych czasach, aromatyczny smak gałki muszkatołowej i były tak cenne, że kupcy Arabowie, którzy otrzymali go od indiańskich mieszkańców odsprzedawane to dużo droższe, a więc wzbogacona. Oni nawet trzymane w tajemnicy lokalizację ojczyźnie przypraw, nie chcąc przyznać się do innych sprzedawców.

A dziś ten leczniczy i przyprawa o smaku orzechów jest dostępny dla każdego. Można je nabyć w każdym sklepie w postaci przypraw lub apteki – jako olejku.