521 Shares 9773 views

Henri Matisse: malowanie i kreatywność

Są momenty w życiu, kiedy wielcy malarze otworzył swoją karierę w sztuce zupełnie przez przypadek, że tak powiem, z woli losu. Oto słynny francuski malarz Fowizm Henri Matisse, którego obrazy produkować oryginalną artystyczną wrażenie na licznych wielbicieli jego twórczości, zaczął malować zupełnie przez przypadek. Stało się to po trywialny atak wyrostka robaczkowego, który ukrył się młody asystent prokuratora Henry'ego na operację w szpitalu. I jego matka, od jego dzieciństwa zaszczepić przyszłego geniuszu artystycznego malowania smak, Matisse dała pudełko farb i pędzli, więc nie nudzić się w domu.


początku drogi

Wkrótce Henry jest już studia w Paryżu, artysta Moro w School of Art. Tam spotkał się z metrowej Signaca i niektórych wschodzących artystów. A następnie Henri Matisse malowanie który wystawiony na Salon Jesienny, wraz z obrazami Derain, Vlaminck, Marqueta, Rouault, krytycy o nazwie „dziki”, stając się jednym z założycieli nowego ruchu artystycznego – fowizm (po francusku – słowo to oznacza „dzikie”) , I miłośnicy malarstwa zaczyna lubić prace artysty.

Henri Matisse. zdjęcia

Prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych obrazów artysty jest obraz „Taniec”. Istnieją dwie odmiany tego. Pierwszy – Ermitaż, drugi – w nowojorskim Muzeum Sztuki. Te dwa oryginalne obrazy malowane Anri Matiss. Obrazy nie były początkowo zrozumiał i wyśmiewane przez krytyków. Jeden z nich został zamówiony i malowane dla domu Moskwa Shchukin w roku 1910. Jest to znaczące, że płótno zostało rozładowane czerwony, niebieski, zielony – wszystkie trzy kolory.

Malarz Henri Matisse

Obrazy zatytułowane „Kobieta w zielonym kapeluszu”, „okno”, „podniesione kolana”, „The Italian”, „Portret rodzinny” i wiele innych są bezcenne dziedzictwo artysty. Więc w filmie „Red Fish” (1911) przedstawia magiczny świat kolorów i obrazów, które natychmiast przekazywane do widza. Nawiasem mówiąc, malarz powrócił do tego obrazu więcej niż raz, i istnieje kilka wariantów pracy.