803 Shares 8597 views

Najlepsza kuchnia szpatułka: przegląd

W każdej kuchni ustawić koniecznie zawiera ostrze. Żaden z kochanką nie może obyć się bez w kuchni takie proste, ale wielofunkcyjnego asystenta. I co do zasady, jednej kuchni na więcej niż dwie części. Zapraszamy do zapoznania się z takich elementów jak kuchnia łopatką.


Dlaczego ostrze na farmie?

Dziś możemy zobaczyć wiele akcesoriów domowych. Ale czasami kuchnia szpatułka jest niezbędnym poz.

Przy tak prostym, pozornie, akcesorium, można wykonać kilka czynności:

  • mieszając żywności na szalce;
  • wyjąć z patelni mięso, ryby, ciasta, ciasteczka i wiele innych;
  • równomiernego rozprowadzenia napełniania do tortu i pizzy (łyżeczką więc nie pracuje);
  • flip placki;
  • rozłożyć naczynia na talerze i wiele więcej.

Oznacza to, że można użyć zwykłej łyżki, ale istnieją uniwersalne ostrza są łatwe w użyciu, a także nie uszkodzić powłokę potraw.

Jak wybrać ostrze?

Jedno ostrze nie może być ograniczona. Im, istnieje wiele i wszystkie są wykonane z różnych materiałów. Oznacza to, że przed zakupem to kuchnia akcesoria, niezbędne jest, aby określić kolejność, dlaczego jest to potrzebne.

Gotowanie w naczyniu z antyadhezyjną powłoką ceramiczną, należy wziąć z drewna, tworzywa sztucznego lub silikonu łopatki.

W celu przygotowania żywności tłuszczowe muszą łopatki ze szczelinami, a tłuszcz będzie opróżnić.

Dokonywania naleśniki, duże kawałki mięsa lub ryby, idealnym rozwiązaniem byłoby ogólna kuchnia łopatką.

Nakładających się części ciasta ceramicznego jest ostrze.

Również te akcesoria wyróżniają się materiał, z którego są wykonane.

Migawki z drewna

Drewniana łopatka – wszechstronny akcesoria kuchenne. Można go stosować do wszystkich powierzchni, włączając w nieprzyleganie i ceramiki. Ona może zrobić absolutnie żadnej funkcji i nadaje się do smażenia, duszenia, toczenie, mieszając, i tak dalej. Ostrza drewniane są nienaruszone i szczelinami.

Wadą tych akcesoriów jest to, że w końcu absorbują zapachów. Dlatego muszą one zostać zmienione stosunkowo często. A także drewniane ostrza nie mogą być myte w zmywarce. Niekwestionowanym atutem tego obiektu jest jego niska cena.

metalowego ostrza

Wcześniej każdy zestaw kuchenny został wykonany z metalu. W związku z tym ostrze metal. Od dziś prawie każda kobieta ma na patelni z powłoką nieprzywierającą, stosowanie takich akcesoriów nie są zalecane, ponieważ mogą one zadrapać powierzchnię naczyń.

Ale metalowe ostrze kuchnia jest idealna do toczenia i usuwając wszelkie potrawy z patelni. Na przykład, jest to wygodne, aby położyć na talerz ciastek i ciast. To akcesorium istnieje w specjalne szczeliny, które mogą być po przekątnej lub pionowe w zależności od marki i designu.

Główną zaletą metalowych ostrzy jest to, że nie wchłania zapachów. Może również być czyszczone w zmywarce. Wadą – nie nadają się do każdego rodzaju powierzchni.

Łopatka silikonowy

szpatułka silikonowa stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku akcesoriów kuchennych, ale od razu podbił serca kucharzy. Większość tego małego pomocnika wykonana z wysokiej jakości silikonu, który jest bezwonny, uchwyt jest wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego. Ergonomiczna konstrukcja. Aby skorzystać z tego akcesorium jest bardzo wygodne: jest lekki, a uchwyt pasuje dobrze leży w dłoni.

Silikonowa szpatułka jest niemal powszechne w użyciu. Jest to wygodne, aby wymieszać potrawę i obrócić małe kawałki. Z dużymi i ciężkimi kawałkami ryb, mięsa i innych kontaktu z żywnością za pomocą noża niewygodne, ponieważ silikon nie jest zbyt gęsta.

Niekwestionowanym atutem silikonowego akcesorium jest to, że nie wchłania zapachów i będzie trwać przez długi okres czasu w intensywnej eksploatacji (żywotność do pięciu lat). Innym silikonowe są odporne na wysokie temperatury (do 250 stopni), nic się z nim dzieje. To ostrze jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów powłok, w tym dla non-stick. A jedzenie nie będzie trzymać w korzystaniu z akcesoriów kuchennych. Ostrze można myć w zmywarce.

Obecnie istnieje duża liczba różnych ostrzy silikonowych. Różnią się wyglądem i część robocza uchwytu. Istnieje także ogromny wybór palety kolorów, co pozwala podnieść łopatę do każdego wnętrza i nastroju.

nylonowa łopatka

Obecnie w sprzedaży są coraz częściej ostrza nylonu. W rzeczywistości, jest taki sam jak krzem. Być może największą różnicą jest użycie terminu. On jest dwa lata dla ostrzy nylonowych.

Te akcesoria kuchenne są szczelinowe i solidne. Są uniwersalne w użyciu. Z takiego akcesorium można obrócić kawałki żywności kolidować z naczyniami, aby usunąć ciasta i tak dalej.

Łopata kulinarny nylon nie chłonie zapachów, można je myć w zmywarce. Również zaletą bezsporny jest fakt, że taki materiał nie przykleja się do jedzenia. Ułatwia to proces gotowania.

ostrza ceramiczne

Jedynym celem ostrzy ceramicznych – dostawa ciast i innych potraw na stole. Służy jako ozdoba i przydatnych narzędzi jednocześnie. Takie łopatki nie zaleca się do mycia w zmywarce do naczyń. Oni nie pochłaniają zapachów, co jest dużym plusem.

Ostrza ceramiczne są wygodne w użyciu. Ponadto, istnieje spora liczba kolorów i wzorów na powierzchni, co ułatwia proces selekcji. Po tym wszystkim, można mieć kilka akcesoriów tematycznych, które są odpowiednie do każdej uroczystości. Można również wybrać ostrza uniwersalnego projektowania do użytku na stole porcji, niezależnie od przyczyny.

Każdy z proponowanych noża kuchennego nie zmienia albo kolor lub smak żywności, nawet pod wpływem temperatury. Co do wykorzystania, wybierz tylko do Ciebie. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.