729 Shares 5918 views

Block House "Shakhmatovo" adres, opinie, zdjęcia. Jak się tam dostać?

Blok Manor „Shakhmatovo” jest nierozerwalnie związane z nazwą ulubionej przez wielu rosyjskiego poety. Znajduje się dwadzieścia kilometrów od Solnechnogorsk.


historia

W 1875 roku „Shakhmatovo” nabył słynny rosyjski botanik, Rektor Uniwersytecie Petersburskim, A. N. Beketov – dziadek poety. On stworzył tu gniazdo rodzinne, określone tradycje i sposób życia.

dziadek Alexander Blok przyniósł do posiadłości w wieku do sześciu miesięcy. Przez całe życie Aleksandr Aleksandrowicz przyszedł do posiadłości w lecie. Tu nauczył świat, napisał swoje najlepsze wiersze, smutny i wesoły, myślenia. Tu poznał swoją prawdziwą miłość – Love Dmitrievna, córkę sąsiada, D. I. Mendeleeva, który żył w Boblovo. Ona stała się żona poety. Alexander Blok serdecznie i szczerze przywiązani do rodzinnej posiadłości. Jego zafascynowana i zainspirowana romansu osiedla, pięknej przyrody? otaczają go. Oto one zostały napisane prawie trzysta prac.

Blok Manor „Shakhmatovo” lub raczej, jego główny dom został przebudowany w 1910 roku w ramach projektu poety. W 1921 roku majątek został spalony podczas rebelii chłopskiej.

dwór ożywienie

Muzeum-Estate Blok Shakhmatovo zaczęła być utworzone w 1984 roku w tym samym miejscu, gdzie dokładnie. Jednak dokładne szczegóły dotyczące jego pobytu nie zostały zachowane. Według wspomnień rdzennych mieszkańców tych miejsc okazało się dokładnie, gdzie „Shakhmatovo” – zagroda bloc. Muzeum przyjął pierwszych gości w budynku głównym posiadłości na początku sierpnia 2001 r. Do tej pory całkowicie odtworzona budynku głównym, przewóz dom, budynek gospodarczy, stodoła.

Manor Alexander Blok "Shakhmatovo" nie jest wielka. Jest on otoczony stuletnim świerka i lipy. Miły spacer wzdłuż zacienionych ścieżek, podziwiać zrekonstruowany dom poety, skrzydło, który jest pochowany w zaroślach dzikiej róży, bzu i jaśminu.

Muzeum-Estate Block „Shakhmatovo” oferuje na trasie dom, który opowiada o życiu odwiedzających swoich właścicieli, ich zwyczaje i marzeń.

Od 1970 roku jego ukochana polana Blok są bardzo popularne i dobrze znane data all-rosyjskich festiwali poezji. Stało się dobrą tradycją trzymać je w pierwszą niedzielę sierpnia. Alexander Blok Muzeum zajmuje dwa piętra. Na parterze znajduje się przedpokój, pokój babci, jadalnia z dostępem do parku, niebieski pokój, biuro dziadka, pokój Lyubovi Dmitrievny Blok – żona poety.

Wycieczki odbywają się codziennie w muzeum. Przewodnicy powiedzieć odwiedzających o kolorze narodu, znanych osób, które odwiedziły majątek bogatym i barwnym życiu inteligencji na przełomie XIX-XX wieku, o ich codziennych zajęciach i hobby.

Agroturystyka "Shakhmatovo" Block którego adres – Moscow region, powiat Solnechnogorsk, Solnechnogorsk Str .. Quay 11, czeka na gości, fanów wielkiego poety. Tysiące naszych rodaków już odwiedził tę historyczną stronę. Wielu miłośników poezji będzie interesujący dwór Block „Shakhmatovo”. Jak dostać się do niej, opiszemy w tym artykule później.

Głównym dworek

Wnętrze domu odtworzył wspomnienia M. A. Beketovoy – ciotkę poety. W swoich wspomnieniach, jest wyczerpująco opisane, pokój wyglądał jak w domu, co stanęli meble, opisuje nawet takie szczegóły jak tapety na ścianach i drobnych elementów dekoracyjnych. Informacja ta okazała się nieoceniona dla tych, którzy przywrócił nieruchomości.

Wystawa pokazuje, jak oryginalne przedmioty, które należały do rodziny poety, który uprzejmie dostarczył krewnych muzeum Blokowanie i przedmiotów typologicznych. Przekraczając próg domu, goście są zanurzone w atmosferze życia dworu rosyjskiego szlacheckich XIX-XX wieku.

Pokój E. G. Beketovoy

Znany tłumacz, córka słynnego rosyjskiego podróżnika i odkrywcy G. S. Karelina – E. G. Beketova – była babka Aleksandra Blok. Jej pokój jest na pierwszym piętrze muzeum. Sytuacja jest bardzo skromna – polerowane elegancki stolik przy oknie, krzesło z podłokietnikami mahoń, duże i wygodne krzesła.

żywy niebieski

Jak wielu odwiedzających zauważyli zaskakujący sposób skromny, a czasem nawet surowy wystrój Shakhmatovo. Blok dwór (zdjęcia i wideo w domu jakiegoś powodu zabronionego), ma bardzo ciekawą pokój, który poeta wspomina w swoim wierszu „Retribution”. To Niebieski salon. Jego ściany są pokryte niebieskim tapety, które posiadają jaśniejszą niebieską lilię.

Tutaj każdy wieczór zgromadził wszystkich mieszkańców osiedla, grać szarady, głośne czytanie, słuchanie muzyki, spotkał wielu krewnych i przyjaciół. Wystrój pokoju jest stary czarny fortepian, który dał muzeum Marietta Shaganyan. Gdy to instrument odgrywa wielką Siergiej Rachmaninow.

biały jadalnia

W pokoju jest również urządzony dość zwięźle – biały sufit i ściany, stół nakryty białym obrusem, ale zegar z małymi ciężarami na ścianie. Ma dostęp do parku z jadalni.

Gabinet Blok

„Shakhmatovo” Block Manor odtwarza atmosferę gabinetu, w którym poeta pracował. Znajduje się na drugim piętrze. Jest takie stare biurko, który udał się do poety z ojcem. Ma swoje tajemnice – sekretne szuflady, gdzie bloki są przechowywane listów do żony, niektóre rękopisy. Dziś zwiedzający mogą zobaczyć autentyczny bambusowy regał, wiklinowy fotel i regał, które zostały wyprowadzone z mieszkania poety w Petersburgu. Ponadto, znajduje się pole droga i ławki. Pokój jest przestronny, ma dużo światła dzięki dużym oknom, które oferują wspaniały widok na okolicę.

oficyna

Przy wejściu na dziedziniec ze stacji jest skrzydło. Obecnie mieści się stała ekspozycja „Beyond the ostatnich dniach …”, który opowiada historię przejęcia Shakhmatova, o znanych osób, które odwiedziły osiedla. Osiedle przyszedł odwiedzić, i mieszkał w skrzydle prababki poety A. N. Karelina. W 1904 roku zaczął żyć blok i jego młodą żonę.

park

„Shakhmatovo” (Blok dwór), otoczony jest małym, ale bardzo malowniczym parku. Dziś zachowały się rzadkie rośliny, które są uprawiane blok i jego rodziny. Zwłaszcza, że jest piękny w lecie, gdy dwór tylko pochowany w kwiaty.

Wioska Tarakanovo

Kontynuuj zapoznać się z eksponatów muzeum we wsi może być Tarakanovo, który znajduje się trzy kilometry od osiedla „Shakhmatovo”. Ocalała dawny budynek szkoły ziemstwo, która przetrwała od czasów blok, ekspozycja poświęcona życiu i twórczości poety. Oto kopie jego rysunków, grając swoje rękopisy i liczne fotografie Bloku i Beketov. Tutaj można zobaczyć portrety przyjaciół i bardzo pierwsze wydanie poezji Alexander Blok ulubionych książek. Można go znaleźć interesujące zobaczyć metryczny książkę Kościoła Mihaila Arhangela. W jej pogrzebie w 1902 roku, dziadek poety A. N. Beketova. Jest też żonaty i Aleksandr Aleksandrowicz.

We wsi zachowało Tarakanovo oprócz szkoły County posiada dwa budynki – dom nauczyciela i ruiny kościoła Arhangela Mihaila.

„Shakhmatovo” dwór Block – jak dotrzeć

Jeśli podróżujesz samochodem od stolicy, w Solnechnogorsk należy skręcić w prawo do wsi Tarakanovo. Na kolejnym rozwidleniu, kilkaset metrów, ponownie skręcić w prawo. Nie ma żadnych wskazówek. Jechać aż do skrzyżowania, nie będzie widać „Na Shakhmatovo”. Aż do celu, trzeba będzie zaledwie pięćset metrów.

Z dworca kolejowego „Sunflower” można dojechać autobusem nr 24, aby zatrzymać „Tarakanovo Village”, a następnie pieszo około 2,5 km.

„Shakhmatovo” Manor bloku: opinie klientów

Zasadniczo, Muzeum-Estate Goście są zadowoleni z jego wizyty. Pracownicy, którzy znają i kochają swoją pracę specjalistów, którzy mówią dużo o życiu poety. Bardzo imponujące odrestaurowanym dworku otoczonym wspaniałym parkiem.

Blok Manor „Shakhmatovo” nieco rozczarowujące niektórych odwiedzających do niewielkiej liczby oryginalnych eksponatów, a także zakazu zdjęć i wideo wewnątrz muzeum. Ale w tym samym czasie oni podziękować pracownikom muzeum za ich czci stosunek do pamięci jego ulubionego poety i wielkiego dzieła przywracania dwór.