399 Shares 1890 views

Jak usunąć wyszukiwarkę Webalta z ustawień przeglądarki

Bardzo często podczas instalacji programów pobieranych za pośrednictwem Internetu system powiadomień zaczyna wyświetlać nietypowe wiadomości dotyczące zmiany ustawień przeglądarki. Często użytkownicy nie zwracają na nich uwagi i bardzo szybko zapominają o nich. Jednak są bardzo zaskoczeni, gdy po następnym zalogowaniu mają na swoim blogu system Webalta zamiast zwykłego interfejsu. Ten bardzo szkodliwy program dostaje się na nasz komputer w sposób wirusowy, nie można go usuwać standardowymi sposobami. Z reguły takie zmiany to spyware, to jest, gdy są wprowadzane do systemu, zbierają informacje o właścicielu i wysyłają je do dewelopera.


Webalta została uruchomiona w 2005 roku, początkowo była rozwijana jako zwykły serwer wyszukiwania. Chociaż raz uruchomione witryny, takie jak Mail i Qip, ale wdrożenie projektu Webalta na rynku rosyjskiej technologii internetowej nie powiodło się. Następnie deweloperzy nie poszli na wiele legalnych sposobów i ponownie skonfigurowali program do instalowania na komputerach użytkowników bez ich zgody.

Z powyższego staje się zupełnie zrozumiałe pragnienie internautów, aby szybko usunąć tę aplikację z komputera. Jednak w trakcie instalacji jest głęboko rejestrowany w rejestrze i folderach systemowych, a także w celu całkowitego usunięcia wyszukiwarki Webalta i jej składników z dysku twardego potrzebna jest pewna wiedza i umiejętności. Ale aby wyeliminować to wszystko jest prawdziwe.

W tym artykule zostanie omówiony sposób usuwania wyszukiwarki Webalta z ustawień przeglądarki. Wszystkie działania trwają nie dłużej niż 15-20 minut, należy ściśle przestrzegać kolejności ich koordynacji, a następnie na stałe pozbyć się uciążliwej usługi.

Tak więc krótki przewodnik, jak usunąć wyszukiwarkę Webalta:

1. Zamknij wszystkie aktywne okna przeglądarki.

2. Teraz musisz usunąć program z wpisów rejestru systemowego. W tym celu naciśnij przycisk Win + R, wpisz regedit w wierszu, a następnie kliknij przycisk OK. Przed usunięciem wyszukiwarki Webalta należy utworzyć kopię rejestru, aby uniknąć ewentualnego usunięcia niezbędnych plików. W poszukiwaniu zawartości wpisz "Webalta" i usuń wszystkie wyniki podane nam przez system. Procedura ta może być wykonana kilka razy.

3. Przejdź do "Panelu sterowania" ("Start" – "Panel sterowania"), przejdź do sekcji " Zarządzaj zainstalowanymi programami" i "Usuń programy i komponenty". Potrzebujemy czegoś podobnego do paska narzędzi Webalta, usuwamy go.

4. Aby usunąć wyszukiwarkę Webalta z naszego komputera, musisz usunąć wszystkie utworzone przez siebie foldery i pliki. Aby to zrobić, w wyszukiwaniu wpisz nazwę i usuń wszystkie obiekty zawierające ją.

5. Przeniesienie wszystkich skrótów przeglądarek z "pulpitu" iz wszystkich paneli do kosza, jak przewidziano w nich wirus. Możesz je przywrócić przez Program Files.

6. Jak usunąć wyszukiwarkę Webalta z ustawień przeglądarki: w App Data / Mozilla / Firefox szukamy folderu user.js, usuwamy wszystkie rekordy zawierające wspomnienie Webalta. Następnie w tym samym drzewie znajdziemy folder prefs.js, wpis user_pref (www.webalta.ru zastępuje się adresem Google lub Yandex).

Jeśli używasz Opery, w pliku systemowym Winows / System 32 szukamy składnika operaprefs_fixed.ini, a także kliknij przycisk "Usuń".

7. Uruchom ponownie komputer.

8. Po włączeniu zasilania uruchom przeglądarkę, otwórz ustawienia, a w pozycji "Adres strony głównej" pojawi się żądany. Sporządzono. Webalta zniknęła!