710 Shares 9729 views

Tłumik co – co to jest, błędy, tuning

Układ wydechowy – dość ważną częścią samochodu, uważając, że żadne szczególne obawy. Sprowadza się to do terminowej wymianie tłumika dented części rury, jak również rezonatorów.


Tłumik WHA składa się z dwóch ścianek działowych, oraz konfiguracja węża, czyli na wejściu gazów w nim kilka labirynt, podczas chłodzenia i utracie prędkości. Tak więc, zmniejszenie całkowitego ciśnienia w układzie, a tym samym wylot gazów poniżej rozszerzają się, a tym samym zmniejszenie hałaśliwości funkcjonowania samochodu.

Tłumik WHA ma różne kształty i rozmiary puszek. Wielu błędnie nazywany tłumika rezonatora. W rzeczywistości, on tylko zmniejsza ciśnienie, tworząc rodzaj odbiornika do ścieżki wydechowego. Niektóre systemy wydechowe mogą numer dwa lub więcej rezonatora w zależności od wielkości silnika. Tak więc, w celu zwiększenia wydajności układu wydechowego, to konieczne jest zwiększenie jej średnicy i zwiększenie wymiarów samych pojemników. Ponadto, im więcej w nim partycje, tym mniejsza szybkość wycieku, ale to utrudnia go w tłumiku.

Układ wydechowy VAZ może być nieco lepsza. Fakt, że średnica rur przyjmujących spodnie wynosi 48 mm. Fani „pogazovat” zwiększyć ją do 54, co jest najlepszym wskaźnikiem wydajności i odporności na całej sieci. Na końcu łańcucha są przelotowe tłumiki. Z reguły producenci są takie same – one dostarczyć kompletny zestaw kolektora wydechowego do tłumika. Linia tłumik jest rura umieszczona w cylindrze o większej średnicy. W większości rury na całej jego długości wykonane są otwory, a wewnętrzna krawędź zatopionych. Przestrzeń między ściankami wypełniona jest specjalnym włóknem. To może się różnić w zależności od tego, co jest wymagane rodzaj dźwięku. Zwykle jest to włókno „przyciąć” wyższe częstotliwości, pozostawiając tylko solidne i głębokie basy.

Teraz przepływ powietrza. Wchodzi cylinder zewnętrzny przedniej rury wydechowej, ponieważ wewnętrzna część jest uszczelniona, a następnie przechodzi przez filtr, pozostawia otwory w rurze wewnętrznej, a następnie – do atmosfery.

Tłumik VAZ, jeszcze raz dzięki, nie ma wysoką wydajność, ponieważ silniki mają duże ilości i nie mogą tworzyć duże ciśnienie w układzie wydechowym. Ich głównym wina, jak wszystkie samochody to burn-out. Wielu kierowców po prostu parzonej utworzone otwory przy użyciu półautomatycznego, ale nie na długo, bo obok przyspawać nową dziurę pojawi się wkrótce. Tłumik WHA, między innymi, zawiera ochronę przed uszkodzeniami od dołu, jak i uszczelki azbest na górze w celu uniknięcia pożaru.

Koszt tłumika jest różny w różnych miastach, średnia cena w Rosji wynosi 400 rubli. Czas pracy zależy od częstotliwości korzystania z urządzenia, jest on równy około 20 000 km. Jak można zauważyć, gdy samochód pracuje przy średniej intensywności wyjazdów w ciągu roku, więc obsługa jest dość tani.