442 Shares 3499 views

Dieta bez węglowodanów – skutecznym sposobem, aby schudnąć

Wiele podnabrat dodatkowy ciężar, pocieszają się z ideą, że aby schudnąć, czy to wystarczy, aby zacząć jeść prawo. Ta opinia jest błędna. Uzyskanie ilość kalorii potrzebnych do życia, ciało będzie nadal istnieć, jak wcześniej, a waga będzie po prostu przestają rosnąć. Na to, aby zejść, konieczne jest, po pierwsze, aby zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia, a po drugie, w celu zwiększenia poziomu aktywności fizycznej. To tak zwane tradycyjne podejście, które jest teraz wielu uważa nieaktualne.

Tendencja w ostatnich latach stała się zupełnie inna dieta. Białka, tłuszcze, węglowodany – nie tylko skład produktów, a te ważne elementy, zmiany konsumpcji, które mogą znacząco wpłynąć na swoją wagę. A zwolennicy tego podejścia jest wiele. Najbardziej nieskręcana rozważyć tzw dieta Kreml i system zasilania Ducane. Nieco mniej znane osoby takie jak Atkins. Więc jakie funkcje tej teorii?

Dieta bez węglowodanów – jest, tak aby schudnąć

Dla wielu, utrata masy ciała jest związana przede wszystkim z konieczności ograniczyć się do praktycznie głodować. A wiele z nich jest przerażające, bo psychologicznie trudno nie dostać się do lodówki, jeśli chcesz jeść tyle. Stąd głównym problemem ludzi, którzy są w walce z masy: zaciskania pasa i wyciągnął na chwilę, oni rozbić i zyskują więcej niż spadła. Dieta bez węglowodanów opiera się na całkowicie odmiennych zasadach, z których pierwszy brzmi jak balsam dla serca może jeść, kiedy chce, o każdej porze dnia.

Tylko można użyć, nie wszystkie produkty. W zależności od zużycia węglowodanów diety zmniejsza się lub w znacznym stopniu zmniejsza się do zera. Oczywiście zasady są nieco inne w każdym systemie zasilania, ale podstawowa idea – pierwszy: dozwolony żywność można jeść w dowolnej ilości, a około wolno zapomnieć.

Co można jeść:

 • chude mięso (w tym drób), ryby, owoce morza;
 • zielone warzywa (w niektórych wariantach można z nich korzystać w określony sposób);
 • produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu.

Nie można jeść wszystkie pokarmy bogate w węglowodany i tłuszcze. Należą do nich:

 • słodki;
 • mąki;
 • Ziemniaki i inne warzywa;
 • owoce i jagody (zastosowanie pewnych dopuszczalne w małych ilościach);
 • orzechy.

Tak więc, w celu utrzymania masy ciała, trzeba jeść zrównoważonej tłuszczów, białek i węglowodanów. Dieta dla utraty wagi oznacza gwałtowny spadek stosowania tego ostatniego.

Dieta bez węglowodanów – zalety i wady

Fani takich systemów energetycznych znacznie mało, a ci, którzy po prostu chcą pozbyć się dodatkowych kilogramów, ze i sportowców, którzy potrzebują „na sucho” przed konkurencją. Jeśli wierzyć jego zwolenników – jest jednym z najbardziej skutecznych i bezbolesne psychologicznie diet.

Oprócz tych zalet, system ten jest w pełni zgodny z aktywnym siłowni, ponieważ wystarczy, aby dojść do siebie po treningu (głównie białka i witamin) ciało dostaje. Nie można powiedzieć o procedurach, oferując siedzieć na sałatek warzywnych, a jednocześnie iść na siłownię „przeciągnąć” żelazo.

Niestety, dieta bez węglowodanów nie jest bez wad. Najważniejszą z nich jest to, że nie jest to zalecane, aby trzymać się tych, którzy mają problemy z przewodu pokarmowego i choruje na cukrzycę. Więc zanim zaczniesz jeść w danym systemie, to lepiej skonsultować się z lekarzem.

Cóż, pewne problemy, jakie mogą wystąpić w procesie:

 • zaparcia;
 • cuchnący oddech;
 • Stała uczucie pragnienia.

Z pierwszym zmaga się z odpowiednich leków. Przyczyny tych dwóch ostatnich jest prosta: można oszukać mózg, a ciało nie jest, chce węglowodany i „protesty” muszą znosić, a wszystko będzie łatwiejsze.