301 Shares 8715 views

Eduard Limonow: biografia, kreatywność

Eduard Limonow Veniaminovich – poeta, pisarz, obraźliwe polityka. W Rosji swój pierwszy artykuł, udało mu się opublikować w czasie jego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Dzieła tego autora zostały opublikowane w kraju dopiero po powrocie z emigracji. Pomimo faktu, że jego książki stały się materiałem do kilku filmów i spektakli teatralnych, Eduard Limonow, znany jest ze swoich prac nie dłuższych i skandaliczne zachowanie.


młodzież

Eduard Limonow – pseudonim. Prawdziwa nazwa tej niezwykłej osobowości – Eduard Savenko. Miasto Limonov – Dzierżyńsk, który znajduje się niedaleko Niżnego Nowogrodu. Ojciec przyszłego pisarza był żołnierzem, a zatem przeniesione na wschodniej Ukrainie. W Charkowie przeszedł dorastania Limonov.

Według wspomnień pisarza i innych źródeł, w jego wczesnych lat był związany z podziemi. Po ukończeniu szkoły pracował jako ładowacz i wykonywać inne nisko wykwalifikowanych miejsc pracy. Eduard Limonow, w młodym wieku, pisał wiersze, ale ponieważ życie było tak twórczy, aby niemożliwe, zaczął szyć dżinsy na zamówienie. W tym przypadku jest to bardzo udany, co pozwoliło mu przenieść się do stolicy. W Moskwie Limonov szyte spodnie jeansowe dla przedstawicieli świata artystycznego.

Początki twórczości

W pierwszych latach swego pobytu w Moskwie, Eduard Limonow, udało się uzyskać zgodę na opublikowanie jego wiersze. W tych latach zaczął także pisać prozę. Wczesne opowiadania tego autora były niezwykle prowokacyjny. Print takie prace w jednej z radzieckich czasopismach było niemożliwe. Ale Eduard Limonow, którego biografia jest związana z nazwiskami wybitnych osobistości życia publicznego, starał się znaleźć się w innych sferach działalności. Tak więc, przed wyjazdem za granicę, zajął się dziennikarstwem. Jego działania nie powodują żadnych zgodę od władz, a więc wkrótce został zmuszony do emigracji.

W Stanach Zjednoczonych,

Paradoksalnie, Eduard Limonow nie pasował nie tylko sowieckiego reżimu, ale system kapitalistyczny. Przybywając w Stanach Zjednoczonych, rozpoczął prowokacyjnym działalność przeciwko władzom lokalnym. W ciągu lat pracy w gazecie „The New rosyjskie słowo” Limonov zaangażowany w pisanie artykułów krytycznych i współpracował z członkami Socjalistycznej Partii Robotniczej. Jego eseje odmówił opublikowania czołowych amerykańskich wydawnictw. Oraz w celu osiągnięcia swoich celów lub po prostu w celu przyciągnięcia uwagi, on sam przypięty kajdankami do wydania budynku New York Times.

„To ja – Eddie”

Eduard Limonow, którego książka jest częściowo autobiograficzna, nie mógł pomóc, ale odzwierciedlają ich pobyt z emigracji w dziele literackim. „To ja – Eddie” – chyba najbardziej skandaliczna książka Limonov. W nim, opisał swoje życie na emigracji – mianowicie doświadczenie homoseksualne, starając się potroić swoje życie w Nowym Jorku i dziwnych argumentów filozoficznych, której oddawała podczas ich pobytu za granicą.

W wyniku współpracy z Partii Socjalistycznej, Limonov wielokrotnie wzywała w FBI. I wkrótce musiał opuścić Stany Zjednoczone. Wyjechał do Paryża, gdzie kontynuował swoją karierę literacką.

Francja

W Paryżu Limonov spędził ponad osiem lat. W stolicy Francji, on też nie mógł być trzymane z dala od życia publicznego. Cytryny dostał pracę w czasopiśmie „Revolucion”. Publikacja ta doprowadziła do partii komunistycznej. Pomimo sławy, rosyjski emigrant udało się uzyskać obywatelstwo francuskie. W okresie paryskim Limonov stworzył wiele dzieł sztuki, które, choć wywołał oburzenie wśród większości czytelników, ale nie były one tak oburzające niż „To ja – Eddie”.

powrót

W roku 1991 Eduard Limonow powrócił do ojczyzny. W Rosji opublikował utwory literackie, współpracował z wiodących czasopism, ale najważniejsze – być zaangażowany w działalność polityczną. Nie pojedyncze wydarzenie nie zostawił mu obojętny. Odwiedził Jugosławię, Gruzję, Naddniestrze, zalecał aneksji Krymu do Rosji. Ale to było później, a na początku lat dziewięćdziesiątych nazwisko Limonov Często słyszy się w mediach w związku z jego działalnością Narodowego bolszewickich. Partia, którą założył, nie zawsze odbywa się uzasadnione działania. W rezultacie, Limonov został zatrzymany i pozostał w więzieniu przez cztery lata.

Pobyt w więzieniu pisarz udał się całkiem owocne. Przez cztery lata, on napisał kilka prac. Po wyzwoleniu Limonowa znowu kontynuował działalność polityczną. Stał się jednym z założycieli „Inna Rosja” koalicji. A nawet, że planuje uruchomić na prezydenta, który odmówił obywatelstwo francuskie.

życie osobiste

Kontrowersyjny pisarz i polityk został kilkakrotnie żonaty. Eduard Limonow, zdjęcie które zostały przedstawione w tym artykule, pierwszego małżeńskiego przed wyjazdem za granicę. Jego wybór był artystą. Małżeństwo nie trwało długo. Druga żona Limonow był model Elena Shchapova, który później ożenił się z włoską liczyć. Podczas jego pobytu był w związku partnerskim z piosenkarka pochodzenia rosyjskiego w Stanach Zjednoczonych kilka lat Limonov, mówiąc w jednym z teatrów w Nowym Jorku. Ta kobieta nazywa Natalia Medvedeva. Dzięki niemu, pisarz mieszkał od ponad dziesięciu lat. Miedwiediew wrócił do Rosji z mężem, ale wkrótce rozstał. Trzecia żona Limonov zmarł w 2003 roku. Szacuje się przyczyną śmierci – samobójstwo.

W ostatnich latach, linki Limonov w prasie od czasu do czasu, informacji. Za czwartym razem lider narodowych bolszewików poślubił Elizabeth Bleze. Ta kobieta była młodsza Limonov trzydzieści lat i zmarł w wieku tridtsatidevyatiletnem. Skandaliczny relacja pisarz zaczął związek z szesnastu uczennica. Ostatnio żona Eduarda Limonova – Ekaterina Volkova. Od tej kobiety pisarz ma dwoje dzieci.