239 Shares 6563 views

Aby odczytać za duszę współczesnego człowieka

Każdy z nas od dzieciństwa uczono nas, że wykształcony człowiek po prostu trzeba czytać, a powinno się to odbywać tak często, jak to możliwe. Prawdopodobnie uczniowie i studenci wydziałów humanitarnych w zakresie wyboru właściwej literatury użytecznej i szczęście dużo więcej, bo Specjalna lista obowiązkowa lektura książki jest dla nich. Dorośli są ludzie, z którymi borykają się z pytaniem, co do odczytu dla duszy, o wiele częściej.


Wszakże w rzeczywistości, często zdarza się, że biblioteki do domu już czytać, a zakres w księgarniach tak duże i zróżnicowane, że jest w stanie pomieszać wybór nawet najbardziej zatwardziałego bibliofil.

Na początek przyjrzyjmy się, co dokładnie można się spodziewać, wertując kolejne Najprawdopodobniej ciekawych książek, polecam do znajomych, współpracowników lub członków rodziny.

Każdy zwykle wybiera się coś specjalnego dla siebie. Ktoś lubi przygodę, a ktoś preferuje utwory humorystyczne. Dla niektórych interesujących współczesnych książek – są to dzieła literackie, które nie są w stanie podjąć tylko duszę, ale aby włączyć coś, co zmusza do patrzenia na świat inaczej. Ale dla innych to jest ważne dla tzw łatwy odczyt, ponieważ często jest to najbardziej wspaniały sposób na relaks po ciężkim i intensywnym dniu pracy.

Weźmy przyjrzeć się bliżej każdej z tych gatunków, a tym samym przyczynić się do odpowiedzi na pytanie, co należy sprawdzić, dla duszy, powstają jakby do siebie.

Romantic Classics. Bardzo często produkty te są w stanie zaimponować czytelnikowi swoją szczerością i prostotą opisać działka. Ale w tym samym czasie, analiza uczuć Gere przeniknęła głęboko psychologiczny. Te powieści bym prowadzone prace Dzheyn Ostin „Rozważna i romantyczna” i „Duma i uprzedzenie” i znany na całym świecie bestsellerów Dzhona Irvinga „Wbrew regułom”.

fikcja intelektualnej. Te książki są przeznaczone dla tych, którzy są przyzwyczajeni do myślenia, i zagłębić się w istotę rzeczy. Jeśli należysz do kategorii tych, zatrzymać w jednej z najbardziej popularnych „Kod Da Vinci” Romanov Dena Browna i „Anioły i Demony”.

Prace, które mogą zmienić świat. Oczywiście, tutaj jest to niemożliwe, aby nie zawierać nową polskiego autora Yanusha Vishnevskogo „Samotność w sieci”. Historia opisana w książce może łatwo się zdarzyć jednemu z nas: młodzi ludzie uczą się przez Internet, wiadomości wymiany, przyjaciół i wreszcie zakochać. Ten literacki majstersztyk sprawia rodzaj przystanku i spojrzeć na siebie. Czytnik jest jednocześnie w dwóch stanach. On, jak głównych bohaterów będą dosłownie rozszarpany przez sprzeczności, które pojawiają się między dwoma światami: realnym i wirtualnym.

Fantasy i przygoda. Jeśli lubisz historię i dynamicznie rozwijającą się właśnie zatrzymał się przed wyborem co do odczytu dla duszy, książka Dmitriya Gluhovskogo „Metro 2033” i jego sequel „Metro 2034” – to jest właśnie to, czego potrzebujemy. Akcja rozwija się w głębi moskiewskim metrze, w którym po wybuchu jądrowego zmuszony mieszkać byłych mieszkańców rosyjskim mieście. W jaki sposób relacja jak pomiędzy stacjami w związku z dzisiejszym świecie, w którym żyje każdy z nas! Oglądał tę samą nienawiść rasową, ten sam kult bogactwa i luksusu, ale jednocześnie eliminuje uczucie patriotyzmu, chęć za wszelką cenę chronić swoją ojczyznę, przyjaciół i bliskich.

Oczywiście, to jest podana tutaj nie jest to pełna lista dzieł godnych uwagi współczesnego czytelnika. Aby odczytać dla duszy i co wybrać – to każda decyzja. Prywatne. Tylko kwestia gustu.

Jednak ważne jest, aby zawsze pamiętać, że każda książka zawiera ogromny i praktycznie niewyczerpane ilości informacji, ale aby zrozumieć i pojąć, co czytają, to wymaga czasu. Książka powinna być przemyślana i zrealizowana w głowie, inaczej czytanie zamienia się w bezczynności rozrywką.