434 Shares 3183 views

sieci komputerowych podstawowe pojęcia

Historia sieci komputerowych ma swoje korzenie z czasów zrozumienie człowieka muszą zjednoczyć computing i inne cechy kilku komputerów do wspólnej pracy na dużych ilości informacji, a także przechowywania, przetwarzania i przesyłania dużych ilości danych. Funkcja sieci komputer może wykonywać różne informacje, ale być może najważniejsze elementy, które obejmują podstawowe pojęcia sieci komputerowych na budowę, które zostaną omówione poniżej, są produktami współdziałania.


Zajmując tak złożonego zagadnienia jak sieci komputerowych podstawowych pojęć trzeba wiedzieć, po prostu. Bez tej wiedzy, sieć nie będzie działać tak, jak powinny, a to pociąga za sobą ogromne straty czasu i zasobów przedsiębiorstwa.

Tak, podstawowe pojęcia sieci komputerowych – współdziałanie środków. Warto zauważyć, że rany z tych urządzeń jest jedną z najszybciej rozwijających się. Głównym fundusze celowe współdziałanie jest zapewnienie powiązań między użytkownikami, zjednoczona w ogromny, a często rozłożone na dużym obszarze sieci lokalnej.

sieci komputerowych podstawowe koncepcje obejmują sześć rodzajów produktów, wykonawcze powiązania ofert.

repeatery

Repeater nazywa się urządzenie, które działa w warstwie fizycznej modelu OSI oraz zapewnia możliwość sprzedaży pakietowej pary segmentów sieci dźwięku.

koncentratory

Funkcja koncentratorów Zadaniem zespołami montażowymi, które zapewniają połączenie z każdym segmencie pomocniczych i urządzenia sieciowe. Istnieje kilka typów koncentratorów reprezentował pasywne, aktywne i inteligentne.

mosty

Termin ten oznacza w środki, które przeznaczone są do transmisji pakietów danych między obiema sieciami. Mosty umożliwiają sytuacji, w której programy i protokoły z uwzględnieniem sieci połączone w całość. W uzupełnieniu do przesyłania danych, mostki mogą być wykonane z filtrowania.

routery

Z prowadzone routery połączenie logiczne wymagane oddzielne sieci. Jednocześnie zjednoczone sieci używają tego samego protokołu. Jest oczywiste, że router – to protokolozavisimye urządzenie, które muszą być obdarzone zdolnością do utrzymania pewnych protokołów routingu. Jest obecność routery w sieci umożliwia istnienie wielu ścieżek transmisji pakietowej. Ponadto Router – „inteligentne” urządzenie, które może określić optymalną drogę każdego pakietu z szerokiego zakresu możliwych tras.

bramy

Najczęstszym definicja terminu „Gateway”, odnosi się to pojęcie do jakiegokolwiek sprzętu lub oprogramowania pakietu, mające na celu połączyć parę odmiennych systemów. W tym sensie, brama może być traktowana jako media serwer lub serwer dostępu.

Fakt, że praca różnych bramek „warstwowy” odróżnia je od routery, mosty i wzmacniacze, które może działać tylko jeden stopień hierarchii (może to być sieć, kanał lub warstwy fizycznej, odpowiednio). Ponadto routery, mosty, stacje nie są zdolne do przeprowadzenia konwersji danych.

przełączniki

Przełącznik – urządzenie, którego głównym zadaniem jest kierowanie danych wejściowych do jednego z wyjść. Na przykład w pakietach danych wejściowych przełącznik otrzymał, a jego wyjście jest podłączone do magistrali Ethernet. W tym przykładzie wykonania, urządzenie jest znane jako przełącznik sieci Ethernet

Przełącznik musi być obecne sposoby organizowania niezbędnych połączeń, a także narzędzia do konwersji informacji wejściowych do odpowiedniego formatu wyjściowego.