581 Shares 2361 views

Białe kwiaty orchidei: zdjęcia i opis

Storczyki White – jeden z najbardziej eleganckich i pięknych roślin. Oni często kupują zarówno użytkowników domowych i biurowych. Ponadto białe storczyki są często wykorzystywane do tworzenia oryginalnej ślubne bukiety narzeczonej. Ta roślina jest w stanie zadowolić oko z kwitnących przez prawie cały rok. Jednak warto zauważyć, self-care, wymaga specjalnego, preferuje stałą uwagę na jego kochanką.


Białe orchidee: Zdjęcia, opis

Roślina ta ma wiele nazw. Hodowcy nazywają to tak: Orchid Butterfly Phalaenopsis albo po prostu biała orchidea. Te kwiaty są duże zapotrzebowanie wśród kupujących. Pewnie! Po roślina jest tak fascynujące, że zdobyć serce nawet najbardziej poważnego hodowcy.

W 1750 roku, po raz pierwszy holenderski botanik profesor K. Blume została odkryta Phalaenopsis. Stało się to na wyspach Archipelagu Malajskiego. Ten kwiat wystarczy nacisnąć jego podobieństwo do rój motyli. Dlatego, botanik i dał mu imię Phalenopsis. Tłumaczone to oznacza „Butterfly”.

Białe orchidee są epifity. Oznacza to, że używają innych roślin za ich wsparcie.

Istnieją dwa rodzaje Phalaenopsis:

  • miniaturowy (do maksymalnie 30 cm);
  • średnia (około 1 m wysokości).

Biały Phalaenopsis orchidea: podstawowe cechy

Powyższe cechy rośliny należy wyróżnić:

  • Ma kwiaty, które przypominają ćmy;
  • kwiaty do 3 razy w roku;
  • żółte kwiaty, czerwony, biały, zielony lub różowy kolor (w zależności od gatunku Phalaenopsis);
  • Wysokość roślin 1 m;
  • Posiada duży system korzeniowy;
  • pseudobulwy są nieobecne;
  • języczka liście, szeroki, ciemny kolor zielony;
  • drugi tworzą w płycie podstawowej następuje kwiat strzałkę.

Należy zauważyć, że wiecznie zielone i białe orchidee kiedykolwiek rosną. Rośliny zdjęcia zostały zaprezentowane w artykule. Phalaenopsis kwitnie prawie przez cały rok, a także mieszkał w domu aż do 7 lat.

Charakterystycznym zjawiskiem białych orchidei spada dolne liście. Dzięki temu roślina nie rośnie nadmiernie.

pielęgnacja

Białe orchidee zawsze wymaga dobrej opieki. Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym roślina będzie. Powinno być dobrze chronione przed południowym słońcem. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla parapetów białych orchidei są te, które znajdują się w południowo-wschodniej części lub pomieszczenia.

Akceptowalna temperatura dziennie Phalaenopsis – maksymalnie 27 stopni Celsjusza. W nocy, to pozwoliło maksymalnie 16 stopni, ale w żadnym wypadku nie niższy.

W sklepie przed zakupem ważne jest, aby kontrolować roślinę dobrze. Zdrowe biały storczyk różne jasnoszare korzenie. Typowo, urządzenia produkcyjne są w doniczkach z tworzywa sztucznego, a zatem pożądane jest, aby natychmiast przesadzania. Hodowcy zaleca się również do zapobiegania wody storczyka grzybobójcze roztworu.

Należy zauważyć, że niewłaściwa pielęgnacja wspomnianej rośliny może powodować rozwój różnych chorób. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do nawadniania. Jeśli odpowiednio podlewane Biała orchidea, jego korzenie mogą zostać uderzony przez grzyb. W tym przypadku, zatrzymuje rozwój systemu korzeniowego, okazuje żółty i zgniłe.

Warto zauważyć, że Phalaenopsis preferuje wysokiej wilgotności w pomieszczeniu. Dlatego hodowcy powinni regularnie spryskiwać roślinę i powietrze wokół niego. Ale w tym biznesie trzeba być ostrożnym: woda nie powinna spaść do serca rozetę liści, gdyż prowadzi to do rozpadu.

Propagowane Phalaenopsis „baby”, które pojawiają się na łodygach kwiatów. Po osiągnięciu około 5 cm, mogą być składowane w innych doniczkach.

przeszczep

Białe orchidee wolą zdolności wilgoci i luźnego podłoża. W jego wykorzystania jako plantatorów w większości przypadków z kory starych drzew. Musimy pamiętać, że to jest lepsze podłoże dla roślin jest kory sosnowej. Dodatkowo, hodowcy ostrzega, że nie powinien on zawierać żywicę, gdyż są szkodliwe dla białej storczyków.

Kory pożądane czyszczenia substancji smołowych: jest gotowany w niskiej temperaturze przez kilka minut. Następnie przecedzić dopływ wody i ostudzić podłoża przyszłość. To jest zgnieciony.

Należy zauważyć, że skorupa jest wygodny, aby go wyciąć, kiedy jest jeszcze mokra. Ilość elementów powinna wynosić od 1-2 cm.

Następnie korzenie storczyków zaleca również jasne, suchego i zgniłego napiwków. Umieszczenie roślin w doniczce i obejmują przygotowanego podłoża. Podlewane natychmiast po przeszczepie nie jest zalecane. Odbywa się to na następny dzień.

Jak podlewać rośliny?

Orchidea z białych kwiatów są bardzo kapryśny. W związku z tym, podlewanie należy zwrócić szczególną uwagę i robić wszystko dobrze. W tym celu vodichka który zawiera minimalne ilości soli wapnia. Podlewanie prowadzi sposób Rośliny napaivaniya lub, innymi słowy, sposobem zanurzeniowym.

Aby to zrobić, ważne jest, aby, na przykład, pojemnik z tworzywa sztucznego lub innego pojemnika i umieścić w nim garnek storczyków. Wlać nieco wody (tak, że tylko trzecia doniczki przykryto). Zaleca się, aby zostawić roślinę przez około pół godziny. Orchidea w tym czasie całkiem nieźle zmoknąć i odebrać odpowiednią ilość wilgoci.

Po zabiegu rośliny napaivaniya zrezygnować z kieliszkiem nadmiaru wody. Następnie, po prostu wrócić do miejsca storczyka.

Ważnym zalecenie z kwiaciarni: podlewanie roślin odbywa się tylko wtedy, gdy korzenie stają jasnoszary. Po zabiegach wodnych korzenie storczyków zazwyczaj zielono.

Nawożenia białe storczyki

Składniki odżywcze są również konieczne do rośliny, jak również wodę. Dlatego hodowcy polecam spędzać czas karmienia storczyki i przydatna, ponieważ wymagała makroelementy mikro- i.

W tym celu wskazane jest, aby kupić specjalny nawóz dla białych orchidei, na przykład, Pokon lub Forte. Są one również zachęcać do kąpieli od marca do września. Nawożenie dwa razy w miesiącu, na przemian z podlewaniem.

przycinanie szypuła

Należy zauważyć, że przez długi czas w rozkwicie białych orchidei. Flower to w sprzyjających warunkach, może być trzymane na skok, a czasem nawet więcej niż miesiąc. Mimo to, przychodzi czas, kiedy roślina przestaje podobać się swoim pięknem. Hodowcy nie zaleca się, aby przejść do cięcia łodyg.

Kiedy biały kwiat orchidei na osi głównej, cięte pędy, co następuje: ważne jest, aby pozostawić 3-4 pąki rozetę liści. Co daje? Eksperci twierdzą, że takie cięcie pozwala na opracowanie nowej łodygi kwiatowe nerek, które były poniżej wartości granicznej.

Biały Phalaenopsis orchidea – wyrafinowany roślina o pięknych kwiatach. Uznaje się przedstawić arystokratę wśród własnego gatunku. Dlatego też, dbając o to powinny być odpowiednie.