718 Shares 946 views

Tuvan State University: opis, wydziały, specjalności i opinie

W Republice Tyva w dziedzinie kształcenia zawodowego, istnieje 20 różnych instytucji edukacyjnych. Największy wśród instytucji szkolnictwa wyższego jest Tuvan State University. Ta organizacja edukacyjna znany za jakość nauczania. Ona jest uważany za kuźnię wykwalifikowanego personelu dla różnych sektorów gospodarki. Wiele kandydaci chcą wejść tutaj. Z jakiegoś konkursu specjały z 10 do 15 osób na miejsce.


informacje historyczne

W ubiegłym wieku, na początku lat 50., Tuwa ASRR odczuwał brak wykwalifikowanego personelu. Rząd Republiki skierowany do Rady Ministrów ZSRR z problemem. Po pewnym czasie został rozwiązany. W 1952 roku instytut nauczyciela rozpoczął funkcjonowanie w republice.

Trwało to aż do 1956 roku instytucję. Potem zreorganizował szkołę – Instytut Nauczycielski pracy kontynuował Instytut Pedagogiczny. Od kilku dekad w historii uczelni wystąpiły żadne istotne zdarzenia. Ważnym zmiana nastąpiła w latach 90. – do organizacji edukacyjnych dołączył Krasnojarsk oddziały szkół wyższych. W 1995 roku Instytut Pedagogiczny został przekształcony. Stał się znany jako Tyva State University (później zmienił się nazywał – „Tuwa” został zastąpiony przez „Tuwy).

Obecnie uczelnia i jej plany rozwojowe

Dziś University jest słusznie zajmuje wiodącą pozycję w systemie szkolnictwa wyższego republiki. Posiada 6 budynków edukacyjnych. Materiał bazowy i techniczny został niedawno ulepszony. Uczelnia rozszerzyła również kadry nauczycielskiej, aby zatrudnić nowych pracowników. Spowoduje to otwarcie nowej specjalności, które były poszukiwane na rynku pracy.

Tuvan State University nie zamierza na tym poprzestać. On ustalił liczbę celów strategicznych:

 • poprawę systemu kształcenia zawodowego z wprowadzeniem nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz wzmocnienie integracji procesu badawczego i edukacyjnego;
 • opracować system wielopoziomowego kształcenia zawodowego, aby rozszerzyć zakres usług edukacyjnych.

Biblioteka naukowa na uniwersytecie

Tuvan State University posiada w swojej strukturze biblioteki. Jest to największa biblioteka i centrum informacji w kraju. Są wszystkie niezbędne książki i podręczniki dla wszystkich obszarów szkolenia. Biblioteka posiada ponad 400 tys. Różnych publikacjach. Dlatego nazywa się nauką.

Biblioteka nieodłączne struktura rozgałęziona. Składa się on z 9 czytelniach. W nich znajduje się ponad 400 miejsc dla studentów. Połowa pokoi oferowanych przez technologie informatyczne. Biblioteka Naukowa Uniwersytetu Tuwy zawiera również w swoim składzie 5 biletów okresowych, biblioteki elektronicznej.

Jeśli przeanalizować materiały i sprzęt techniczny biblioteki naukowej Uniwersytetu Państwowego Tuwy, wtedy można liczyć 73 drukarek komputerowych 5, 3 telewizory, 3 projektor.

podziały strukturalne organizacji edukacyjnych

Niektóre jednostki strukturalne tworzą Tuvan State University. Wydziały Szkolnictwa Wyższego:

 • naturalne geografia;
 • orzecznictwo;
 • gospodarka;
 • Filologia;
 • Matematyka i fizyka;
 • sport i wychowanie fizyczne;
 • rolny;
 • historyczny;
 • inżynieria.

W strukturze Państwowego Uniwersytetu Tuwy figuruje Kyzył Teachers College. Przygotowuje ramki z wykształceniem średnim. Również jest częścią Kyzył Instytutu Pedagogicznego.

Tuvan State University: specjalność

Powyższe wydziały pokazują, że w szerokiej liście specjalności Uniwersyteckiego. Wszelkie uczestnik może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na przykład dla tych, którzy chcą połączyć swoje życie dla rolnictwa, wydział rolny Uniwersytetu posiada następujące obszary szkoleń (specjalność):

 • „Technologia przetwarzania i produkcji produktów rolnych.”
 • „Hodowla zwierząt”.
 • „Rolnictwo”.

Przyszli studenci, którzy chcą zapisać się TuvGU (Tuvan State University) i dostać najpopularniejsze specjały, warto zwrócić uwagę na Wydziale Ekonomicznym. Oferuje on cztery obszary szkolenia:

 • Gospodarka.
 • Zarządzanie.
 • Innowacji.
 • Informatyka biznesowych.

College, część struktury Uniwersytetu posiada 7 różnych specjalności. Wnioskodawcy przyjść tutaj, aby otrzymać jedną z następujących specjalności: nauczyciel przedszkola, nauczyciel w szkole podstawowej, pedagog na rozwój klubów i towarzystw, nauczyciel wychowania fizycznego oraz specjalisty do pracy w centrum fitness.

Pełnym wymiarze czasu pracy i szkolenia w niepełnym wymiarze godzin: co wybrać kandydata?

Przyszli studenci dopuszczenia do Tuvan State University proszeni są o wybranie formy studiów: stacjonarne lub korespondencji. Który z nich jest lepszy? Dla każdej formie szkoleń ma pewne osobliwości. Ci wnioskodawcy, którzy nie zamierzają połączyć pracę z badania, zaleca się, aby wybrać studentów w pełnym wymiarze godzin:

 • Oferuje on niedrogie miejsca;
 • Okres studiów w pełnym wymiarze czasu jest mniej niż korespondencji;
 • Jedną z najważniejszych zalet – ciekawe życie studenta (studenci w pełnym wymiarze czasu zaangażowany w różne konkursy, konkursy, imprezy);
 • dla studentów studiów stacjonarnych stypendium płaci Tuvan State University.

Distance Learning – idealne dla studentów pracujących. Zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych. Studenci uczą się materiał szkoleniowy na własną rękę. Zadawane pytania pytają w klasie. Kolejną zaletą działu korespondencji – niższe opłaty niż w pełnym wymiarze czasu.

Informacje dla studentów: akademik

W Tuwy State University, wielu studentów z innych miast. Są instytucja zapewnia wieloosobowe, z których każdy jest 5 miejsc w nich są dystrybuowane przez pracowników uczelni. Po otrzymaniu pomieszczeniu o umowę najmu. Niniejszy dokument określa prawa i obowiązki stron (skarżąca i instytucji).

Umowa o pracę stanowi również, że studenci, którzy osiedlili się w hostelu, musisz zapłacić za mieszkalnych, użytkowych i domowych rachunków. W tym przypadku, jest jeden warunek – rozmiar pokładzie nie może zawierać więcej niż 3% kwoty zapłaconej przez stypendium. Opłata roczna jest określana przez rektora. To zależy od schroniska. Na przykład, w 2015 roku płyta była następująca:

 • schroniska poza International, 20 – 698 rubli;
 • na ulicy Suvorova, 71 – 633 rubli;
 • Przyjaźń na ulicy, 1/1 – 698 rubli;
 • w kwartale student – 698 rubli;
 • outdoor kołchoz, 69 – 600 rubli.

Opinie o instytucji edukacyjnych

VPO „Tuvan State University” zyskuje pozytywne oceny studentów, absolwentów i pracodawców. Proces edukacji we wszystkich obszarach kształcenia, specjalności jakościowo zbudowany. Pozwala to uczelnia, aby osiągnąć najlepsze rezultaty w działalności edukacyjnej. Aktywnie wprowadzając innowacyjne technologie. Ostatnio, uniwersytet zaczął realizować nauczanie na odległość.

O Uniwersytecie Tuwy znany za granicą. Po tym wszystkim, uczelnia jest zaangażowana we współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej. Tradycyjne już uważane konferencje naukowe i praktyczne, wymiany delegacji. Wszystko to wskazuje na fakt, że uczelnia rozwija się bardzo szybko, a to może stać się jeszcze bardziej znany w przyszłości.