96 Shares 6794 views

Zdajemy sobie sprawę, że to jest lepsze – komputer lub laptop

Większość ludzi, którzy decydują się na zakup elektronicznego asystenta bezpośrednio przed zakupem do czynienia z koniecznością podjęcia decyzji, co jest lepsze – laptop lub komputer. Niestety, kwestia ta ma sensu pytać o poradę doświadczonych maniaków komputerowych, ponieważ odpowiedź jest subiektywna. W tym artykule prezentujemy obiektywne argumenty na rzecz podejmowania decyzji wnioski tymczasowe. Ale ostateczna decyzja jeszcze spoczywa przyszłego użytkownika systemu komputerowego. Biorąc pod uwagę, że to jest lepsze – komputer lub laptop, zwracamy uwagę na zalety i wady.


Podzespoły PC

Każdy komputer, w odróżnieniu od telefonów komórkowych i układów SOC (urządzenie on-chip) to zestaw części zamiennych – części. Każdy z nich jest przeznaczony do rozwiązywania konkretnych zadań: karta graficzna przetwarza obraz i wysyła go do monitora, karta dźwiękowa wytwarza dźwięk, itd. W związku z tym możliwe jest, aby w razie potrzeby łatwo uaktualnić praktycznie dowolnego węzła. Na przykład, jeśli powolna gra komputerowa, następnie wymianie karty graficznej na bardziej wydajne, można osiągnąć lepszą wydajność systemu graficznego, rzeczywiście oddycha życie w przestarzałym systemie. Mimo, że takie podstawienie jest możliwa zarówno dla systemów stacjonarnych i ruchomych, Elementy te ostatnie są 2-3 razy droższe. Jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię, co jest lepsze – czy laptopa, z tego punktu widzenia, odpowiedź jest oczywista. Możliwość łatwego zmienić składniki mogą wydłużyć czas starzenia całego systemu, opóźniając potrzebę pełnej wymiany. W ten sposób komputer stacjonarny – wybór racjonalnej osoby.

gorący temperament

Biorąc pod uwagę, że to jest lepsze – komputer lub laptop, musimy zwrócić uwagę na efektywność systemów chłodzących. Wiadomym jest, że wszystkie komponenty elektroniczne wysokiej częstotliwości wytwarzają ciepło. W komputerach ten odnosi się przede wszystkim do procesorów z wysoce zintegrowanych kluczy półprzewodnikowych napędzany. Do rozpraszania ciepła za pomocą układów chłodzących składających się z wentylatorów, radiator i rury grzejnej (opcjonalne). Jest oczywiste, że duże grzejniki w małej obudowie laptopa nie będzie pasować. Jest zatem możliwe, aby korzystać z bardziej zaawansowanych i wydajnych komponentów w systemach stacjonarnych. Ale notebooki do gier (są), gdy „ciężki” aplikacja ciepła, że zmniejszenie wydajności chłodzenia z powodu kurzu może doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia.

punkt widzenia

Jednym z najważniejszych elementów każdego komputera jest monitor. Interakcji człowieka i programy to możliwe dzięki temu urządzeniu. Jedną z jego cech – rozdzielczość ekranu. Niż jest, tym mniejsze obciążenie dla oczu (porównanie z niższych przekątnych ceteris paribus warunków pracy). Laptopy wbudowane monitory rzadko przekracza 17 cali, ale w świecie komputerów stacjonarnych już dawno przekroczył linię 22-calowy. Komentarze są zbędne, a odpowiedź na pytanie w tym względzie, że to jest lepsze – czy notebooka, jest oczywiste.

systemy przenośne

Załóżmy listy zalety notebooków (są wady rozwiązań stacjonarnych):

– kompaktowe rozmiary, co pozwala na korzystanie w domu nie wymaga specjalnego miejsca pracy;

– umiejętność zawsze wziąć komputer ze sobą;

– nawet najtańszy notebook – kompletny system. Wystarczy włączyć przewód zasilający do gniazdka elektrycznego, a następnie naciśnij przycisk zasilania. Nie trzeba rozumieć rodzaje pamięci, interfejsów smaki wideo, normy, dysków twardych, itp.;

– gospodarka, osiągnięty za pomocą specjalnych modeli zastosowanych składników;

– częściową niezależność od sieci.