246 Shares 2586 views

Czerkassy: atrakcje, ich zdjęcia i opis

Starożytne miasto w centralnej części Ukrainy Czerkasy ma długą i ciekawą historię, którą pozostawił w pamięci jego wielu wspaniałych miejsc i obiektów.


Dziś podróżujący coraz częściej zwracać uwagę na małych miast w Europie, więc w wielu miejscowościach turystycznych pojawiają Cherkassy. Zabytki, Przewodnik, który będzie interesujący zarówno dla turystów i nowych mieszkańców miasta, to rozrachunek z wielkich studiów kulturowych i znaczenia poznawczego. Będziemy rozmawiać o tym, co z pewnością będzie widać w tym mieście niż tu robić i jak spędzić czas.

położenie geograficzne

Czerkasy Miasto położone jest w centrum Ukrainy, na prawym brzegu zbiornika Kremenczug. Historycznie wieś była w strategicznym miejscu w środkowym biegu Dniepru. Miasto zostało zbudowane na wzgórzu, co dało mu przewagę w obronie. Czerkasach dziś i rozłożone na płaskiej części terytorium, ale na całej wsi wyróżnia pagórkowaty topografia. Miasto odpowiednio wyposażone gruntów i zasobów wodnych, która zawsze wspierała zrównoważonego rozwoju.

Etymologia nazwy

Naukowcy mają różne wersje na temat pochodzenia nazwy Czerkasach. Pierwsze założenie opiera się na fakcie, że nazwa miejsce utworzonej w wyniku zakłócenia słowo „Czerkiesów”, czyli mieszkańcy Kaukazu. Istnieje również wersja, że nazwa pochodzi od tureckiego słowa „Chiri połączeniu KISS”, co oznacza „władzy ludowej”. Niektórzy badacze uważają, że słowo „Czerkasy” pochodzi od słowa „osetyjskich orłów”. W każdym razie, wszystkie wersje prowadzić do Kaukazu i nazwa miasta kojarzy się z konkretnym sub-Ethnos – Kozaków. Te dwa czynniki były najważniejsze w historii i powstawania miasta.

Historia powstania

Pierwsi ludzie w tym terminie regionie sięgają epoki paleolitu. Zostali parkowanie koczownicze plemiona, który pozostawił ślady w postaci prymitywnych narzędzi. Później mieszkał przedstawiciele zimovnikovskoy i kultur chernyakhivska z nich śladowe ilości mieszkań i grobów. W 6-3 wieku pne tereny te zostały zajęte przez Scytów, oni tworzyli trzon przyszłości słowiańskich plemion. Mieszkał tu również takie narodowości jak wyczyszczenie Sarmats berendejowie, Alans. Pierwszy udokumentowany dowód istnienia miasta datuje się na 1394 rok, o którym mowa w kronikach twierdza na południowych granicach Rusi. Kilka wieków Czerkasach zmagał się z różnymi najeźdźcami: Tatar-Mongołów, Litwinów, Polaków. Jakiś czas w 15 wieku stał się centrum Czerkasach starszeństwa, domu do litewskiej gubernatora. Nieco później osiedlić się tutaj kozackie plemiona, którzy przystąpili do mieszkańców w walce z Litwinami i Tatarami. W 1493 Czerkasy (Kozacy) schwytany Oczaków, miasto odbudowane przez Turków i Tatarów krymskich. Dla ochrony przed wrogami opiera Czerkassy zamek, w ciągu kilku dziesięcioleci, wzmacnia i podtrzymuje liczne oblężenia. Miasto zaczęło być budowane wokół fortecy, na wzgórzu z widokiem na Dniepr. Strategiczne znaczenie miasta rośnie ze względu na rosnące niebezpieczeństwo ataków przez kraje sąsiadujące. Wolność kochający charakter cherkasstsev przejawia się w ich aktywny udział w powstaniach granicą 16-17 wieków. Wybitny rola odgrywana przez mieszkańców miasta w walce narodu ukraińskiego przeciwko władzy polskich panów feudalnych. Od pewnego czasu miasto stało się częścią Ukrainy, ale później wrócił do Polski. W 1793 roku, Czerkasach stał się częścią Imperium Rosyjskiego. Ma korzystny wpływ na rozwój wsi, tutaj zaczyna budować zakłady przemysłowe i kulturalne. W 19 wieku, zaczyna się prawdziwy rozkwit Czerkasach, tu zawarte kolejową otwarto kilka dużych fabryk, głównym targów odbywa. W wyniku rewolucji październikowej, miasto stało się wraz z USRR Związku Radzieckiego. Od 1991 roku jest regionalnym centrum państwa Ukrainy. Bogata historia miasta pozwoliło mu zgromadzić wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Dlatego turyści są coraz włączenie do swoich tras Czerkasach. Co je zobaczyć w tym mieście? Istnieje wiele odpowiedzi na to pytanie.

Czerkasach dzisiaj

Obecnie miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i transportu Ukrainy. Jego stabilność pozwala na rozwój przemysłu chemicznego i spożywczego, a także firm motoryzacyjnych. Miasto jest domem dla około 280 tysięcy ludzi. Również Czerkasach, którego atrakcją są zróżnicowane i atrakcyjne, jest głównym ośrodkiem turystycznym. Obszar ten jest jednym z najbardziej obiecujących, ponieważ miasto ma duży potencjał edukacyjny, rekreacyjnych i kulturalnych. Z Czerkasach związane twórczą biografię Shevchenko, K.Paustovsky, P. Tychyna.

zabytki

Badając Cherkassy i atrakcji, które cieszą się wielkim zainteresowaniem historycznym, konieczne jest, aby zacząć od Wzgórza Chwały. Jest to miejsce, gdzie nie było Grodzisko 6-8 wieków. Ponadto, nie było słynna twierdza Czerkasy, dzięki której miasto rosło i rozwinięte. Dzisiaj, w pobliżu wzgórza stoi jeden z głównych kościołów w mieście, a raz na szczycie był drewniany Trójcy. Na wzgórzu znajduje się pomnik ku czci żołnierzy i tylnych obrońców w czasie II wojny światowej. Podczas budowy pomnika, niestety, wszystkie resztki budowli zabytkowych zostały zniszczone. Na wzgórzu pochowano około 5000 zabitych i stoi postać Macierzy. Ze szczytu roztacza się wspaniały widok na miasto i Dniepru. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii miasta w Czerkasy funkcjonuje kilka muzeów o nich zostaną omówione dalej.

zabytki architektury

Dla miłośników architektury Czerkasy miastem, którego atrakcje mają niewątpliwą wartość, stanowi okazję zobaczyć kilka unikalnych przedmiotów.

Najbardziej znanym budowa Czerkasy to wspaniały dom Shcherbina (obecnie Pałac Ślubów). Budynek został wzniesiony w rezydencji miejscowego biznesmena, który zgromadził kapitał na budowę linii kolejowej w 1892 roku. Luksusowy budynek w Neorenesansowy miał również stajnie słudzy dom i piękny ogród. W 1907 Shcherbina dom przeszedł pod Sejmiku Województwa. Po rewolucji budynek został znacjonalizowany. Nowi właściciele mają zniszczone część okolicznych budynków i ogrodu, zastąpiony drzwi. Ale dom nadal zachwycają swoją wspaniałość.

Innym architektoniczny „cud” jest Blue Palace. Tak popularnie zwany „Slavyanskaya” Budynek hotelu. Budowę wzniesiono na zlecenie przedsiębiorcy Skaryna architekta V. Gorodecki pod koniec 19 wieku. Budynek jest prawdziwym arcydziełem stylu „neogotycki”, dość rzadkie w Europie Wschodniej. Dziś w budynku mieści bank, dom jest dobrze odnowiony i wygląda bardzo imponująco, zwłaszcza w wieczornym oświetleniu.

Unikalna struktura jest wieża ciśnień, zaprojektowane przez architekta i inżyniera Shukhov w 1914 roku. Takie projekty były o 200 na Ukrainie, ale tylko nieliczne przetrwały. Spektakularne, ażurowa konstrukcja dzisiaj nie jest w najlepszym stanie, ale Czerkasach i atrakcji, które są stopniowo przywracane, zaczynają myśleć o zachowanie pomnika. Wieża została zaprojektowana w celu zapewnienia miasto z wody pitnej, ale obecnie nie jest wykorzystywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

To będzie interesujące spojrzeć na budynku teatru lalkowego i Czerkasach, znajduje się w domu z początku 19 wieku. Ten budynek należy do tak zwanych „modelowych domów” architekt A. Ruskiej. W jego podobieństwo wznoszone budynki publiczne w całej Ukrainie.

Cybulski Dom – kolejny zabytek architektoniczny w Czerkasach. Ten budynek został zbudowany w połowie 19 wieku i jest przykładem architektury europejskiej swojego czasu. Dziś mieści się w nim Muzeum „jednej książki” – „Kobzar” T. Szewczenki.

pomniki przyrody

Na Ukrainie, w wielu miastach są słynie z parków i innych obiektów naturalnych, nie jest wyjątkiem i Czerkasach. Atrakcje – wodospad, ogrody, parki, rzeka – godny poświęcić im kilka leniwe spacery. Głównym miejscem naturalnego w mieście jest Dnipro, na nim to przyjemność chodzić na łodzi. To pozwala zobaczyć miasto z nietypowym kątem i cieszyć się naturalne widoki.

Nie często zobaczyć w prawdziwym lesie sosnowym w Czerkasach dowolnym. Ten park nazywa się Park 50. rocznicy Jubileuszowego park, las sosnowy. Duży park ze stawami, duża liczba różnych roślin, chodników, ścieżek dla rowerzystów umożliwia doskonały czas o każdej porze roku.

W pobliżu miejscowości Side cięcia jest wodospad. Jego wysokość wynosi około 2 metrów, daje podstawę do malowniczego kanionu około jednego kilometra. Gatunek ten naturalny miejscu nie jest typowe dla Ukrainy, przede wszystkim przypominają norweskie fiordy.

Główne zabytki

Podróżujący nie zawsze mają dużo czasu, a mają one pytanie: co warto zobaczyć w Czerkasach w jeden dzień? Mieszkańcy miasta mówią, że główne atrakcje – to jest:

– Katedra św Michała;

– Hill of Glory pomnik z kompleksu;

– Czerkasy rejestrator, aka Dom Shcherbina;

– budynek "Ukrsotsbank" bank, dawny hotel "Slavyanskaya";

– Dolina Róż;

– Taras Szewczenko Muzeum mieści się w budynku Cybulski;

– Buddyjska świątynia "White Lotus";

– wieża Shukhov;

– Katedra Trójcy;

– Feysvol.

W ogóle, jeśli istnieją miast, jakby specjalnie zaprojektowane do chodzenia, jeden z nich, oczywiście, Czerkasy. Co warto zobaczyć w mieście? Samo miasto! Na to trzeba iść powoli, wygrzewając się na atmosferę, która jest główną atrakcją.

miasto świątyń

Czerkasach, którego atrakcje zachować ducha czasów, to trudno sobie wyobrazić bez świątyń. Tworzą specjalną atmosferę i zachować historię narodu. Miasto ma jedne z najważniejszych miejsc kultu. Przede wszystkim wśród nich jest katedra św Michała, porozmawiamy o tym bardziej szczegółowo później. Również wielkie znaczenie dla historii miasta jest katedra Św. Odbudowano go w 1991 roku obok historycznym miejscu – na wzgórzu zamkowym. Od 17 wieku na wzgórzu znajduje się świątynia, która została zburzona podczas budowy Pomnika Chwały. Ten mały, wielogłowy świątynia nie przywrócić historyczny wygląd poprzedniej katedry, ale kontynuuje swoją tradycję. Innym ciekawym Czerkasy katedra jest kościół Narodzenia NMP. Został zbudowany w 1905 roku, a następnie częściowo zniszczony w czasie wojny. W czasach sowieckich, to była jedyna świątynia działających w mieście. Od 2002 roku kościół został przeniesiony do nowej lokalizacji.

Super miejsce dla ukraińskiego miasta buddyjskiej świątyni sztuki walki, „White Lotus”, którego trasa z pewnością być zawarte w planie z Czerkasach. W historycznym miejscu, gdzie starożytna wedyjska świątynia mieści wojowników światła, w 1990, został zbudowany przez wyznawców szkole kung fu. Świątynia została zbudowana na wzór w Laosie i jest największym w Europie. Podczas wycieczki można zobaczyć przekrój świętego dębu, czarne i białe stupy, wziąć udział w ceremonii parzenia herbaty.

Katedra św Michała

W 1994 roku w mieście Czerkasy, zabytków które rozważają, dostał kolejny wyjątkowe miejsce. Katedra św Michała, który dziś jest największą świątynią na Ukrainie, może pomieścić do 12 tysięcy ludzi zostało ustanowione. Wyreżyserował prace nad budową projektu i stworzył Metropolitan Sophronius. Katedra zbudowana w stylu bizantyjskim z 7 głowami. Jego wysokość wynosi 74 metrów. Kościół planuje zakończyć budowę wieży dzwon świątyni około 100 metrów wysokości. Codzienne usługi prowadzone są w kościele, na święta tutaj przeprowadzać różne usługi wizyty duchownych.

Droga 1 dzień

Turyści często zadają pytanie: co warto zobaczyć w Czerkasach na 1 dzień? Jednym z proponowanych tras mogą być wybrane do kontroli. Mimo zabytkowego centrum miasta nie jest zbyt duża i może skontrolować go na tyle szybko, są atrakcje, które mogą być pominięte. Dla zorganizowanych wycieczek turystycznych wzdłuż Czerkasach jak chodzenie i autobusów, które pozwalają zobaczyć najważniejsze miejsca. Samobadanie, można zacząć od spaceru wzdłuż alei Szewczenki wyłożonej kasztan spacer na Wzgórze Chwały, by zobaczyć to miasto jako całość. Następnie przejdź do Kościoła Trójcy. Następnie wybrać się na spacer po mieście, patrząc zabytków architektonicznych. Odwiedź Katedra św Michała, powiew powietrza w Dolinie Róż. Wykończ dzień pan może lecieć nad Dnieprem. Czerkasach, zabytki, z których zdjęcia są godne najlepszych przewodników, są poświęcić swój badanie więcej niż jeden dzień. Ale najważniejsze, można zobaczyć w jeden dzień, trzeba mieć dobry plan trasy.

Atrakcje

W Czerkasach mają coś do zrobienia, a oprócz zwiedzania. Pierwszą rzeczą, aby wybrać się na spacer po pięknych parków miasta. Rose Valley – to mały park w pobliżu Dniepru. Tutaj, od czerwca do października kwitną róże zestaw gatunków, a tu chodzić – to przyjemność. W parku znajduje się niezwykły zegar słoneczny w kształcie ptaka. Ponadto, od Doliny pięknym widokiem na rzekę. Dla fanów fauny w Czerkasach zoo, gdzie można zobaczyć zwierzęta tradycyjne i rzadkie roboczych. Także zawsze działa kin Czerkasy, gdzie można spędzić czas z przyjemności i komfortu. Od końca kwietnia rozpoczyna nawigację wzdłuż Dniepru. Tradycyjny rejs po rzece wynosi 1 godzinę, ale jest możliwe, aby uzyskać bardziej długi spacer. Na wyprawy wędkarskie organizowane są na wyspie, gdzie można w pełni cieszyć ukraińską przyrodę.

W Czerkasach znaleźć wiele niezwykłych rzeźb i poszukiwanie może stać się rodzajem poszukiwań przez miasto. Należy znaleźć zabytków i Golokhvastov Podatne Prokopovne, Moonshine, pierogi i hydraulicy, fagot i kot Behemot.

muzea

Myśląc o tym, co można zobaczyć w Czerkasach, nie zapomnij o muzeach. National History Museum oferuje bardzo dobrą kolekcję etnograficzną, gdzie można dowiedzieć się, jak złożyć losy regionu, jako pierwsi osadnicy żyli. Specjalny Chlubą muzeum jest kompletny szkielet mamuta. Innym ciekawym muzeum z jednej książki, która przedstawia różne wersje najlepszych dzieł Tarasa Szewczenki, poems „Kobzar”. A poza tym, można zobaczyć obrazy, kolekcję kart, projektory i wiele innych ciekawych przedmiotów. W Muzeum Sztuki można obejrzeć wspaniałą kolekcję sztuki ludowej mieszkańców regionu Dniepru, doskonałą kolekcją ikon 16-19 wieków.

informacje praktyczne

Dzisiaj w wielu miastach Ukrainy najważniejszym obszarem rozwoju jest turystyka. Czerkasach posiadać w tym aspekcie wielkim potencjale. Turyści mają możliwość pozostania w mieście 9 hoteli w różnych kategoriach cenowych. Dostęp do miasta jest łatwy, pracujący na lotnisku w Czerkasach przechodzi linia kolejowa, a istnieją również połączenia autobusowe i rzeka z pobliskich osiedli.