726 Shares 8550 views

Muzeum Madame Tussauds: Past and Present

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud często nazywa się „atrakcją turystyczną” – ogromne kolejki i brak biletów bezwiednie rysować w wyobraźni taki właśnie obraz. Co jest takiego dziwnego? Miliony ludzi są skłonni patrzeć na unikalną kolekcję eksponatów stworzonych przez utalentowanego rzeźbiarza wosku. Jaka jest historia muzeum? Jak to wszystko się zaczęło? Eksponaty, które czekają na gości dzisiaj? Przekonajmy się.


Trochę historii: Kto to jest Madame Tussauds?

Założycielem muzeum, Marie, urodził się w Strasburgu w XVIII wieku. Ojciec nie przyniósł jej ojczyma – Philip Kyurtyus. Mężczyzna świetny stosunek do dziewczyny, zastąpił ją nie tylko ojcem, ale również nauczycielem i mentorem. Po rodzina przeniosła się do Parizh Filipp zaczął zrobić mały biust wosku. Po tym wszystkim, w tych dniach nie było kamery, a jeśli ktoś chciał uchwycić siebie na zawsze, po czym zamówił właśnie takie figury, popiersia. Przyjemność nie było to każdy może sobie pozwolić, ale stało się bardzo popularne. Ta aktywność jest tak zainteresowany Marie że ona połączona z wielką przyjemnością i pokazał znaczny talent.

I co się stało potem?

Po Philip i jego pasierbica zrobiła biust Woltera – wielki filozof. Po pewnym czasie, Voltaire umarł i Marie i jej ojczym byli jedynymi ludźmi, którzy mieli obsady znanych osobistości z wosku wykonana w swoim życiu! Wsadzili się popiersie filozofa na widok publiczny w oknie swojego sklepu. Oczywiście, to rzeźba przyciąga wielu nabywców. Przez czas Marie stał się dość dorosły, poślubiła Fransua Tyusso. Jednak małżeństwo okazało się nieskuteczne. Marie szukał pomocy i wsparcia męża, zrozumienia, a on pił dużo i zbyt lubiący hazard. Dwóch synów, którzy urodzili się nie stanie połączyć rodziców. Kolekcja Wosk Marie stale rośnie, i poślubić w tym samym tempie spadał. Kiedy kielich cierpliwość została już zatłoczone, Maria opuściła męża, pozostawiając sobie jego imię i odrywając synów. Przenieśli się do Londynu, gdzie zaczęła się tłumaczyć w rzeczywistości wszystkie swoje pragnienia i marzenia.

A w takim przypadku nie może obejść się bez kłopotów

Tak, prędzej czy później problemy z jakimi borykają się wszyscy. Nie oszczędził tego losu i Marie. Raz na statku, który niósł woskowych figur na wystawie w Liverpool, utonął. To nie tylko rozbita Marie, ale nawet zainspirowały ją, podwójna prędkość przywrócono je szyła nowe stroje, fryzury wzorowane. To po prostu praca Titanic zasługuje na szacunek i uznanie, że w rzeczywistości, Marie i odbierane. Ona przywróciła kilkadziesiąt sztuk, a jej ekspozycja czekał we wszystkich miejscach wyglądać i rozkoszy. Marie odpowiadało koczowniczy tryb życia, a jej synowie – nie. Zaproponowali zrobić stacjonarną wystawę, która kupiła budynek w centrum Londynu, które obecnie znane jako muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Dziś wnuki Marie kontynuować sprawę, otwartych oddziałów i tworzenie nowych dzieł.

Wax Museum w Londynie

Przez całe życie, Marie musiał dokonać postacie różnych ludzi. Przez pierwszych kreacje obejmują nie tylko popiersie Woltera, ale postać Jean-Jacques Rousseau, Benjamin Franklin. I podczas rewolucji francuskiej, zaufanie rzeźbiarz zrobić maskę wpływowych osób, linijki, przestępców, ofiar tamtych czasów. Wszystkie te dane można zobaczyć w Londynie, a ich wartość w tym, że wszystkie odlewy wykonane z naturą. W tej chwili ekspozycja obejmuje ponad tysiąc dzieł z przeszłości i teraźniejszości. Wax Museum, zdjęcie z którego można zobaczyć tutaj, jest otwarta codziennie. gaze turystyczny przyniósł aktorzy i politycy, i reżyserów Hollywood i Royals i naukowców. Każdy może zrobić zdjęcie podoba Ci wystawę. Wystarczy wyobrazić sobie, Napoleona, a Robespierre były wykończonych Madame Tussauds z naturą! A jakie są zapachy, dźwięki, a nawet ruchome kształty!

Izba horrorów

Jest to miejsce w muzeum, które jest szczególnie przyciąga ludzi. Fakt, że w życiu Marie często miał do czynienia ze śmiercią. Jak w Paryżu, była znanym mistrzem liderów rewolucji zobowiązały się zrobić to rzuca osoby gilotyna ofiar, które zostały już ściętych. W pokoju horroru to nie tylko te, ale również inne formy kary, zbrodnie historii.

Muzeum w Londynie dzisiaj

Nie tylko popiersia i figury z przeszłości zawiera wosk muzeum, tu i mnóstwo nowoczesnych muzycznych i filmowych gwiazd. Dlaczego są urocze i kobiece Odri Hepbern, niezapomnianym Elvis Presley, Bryus Uillis męski, muskularny Arnold Schwarzenegger! Szczególną uwagę należy zwrócić na Bredu Pittu i jego byłą dziewczyną – Jennifer Aniston.

Chodzi o to, że każdy z pracy głównej ekspozycji prawie codziennie, bo ludzie się zmieniają, to znaczy, że musi być również rzeźba przekształcona w celu wykazania rzeczywistego stanu rzeczy. Kiedy Brad i Jennifer byli razem, rzeźbiarze stworzyli idealną parę wosku. Stanęli obok siebie, obejmując nawet trochę, pokazując swoją miłość. Po opuszczeniu młodych ludzi w prawdziwym życiu, rzeźba stała się nieistotna, musieli być podzielona, w cenie do muzeum w schludny sumy.

Wax Museum jest szczególnie dumny z kompozycji na temat Bożego Narodzenia – pojawienie się na małym świetle Jezusa. Rola Józefa i Maryi zostało powierzone do Davida i Viktorii Bekhem. Decyzja ta nie była spontaniczna, zajęło odwiedzających podczas wypełniania specjalnych kwestionariuszy. Zdaniem większości, Mędrcy zaczęli Dzhordzh Bush, Toni BLER i księcia Edynburga. Anioł tutaj jest Kayli Minoug, i pasterze – Semyuel Dzhekson, Hyu Grant i Graham Norton.

Gdzie istnieją oddziały głównego muzeum?

Według danych z 2013 roku, Muzeum Figur Woskowych, posiada oddziały w 13 lokalizacjach: Los Angeles, Las Vegas, Nowy Jork, Waszyngton, Amsterdam, Berlin, Wiedeń, Bangkok, Hong Kongu, Szanghaju, Tokio, Sydney, a także w Kanadzie , Każdy z nich to prawdziwe show, gdzie rzeźby poruszać i mówić w duchu przeszłości.

Nawiasem mówiąc, jest to konieczne w celu omówienia i pytanie dlaczego wielu ludzi wierzy, że istnieje muzeum figur woskowych w Paryżu. W 1881 roku Arthur Meyer, dziennikarz, miał wielkie pragnienie, aby zorganizować coś w rodzaju wystawy Madame Tussauds. Chciał stworzyć ci ludzie napisali o tym w gazecie. Obecnie istnieje około 500 sztuk, a miejsce jest również popularnym miejscem turystycznym.

Muzeum woskowej – jest dziś zabytków Londynu, który chce zobaczyć wszyscy!