280 Shares 4510 views

Skleroterapia żył nóg. Skleroterapia żył nóg – cena. Skleroterapia żył nóg – przeciwwskazania

skleroterapii żył nóg dziś – jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia żylaków i innych chorób układu limfatycznego i naczyń krwionośnych. Metoda ta jest stosowana w wielu klinikach, taka procedura jest inwazyjna i bezbolesny.


Istotą skleroterapii

Procedura ta nie jest chirurgiczne i polega na usunięciu żyły zmianie. Metoda ta polega na wprowadzeniu do żyły specjalnej substancji leków za pomocą bardzo cienkiej igły. W wyniku tego ściany naczyniowej są sklejone ze sobą, po lek absorbuje się w organizmie, nie powodując efektów ubocznych. Po jakimś czasie, stopniowo zarastać lumen żyły, a statek jest po prostu włóknisty tyazhem. Taka metoda nie jest mniej skuteczne niż metody usuwania żylaków operacyjnych (chirurgia laserowa).

informacje historyczne

Skleroterapia żył nóg – to stosunkowo nowa metoda. Niemniej jednak, na początku próby leczenia w ten sposób są prowadzone w XVII gdy lekarz próbowano wprowadzić do naczynia za zakrzepicy kwasu (zablokowania). Następnie w XIX wieku, aby pozbyć się żylaków to był testowany lek „perchloryl”. Ale takie eksperymenty doprowadziły do poważnych negatywnych konsekwencji dla pacjentów, więc tym sposobem przez długi czas odmówił. Taki lek został odkryty w 1946 roku, jako „siarczanu tetradecylu” (lub „Fibroveyn”), a skleroterapia była wzmocniony. To narzędzie jest używane dzisiaj. Teraz jednak, ta procedura jest przeprowadzana za pomocą nowoczesnego sprzętu i nowych metod diagnostycznych, takich jak USG naczyń (USG).

rodzaje skleroterapii

Obecnie lekarze stosują trzy główne metody leczenia:

 • Mikroskleroterapiya. Jest to najprostsza technika. Korzystanie z cienkiej igły środek do obliteracji żylaków jest wstrzykiwany do żyły. Sposób ten jest stosowany, jeżeli nieprawidłowe tworzenie nie przekracza 2 mm.

 • Echosclerotherapy. Gdy podaje się preparat ultradźwiękowej dupleksu, w którym lekarz kontroluje położenie igły i nienormalnych żył. W tym przypadku, środki stwardniające spaść dokładnie do żyły. Metoda ta jest stosowana, gdy sklerozirovanii głęboko zakorzenione i dużych żył.

 • Pianka skleroterapia – metoda ta nadal nosi nazwę «formularz piana». W tym wypadku, stosowane preparaty detergentów, to znaczy przez zmieszanie z powietrzem, mogą one zostać przekształcone do postaci piany. W porównaniu z innymi metodami leczenia, ten sposób ma pewne zalety: dzięki spieniony dawkę substancji do obliteracji może być zmniejszona bez utraty ich skuteczności; poprawiony kontakt z lekiem, a wewnętrzną powierzchnią ścianki żył; można traktować powierzchnię głównych żyłach kończyn dolnych (małe i żyły odpiszczelowej) w miejscu, gdzie wpadają głównych żył głębokich.

Jak wygląda procedura?

Przede wszystkim, lekarz dokładnie bada obszary, które wymagają korekty, jeśli to konieczne, wyznaczyć dodatkowe dochodzenie, a następnie przez nakłucie żyły chorego lub statku. Zwykle procedura ta jest wykonywana pod kontrolą USG. Jest to wymagane dla uzyskania najdokładniejszych igieł kontaktowych w obszarze zagrożonym, a kontrola nad podaniu leku. Przeprowadza najcieńszą igłę do nakłuwania zapobiec możliwym krwawienia (podobny do igły insulinowej strzykawce). W obszarze zagrożonym ze specjalnym środkiem do obliteracji żylaków wstrzykuje się po przebiciu. Dawka ustalana jest przez lekarza-phlebologist indywidualnie. Ilość środka zależy od lokalizacji zmiany chorobowej i jej wielkości. Jeśli metoda skleroterapii wybrany piany ( «postać pianka»), środek jest podawany w postaci pianki, przy czym sposób konwencjonalny stosuje się w postaci ciekłego preparatu.

Działania po zabiegu

Po skleroterapii pacjenta zaleca się:

 • pieszy spacer przez jedną godzinę;

 • w ciągu trzech dni po zabiegu zrezygnować aerobic, gimnastyka;

 • Należy unikać długotrwałego siedzenia lub leżenia na dwa tygodnie;

 • w ciągu dwóch miesięcy nie uczestniczy sauny, łaźni, nie wziąć gorącą kąpiel;

 • Przez trzy lub cztery miesiące nosić pończochy elastyczne lub bandaże.

Wskazania do procedury

skleroterapii żył nóg prowadzi się w warunkach, takich jak:

 • pajączki. Jest to pierwszy znak na początkową fazę żył choroba żylaków. Na tym etapie leczenie jest najbardziej efektywne.

 • pajączki. To powstawanie naczyń, mające postać gwiazdy, których promienie rozchodzą się od środka na zewnątrz.

 • choroba żylaków kończyn dolnych. Skleroterapia nie stosuje się na wszystkich etapach choroby. Wskazania do procedury określonej przez lekarza.

 • Podskórne nowotwory naczyniowe – naczyniaki, lymphangioma. W tych dolegliwości skleroterapia jest zwykle przeprowadzane w specjalistycznym szpitalu chirurgicznym.

Skleroterapia żył nóg: przeciwwskazania

Przeprowadzenie tej procedury jest przeciwwskazany u:

 • niedrożność żył głębokich i łączenia;

 • cukrzyca;

 • przewlekłą niewydolność nerek i wątroby;

 • Skłonność do alergii;

 • ciężka choroba serca;

 • Ciąża i laktacja;

 • poważne choroby naczyniowe;

 • infekcje oraz stany zapalne w skórze w miejscu planowanej iniekcji.

Obecność któregokolwiek z tych warunków trzeba koniecznie poinformować lekarza.

Możliwe objawy po zabiegu

Po wielu procedur medycznych, istnieją różne skutki uboczne. Postępując w sposób taki jak skleroterapia, konsekwencje mogą być następujące:

 • Na miejscu wstrzyknięcia zawsze są siniaki, które ostatecznie zniknąć.

 • Na powierzchni skóry narażonej na manipulacje, może powodować przebarwienia. Z reguły takie zjawisko nie występuje często, ale uniknąć pojawienie się wady nie jest możliwe przy usuwaniu dużych żył.

 • Około zdalnego koronce naczyniowego lub żyły może pojawić się małą sieć naczyń włosowatych – teleangiektazje zwrotnej. Zjawisko to może być spowodowane na skórę nadmiernej odpowiedzi na podawanie leku. Co do zasady, prawie wszyscy (90%), kapilar znikają same w ciągu 6 miesięcy po zabiegu.

W rzadkich przypadkach bardziej poważnych powikłań:

 • Poważne oparzenia, które mogą powstać, jeśli duże ilości substancji stwardniające dostaje się do tkanek wokół żyły.

 • Zakrzepowe zapalenie żył – jest zapalenie ściany żyły, która występuje, gdy skleroterapii dużych żył i nieprzestrzegania zaleceń lekarskich po zabiegu.

 • Zakrzepica żył – po wprowadzeniu środków obliterujących żylaki, tworzenie się skrzepów krwi. Jednakże, jest to zjawisko bardzo rzadkie.

Skleroterapia noga veins: cena za procedury

Koszt tej metody leczenia – ważna kwestia wynikająca z potencjalnych pacjentów. Nie każdy może sobie pozwolić na kosztowne leczenie. W sprawie procedury dla takich jak skleroterapii żył kończyn dolnych, chociaż ceny nie są niskie, ale w przystępnej poziomie. kosztów procedury zależy od stopnia nasilenia choroby. W Rosji, po średniej cenie 14.000 rubli. Najdroższe jest złożoną techniką, która wymaga żyły mikroskleroterapiya i skleroterapii. w sprawie procedury ceny są w przedziale 11000-40000 rubli. Metoda koszt «forma pianki» około 20,000-30,000 rubli. Skleroterapia: przed i po zabiegu

Zaletą tej metody

Skleroterapii żył kończyn dolnych, w porównaniu z innymi sposobami leczenia choroby żylaki ma szereg zalet:

 • Zabieg jest bezbolesny. Podczas manipulacji pacjenta może jedynie odczuwać lekkie pieczenie, co jest normalne. Od stwardniające lek jest podawany poprzez najcieńszej igły nawet o zwiększonej wrażliwości na ból pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

 • Klinika wykorzystuje zaawansowany sprzęt, który nie wydaje się mieć żadnego negatywnego wpływu na organizm. W związku z tym procedura jest całkowicie bezpieczny.

 • Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga leczenia szpitalnego.

 • Pozytywny efekt można zaobserwować po pierwszym wstrzyknięciu środka do obliteracji żylaków.

 • Przebieg leczenia nie trwa długo.

 • Po skleroterapii nigdy nie opuścił blizny na skórze.

przeglądu

Większość z tych, którzy odwrócił się do tej metody jako Skleroterapia żył, opinie Procedura lewo pozytywne. Po pierwsze, są one jednak zadowolony z efektu kosmetycznego, ponieważ większość żylaków występuje tylko wizualnie – statki z siatki i „gwiazda”. Ci, którzy boją się operacji i postanowił pozbyć się z bardziej poważnych problemów, za pomocą takich metod jak skleroterapii żył kończyn dolnych, pozostawiając negatywną opinię. I to jest wytłumaczenie. Fakt, że ta metoda jest skuteczna w leczeniu średnich żył i małych naczyń krwionośnych. Gdy etap żylaki jest już wystarczająco poważne, skleroterapia jest nieskuteczne.

Nie ma absolutnie idealna metoda leczenia, każda procedura ma swoje zalety i wady.