850 Shares 6563 views

Młyn – asystent DIY

Kiedy trzeba dokładnie wykonać podłużny rowek lub inne wgłębienie, w żadnych szczegółów, co do zasady, używane frezarkę. Taki sprzęt jest w każdej instalacji wodociągowej lub stolarni. Niezależnie od materiału, który ma być leczony, czy to z drewna lub metalu, zasada działania pozostaje taka sama: obrotowe ostrze oraz przedmiot obrabiany stykają się, a podczas przemieszczania się w stosunku do siebie nawzajem, wybranie materiału do wymaganej głębokości niezbędnej profilu konfiguracji.


młyn ręka, w przeciwieństwie do stacjonarnego urządzenia, zajmuje niewiele miejsca, jest stosunkowo niedrogie, a korzyści z niej mogą być znaczne. Urządzenie tego urządzenia, na ogół, jest prosta, składa się z „głową”, to znaczy węzeł, w którym silnik elektryczny do obwodu sterowania i wał wrzeciona, oraz część, która prowadzi nitkę, tj mielenia. W tym samym czasie określając liczbę ręcznego routera, należy pamiętać, że dla skutecznego zastosowania tego instrumentu jest jakość prowadnicy i zespół blokujący ma kapitalne znaczenie. Korzystne jest pożądana, jako narzędzia do maksymalnej liczby kształtek jako platformy, a równolegle obrotowych lub oporu. Co do „głowy”, jego jakość jest bezpośrednio zależna od części mechanicznej.

Silnik posiada napęd bezpośredni, to prędkość obrotowa wału jest zwykle wysoka prędkość 30 tys. T. / Min. Mogą kontrolować układ elektroniczny, zapewniając płynne przyspieszanie i stabilizację obrotów w przypadku wzrostu obciążenia. Te dodatkowe funkcje, aby zabezpieczyć router ręcznie z przegrzaniem oraz siecią elektroenergetyczną – od zatorów przy prądzie szczytowym podczas stanów nieustalonych.

wydajność jakość zależy od równomierności ruchu narzędzia tnącego względem przedmiotu obrabianego, jednak baza musi być gładka. Innym czynnikiem wpływającym na pomyślne wykonanie zadania, to jest nieobecność zaburzeń i luz, dzięki czemu sztywność zespołu trzymającego jest tak ważne, zwłaszcza dlatego, że posiada regulację głębokości.

Tuleja zaciskowa, która jest przyłączona do ręcznego młyna tnącego zawiera samą tuleję, nadajnik winda kotwiczna siła cięcia wkładki narzędziowej i nakrętkę zaciskową.

O wstawianie zasługuje na wzmiankę, przez jego średnica wewnętrzna zależy od wyboru frezu. Ubiera się bezpośrednio na trzpieniu wału napędowego.

Teraz, że przez wzgląd na to i skonfigurować całą strukturę. Zestaw frezów do routera ręcznie, zwykle w pudełku, ale może się okazać, że to nie wystarczy. W celu dokonania właściwego wyboru, należy pamiętać, że są to zespoły, w których konfiguracja profil może się różnić w zależności od rodzaju ostrzy posadzonych na surówki podstawy.

Ponadto frezowania z dużą prędkością i węglika podzielona, przy czym drugi trwałe, ale droższe.

Rodzaj pracy wpływa również na wybór noża. Może być kromchatoy (na obrzeża) figeriynoy (do wytwarzania dekoracyjnych krawędzie) Paso shipovyh (w celu utworzenia połączenia na pióro i wpust).

W zdolnych rękach ręcznej routera może z powodzeniem zastąpić szereg narzędzi stolarskich.