161 Shares 1073 views

Jak przestać kochać osobę, która cię nie kocha? Porady psychologa

Często zdarza się, poradnictwo psychologiczne traktować ludzi z takimi pytaniami: „Jak przestać kochać osobę, która cię nie kocha? Czy to możliwe, aby wyciągnąć z serca uczucie, z którego nikt żadnych korzyści lub radość? „A oni przychodzą nie dlatego, że nie nic nie robić, ale z powodu nieodwzajemnionej miłości bierze tyle siły moralnej, że jeszcze w życiu mają to pozostaje. A nowy związek nie jest przymocowana, ponieważ stary nie został jeszcze w pełni ukończony. Wynik jest ból, rozpacz i pustka duchowa, że osiągnie taki stopień, że dana osoba zdecyduje się odwołać do kłopotów ze specjalistą.

Oczywiście, każda sytuacja jest wyjątkowa i nie ma możliwości, aby dać ogólny algorytm działań, które doprowadzą do pożądanego celu absolutnie każdego. Istnieją jednak pewne ogólne odpowiedzi na pytanie: „Jak przestać kochać osobę, która cię nie kocha?”

Jak przestać kochać osobę , która nie kocha: praktyka pisania

Pisanie praktyki – metoda „rozładowania akumulatora” uczucie, to znaczy, aby usunąć ciepło pasji, zmniejszyć zależność emocjonalną. Ta praca jest wykonywana samodzielnie, a jej celem – aby przynieść wewnętrzne doświadczenia z zewnątrz, patrzeć na nich z boku jednorodzinnym. Niezbędne kroki w celu realizacji zadań, odnosząc się do tego procesu poważnie i odpowiedzialnie, tak szybko wypaść z miłości do człowieka, który był drogi, nie wysiłek jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Warsztaty: uczucia i pragnienia

  1. Wziąć notebooka (notebook, album stos arkuszy – nie istotę) i opisać swoje uczucia. Wszystko. Począwszy od najjaśniejszych do najbardziej nieistotne – o ile były one związane z przedmiotem o niespełnionej miłości. Obejmuje to pragnienie, że czujesz się w jego kierunku, marzenia z tym związane, itp
  2. Pomyśl o tym, dlaczego te uczucia były, co one wspierane i co leży u ich podstaw. No, na przykład: „Czułam się samotna, a on był zawsze tam, a kiedy się rozstaliśmy, często nazywany” lub „Dała mi nowy telefon, próbując złamać. Więc dla mnie nikt tak naprawdę nie zależało. " Uczucia nie przychodzą znikąd, dają podstawę do wspierania i pewnej sytuacji i zachowań ludzi w nich. Opiekuńczy, moralne i materialne wsparcie, po prostu atrakcyjny i seksowny przedmiotem pasji, wszystko, co utworzyło przywiązanie do danej osoby, należy pamiętać i zapis. Tekst nie powinien być krótszy niż trzy strony. Jeśli nie można na raz – myślę za godzinę, dzień, tydzień – a lista jest długa.
  3. Wyobraź sobie idealną kochankę dla siebie, co powinno być w wyglądzie i charakterze. Stworzenie szczegółowego, szczegółowy opis, lista typowych sytuacji życiowych i jego reakcji na nich.
  4. Teraz porównać wyniki akapity drugi i trzeci i odpowiedzieć: Twój partner jest naprawdę, kim chcesz? Osobno spisać wszystkich swoich niedociągnięć, pożądane jest, aby jak najwięcej. Nie trzeba wymyślać niczego – po prostu pamiętać, małe rzeczy: złe nawyki, nieostrożność, chciwość, pozerstwa, egoistyczne, fizyczne wady.
  5. Ponownie przeczytać listę wad przedmiotu ich cierpienia i myśleć o tym: naprawdę trzeba tego człowieka?
  6. Każdy z nas chce, aby myśleć o tym, co będziemy w stanie zmienić swój wybór, zmieniać go przez siebie, ale zdarza się u 1 na 10. Pozostałe 9 par oczekiwać jedynie pogorszeniu z czasowych negatywnych cech partnerów. Wyobraź sobie przyszłość ich relacji z człowiekiem, kiedy jego usterek wzrośnie. Człowiek jest słaby, nie chcą pracować? Generalnie przestaje wstawać z kanapy, będzie musiał dostarczyć. Facet kocha wesoły firmę, gdzie piwo płynie jak woda? Przeniesie się na wyższy stopień i sopetsya. Ona flirtuje ze wszystkimi poznał? Zmieni się prawo i lewo. Czy ponownie zastanowić się, jak przestać kochać osobę, która cię nie kocha, rok później, ale wtedy oddzielenie odbędzie się z ciężkimi stratami.

Nie jest konieczne, aby rzucić przypadkowi ich doświadczenia i zawołać: „Jak mogę przestać kochać osobę, z którą się tak bardzo przywiązany? Tylko czas może uleczyć duszę! „Lepiej jest po prostu pójść i wykonać opisane elementy. Miłość odbędzie się w ciągu kilku dni do miesiąca – a ty znów będzie wolna, otwarta na nowe relacje człowieka.