98 Shares 5569 views

Jak czyścić gumy do żucia z ubrania

Bardzo często, siadając odpocząć gdzieś na ulicy, nie myśleć o problemach, które mogą czyhają tam. Ale zdarza się, że ktoś zostawił na ławce gumy do żucia. Szczególnie frustrujące odkryć to na jego spodniach na koniec wieczoru, kiedy okazuje się, że większość dnia szłaś z takim właśnie nieatrakcyjne ozdoba na miejscu piątym, a nie byli nawet świadomi. Nie mniej, a może nawet więcej problemów będą gumy do żucia, przylegającą do ubrania przed ważnym wydarzeniem lub wyjazdem na randkę.


Naprawdę szkoda, że niewinne pragnienie, aby usiąść i odpocząć w miejscu publicznym może spowodować taki opłakany sposób. Musimy iść do domu, aby zmienić ubranie, albo przynajmniej pozbyć się ubrań przyklejone gumy do żucia. Niestety, prawie co mam w takiej sytuacji, a potem nie wiem, jak do czyszczenia gumy. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, różne stopnie skuteczności. Najlepiej jest zacząć od najbardziej nieszkodliwy, a bardziej poważny wysiłek i zasoby są w stanie nie tylko do czyszczenia tkaniny, ale również uszkodzić.

Jak wyczyścić gumę spadkiem temperatury

Jak wiadomo, każda substancja zdolna do zmiany swoich właściwości podczas ogrzewania i chłodzenia. Zatem nieszkodliwą wodę z silnym spadku temperatury przekształca się lodu, które mogą nawet spowodować obrażenia. Z gumy do żucia podczas chłodzenia występuje również pewną metamorfozę, ale odnoszą się one do swoich lepkich właściwości. To ty i musi być stosowany w radzeniu sobie z tak trudnym zadaniem jak do czyszczenia gumy do żucia z odzieży. I można przejść na dwa sposoby.

Jeśli coś jest małe, łatwiej jest umieścić go w lodówce i czekać kilka godzin. Po tym czasie, guma twardnieje, więc bez trudu wyjąć go z tkanki. A może po prostu umieścić na górze kawałek lodu z podobnych celów (lepiej używać na sucho), poczekać aż stopu i usunąć rzep podstępny. Ważne jest tylko czekać, aż stwardnieje do punktu, w którym zaczyna się łatwo kruszyć. Ta metoda jest dobra, ponieważ jest zupełnie nieszkodliwe. Twoje działania są mało prawdopodobne, aby zaszkodzić tkaniny, nawet najbardziej delikatne, ale korzyści są – jest bezcenne.

Wraz ze wzrostem temperatury

Można próbować czyścić ubrania, uzbrojony żelaza i miękką ściereczką (lub pustym arkuszu papieru). Ale ważne jest, aby wiedzieć z wyprzedzeniem, czy tkanina może wytrzymać bardzo wysokie temperatury, ponieważ nie jest wymagane mniej niż sto stopni. Być stosowana do gumy do żucia zatrzymany kawałek papieru lub czystą ściereczką i prasować górze kilka razy. Więc trzeba robić do tego czasu, aż cała guma nie zalega ubrania. Jeśli nadal są ślady, a potem zaleca się wytrzeć je szmatką nasączoną naftą. Oczywiście, ta opcja nie jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów tkanin: zbyt miękki, można po prostu zniszczyć.

Jak wyczyścić gumę na delikatnych tkanin

Są jednak chwile, kiedy jesteśmy szczególnie zaniepokojeni o bezpieczeństwo ubrania. Na przykład, jeśli te rzeczy okazały się ulubionym barwiony jedwab sukienka. Jak wyczyścić gumę, że po prostu nie boli? Rzeczywiście, ryzyko jest mało prawdopodobne, ktoś zostanie rozwiązany.

Prosty, ale skuteczny rozwiązaniem jest użycie najczęściej olej roślinny (można wziąć bezbarwnym aromatyczny lub inny). Trzeba upuścić kilka kropel obszarów problemowych, a następnie pozostawić suknię przez kilka godzin, jak w pierwszym przypadku. Tłuszczowych substancja przylegającą zniszczyć strukturę gumy do żucia. Będzie miał tylko oczyścić ją wacikiem nasączonym się w tym samym oleju. Należy zauważyć, że ta metoda jest najskuteczniejsza na jedwabiu i odzieży skórzanej.

inne sposoby

Innym sposobem czyszczenia gumy – zastosowanie specjalnego sprayu medycznej. Apteki często sprzedają takich kaset, pozwalając, aby zamrozić miejsce urazu. Efekt w tym przypadku opiera się na tym samym narażenia na działanie niskich temperatur, to można osiągnąć tylko – przez trzy sekundy.

Bieli tkaniny można przemyć rozpuszczalnikiem lub usuwania plam, wylano je do obszaru problemowego i trzyma tam przez pewien czas. Ale nie można używać tej opcji na kolorowych tkanin. Guma do żucia, oczywiście, cofa się i tutaj tylko po to będzie wyblakłe białawy miejsce. Podobnie działają benzynę, naftę, denaturatu i atsetonosoderzhaschaya zmywacza do paznokci.

Można również udać się na zasadzie „podobne leczy się …”. Podjąć nową gumę, żuć na nim przez chwilę i spróbuj go użyć, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Aby to zrobić, trzeba trzymać i zdjąć świeże gumy do żucia do odwieczna dopóki tkanina jest czyste, a masz w ręce pozostanie tylko jedną bryłę.

Ważne: Po olejem lub naftą stosowanie może pozostać tłusta plama. Aby pozbyć się go używać detergentów do naczyń. Jest bardzo dobrze rozpuszcza tłuszcz. Muszą być stosowane do naszego „Fairy” (lub jakikolwiek inny sposób) na tkaninie, tak trzymać przez 20-30 minut, a następnie spłukać.