268 Shares 8351 views

Jak upiec chleb prawo

Być może w tym świecie nie ma jednej osoby, która byłaby w stanie oprzeć się zapach świeżo upieczonego chleba. Przez długi czas przypisywano magiczną moc, może to być spowodowane faktem, że ciasto jest nieprzewidywalna i kapryśna (w rzeczywistości często zdarza się, że tego samego produktu za każdym razem okazuje inny), więc trzeba uważnego i ostrożnego podejścia do niego. Ale jak upiec chleb prawo, które dostaje smaczne? Kwestia ta zostanie omówiona szczegółowo.


Do tej pory, ta piekarnia jest głównym źródłem energii dla organizmu człowieka. I wykonane z mąki pszennej, jest to bardziej przydatne i pożywne. Rozważmy kilka opcji na jak upiec chleb w domu.

1.Rzhanoy chleb.

Składniki: cztery kg mąki żytniej, dwa litry wody, soli i czterdzieści g, pięć gramów drożdży.

Aby rozpocząć, należy przygotować zaczyn. Aby to zrobić, niewielka ilość wody rozpuszczone drożdże, dodać sto gramów mąki, zagnieść ciasto i umieścić go na jeden dzień w ciepłym miejscu. W miarę upływu czasu, starter jest dobrze rozpuszcza się w wodzie. W tej postaci jest wprowadzany w Slack ogrzanej wody, znajduje się trzecia część mąki dobavdyayut i umieścić ponownie dwanaście godzin. Po tym badaniu, sól, wypełnić resztę mąki i ugniata go przez długi czas. Następnie ponownie umieścić w ciepłym miejscu.

Przed upiec chleb, trzeba sprawdzić gotowość testu. Aby to zrobić, kliknij na niego palcem, pit w tym samym czasie powinny dostosować gładko. Następnie, w postaci otrąb traktowane umieścić ciasto moczy się w wodzie, i umieszczono w suszarce przez dwie godziny.

2. Chleb pszenny.

Składniki: dwa kg mąki, pięć szklanki wody, czterdzieści g drożdży, dwie łyżki soli, dwie łyżki cukru.

W misce wylewa pół szklanki wody, dodać cukru i drożdże, mieszać, dodać jeden kubek mąki. Ponownie, dobrze wymieszać i pozostawić w ciepłym miejscu na pół godziny. Następnie dodać pozostałą mąka, sól i woda, a wyrobić ciasto, które jest następnie ponownie do temperatury fermentacji w ciągu trzech godzin. Dalszy proces przygotowania produktu jest taki sam, jak w pierwszym receptury.

3. Jak upiec chleb cukier.

Składniki: gramy pyatsot mąki, dwieście pięćdziesiąt gramów roztopionym masłem, dwieście pięćdziesiąt gramów cukru pudru, dwa jajka, wanilię na czubku noża.

Ghi ostuzhivayut umieszczony w misce jaja dodano i stukanie w ciągu trzech minut, dodając wanilię, cukier puder, mąka, a ciasto ugniata się przez około dwadzieścia minut.

Następnie rozprowadzić na traktowane tabeli mąka jest podzielony na dwie równe części (siedemdziesiąt pięć gramów) dają im kształt kuli i umieścić w natłuszczonej patelni. Przed upiec chleb w domu w piecu, to jest smarowane żółtka. Gotowy produkt schładza się i traktowane granulowanego cukru.

4. Czekolada chleb.

Składniki: sto pięćdziesiąt gramów masła i cukru, pięć jaj, sto gramów czekolady i mąki, pół paczki proszku do pieczenia.

Czekolada zachować parę, aż stanie się miękka, a następnie wcierać go z masłem, dodać żółtka, cukier i mąkę, połączoną z proszkiem do pieczenia i pobity białek. Zagnieść ciasto, które następnie rozprzestrzenił się na posypanej mąką blasze i piec.

Tak więc, istnieje wiele sposobów, jak upiec chleb. Który wybrać zależy od upodobań kucharza.