176 Shares 5002 views

Marynata do ogórków. Najlepsze przepisy kulinarne

Czy kiedykolwiek myślałeś o gotować marynowane ogórki na własną rękę? Pomimo faktu, że dzisiaj można kupić żadnych produktów w gotowej postaci, nic nie może być porównywane z produktami domowej. W celu uczynienia takich preparatów na zimę na własną rękę, trzeba zapas czystych słoików i marynatę do ogórków.


Gdzie zacząć gotowanie?

Pierwszym krokiem jest znalezienie bankom wystarczającej pojemności. Pozostawić przestrzeń pomiędzy górną warstwą i górną banków marynacie.

Marynata do ogórków: receptury i składników

 • 3 łyżki nasion gorczycy.
 • 14 głowic świeży koper macierzystych.
 • 4 pół łyżeczki nasion kopru.
 • 4 kg Średnia wielkość ogórka.
 • 7 litrów wody.
 • 1¼ kubek gruba sól.
 • 1 pół litra ocet (5 procent).
 • 1/4 filiżanki cukru 2 litrów wody.
 • 2 łyżki suszonych przypraw do wyboru.

Wyposażenie:

 • Duży rondel z pokrywką.
 • Słoiki i pokrywki.
 • Kleszcze aby brzegi wrzenia wody.
 • Lejka do napełniania słoików.

Uwaga: jeśli jesteś mniejsza liczba zebranych warzyw, trzeba przygotować marynatę do ogórków do 1 litra wody przez obliczenie proporcji pozostałych składników według receptury.

Instrukcje dla przygotowania

1. Ogórki umyć i pokroić kończy z jednej strony, ale pozostawić około 5 mm od łodyg. Rozpuścić ¾ kubek soli w 5 litrach wody. Wlać uzyskany ogórki mieszaniny i pozwala im się na okres 12 godzin, następnie odsączyć. Wymieszać ocet ½ soli kubek, cukier i 2 litrów wody. Dodaj mieszane razem suche przyprawy.

2. Ciepło przygotowany ogórków marynaty do wrzenia. Wypełnić gorące, sterylizowane wcześniej słoików ogórków. Dodaj 1 łyżeczkę gorczycy i głowicy świeży koper 1½ do każdego słoika i wypełnienia odpowiedniej ilości wrzącej marynaty do całkowitego pokrycia ogórków. należy zatrzymać się na około półtora centymetra przestrzeni między górnym poziomem cieczy i górnej części puszki. Usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza z puszek, każda zanurzone w czystej niemetalicznych łyżką lub szpatułką. Wytrzeć każdy słoik z czystym ręcznikiem papierowym i zamknąć Gorący, starannie sterylizowane pokrywy.

3. Następnie, muszą być sterylizowane banku ogórka, umieszczając je w garnku z wrzącą wodą. Ogrzania zbiornika w kąpieli wody powinna być 10-15 minut w zależności od ich wielkości. Pan używany do sterylizacji powinna być na tyle głęboko do puszek we wrzątku były prawie całkowicie w trakcie leczenia, działając na zewnątrz we wszystkich 2-2,5 cm. Następnie wyciągnąć z domu konserwy przygotowane przy użyciu pęsety, uważając, aby nie dotknąć pokrywę. Banki powinny ostygnięcia w temperaturze pokojowej przez 24 godzin, jest rozplanowany na stojakach lub ręczniki.

4. Po 24 godzinach sprawdzić osłony montażowe klikając na każdej połowie. Jeśli pokrywa wygina, jest stała i nie takie złe ogórki powinny być spożywane. W takim przypadku można spróbować leczyć słoik we wrzątku i zamknąć go ponownie. Przechowuj ogórki w chłodnym, suchym miejscu. Te ogórki są bezpieczne w użyciu, podczas gdy pokrywa pozostaje nienaruszona. Po otwarciu, bank będzie musiał już być przechowywane w lodówce niezjedzone porcjach. Można zacząć jeść ogórki po upływie co najmniej 24 godzin po ich gorąco. Jednak lepiej jest poczekać dłużej, więc one nasączone do maksymalnych przyprawy. Najlepiej jest ustalić po otwarciu każdego słoika, to pomoże ustalić, jak długo marynatę do ogórków ma przyjemny smak.

Opcja Szybki przepis

To był przepis, który pozwala przygotować ogórka przez długi czas. Jednak wiele osób woli szybki przepis, który pozwala cieszyć się pikantne warzywa w jak najkrótszym czasie. Na przykład, wielu ludzi kocha kanapki z koperkiem i solonych ogórków. Jak się przygotować?

Pierwszą rzeczą, którą należy przeciąć ogórka w cienkie plasterki. Jeżeli mają być stosowane do kanapek, jest lepiej pocięty na cienkie okrągłe owalne pod niewielkim kątem, niż podłużne plastry. Ponadto, marynata do marynowanych ogórków powinien być przygotowany za pomocą zwykłej soli kuchennej lub morze. Smakowe, jodowana i fluoridated do tego przepisu nie są odpowiednie, ponieważ mogą one dodać obcy smak. Metoda ta będzie odwoływać się do tych, którzy chcą szybko marynowane ogórki. Marynaty zagotować i nie wymaga użycia specjalnego sprzętu.

Poniższy przepis jest jednym z najbardziej proste i wymaga jedynie krótki warzywa znajdując w lodówce. Rezultatem jest pachnące i chrupiące ogórki, która zachowuje wszystkie składniki odżywcze.

Marynata do marynowanych ogórków. Czego potrzebujesz?

 • 1 litr słoik z pokrywką.
 • Kilka świeżych ogórków (jak można umieścić w banku).
 • 5 gałązek świeży koper (lub 1 łyżka suchy).
 • Rozgniecione ząbki czosnku 2-4 (lub czosnek w proszku).
 • 3 łyżki octu.
 • Pół-1 łyżka stole lub soli morskiej do smaku.
 • Woda destylowana lub przefiltrowaną wodę w ilości niezbędnej do napełnienia słoiki.
 • 20 groch pieprzu (opcjonalnie).
 • Ź łyżeczki papryka (opcjonalnie).

Sposób wytwarzania

Pokrój ogórek pierścionki, owali lub wzdłużnie plasterki, dodać słoik z wszystkich składników, z wyjątkiem wody, dobrze wymieszać. Gdy wszystkie być składane i miesza, wlać zawartość puszki górnej destylowanej lub filtrowanej wody i zamknąć nakrętka jest bardzo szczelne. Wstrząsnąć jar najlepszej dystrybucji przyprawami i pozostawić w temperaturze pokojowej przez dwanaście godzin. Po tym czasie dobrze potryahnite go ponownie do marynaty na ogórki lepiej wchłaniane do warzyw, a następnie pozostawić na kolejne 12 godzin w stanie odwróconym. Po że ogórki są w pełni przygotowane do spożycia przez ludzi, pozostają chrupiące i pachnące. Należy je przechowywać w lodówce, produkt może być tam przez miesiąc bez pogorszenia.

Dodatkowe wskazówki

Powyższy przepis zawiera listę składników, z którymi przygotować marynatę do ogórków 1 litra. Można zrobić dowolną kwotę, na podstawie proporcji produktów.

Ponadto marynatę do ogórków (przepis powyżej) pozwala na użycie go z wszelkimi warzyw, więc nie jesteś ograniczony do tylko jednego ogórka. Z czosnkiem i koperkiem połączyć niemal wszystkie warzywa: pomidory, papryka słodka i więcej. Opcjonalnie można dodać inne przyprawy do smaku regulując ilość własnych.

Jak utrzymać pikle dłużej?

Jeśli wy ułożone warzywa w słoiku jest bardzo napięty, a ilość marynaty odwrócił trochę jak korzystać, należy przygotować nową partię, aby dodać go do słoika. W przeciwnym razie, solone ogórki nie będą przechowywane dłużej niż kilka dni. Ponadto, można zalać lekko sączy i oddestylowuje wodę z dodatkiem niewielkiej ilości octu.

Jeśli trzymać ogórki zbyt długo i słony smak stał się zbyt intensywne, można namoczyć je w małej ilości przefiltrowanej wody. Zwykle, są one umieszczone w pojemniku z wodą w lodówce przez noc.