710 Shares 3148 views

Zapusty – co to jest?

W dzisiejszym pędzącym świecie, ludzie wiary nie zawsze znaleźć wystarczająco dużo czasu, aby uporać się ze wszystkimi subtelności tradycji prawosławnej. Idziemy do kościoła w weekendy, módl się w domu, a co jeszcze wiemy o zasadach postępowania i specjalne dni? Ty, na przykład, może chcesz wyjaśnić zapusty – to o co? Ludzie mają tendencję do pamiętać, że termin ten jest związany ze stanowiskiem. Przeanalizujmy szczegółowo, dowiedział się, co to znaczy „ostatki”, kiedy to się dzieje i jak do tej pory.


Nawiązując do słowników

Teoretyków zostały napisane specjalnie dla nas kilka katalogów, które zawierają dowolną interpretację tego terminu. Według słownika D. N. Ushakova, zapusty – to ostatnie dni przed Wielkim Postem prawosławny. Słowo składa się z korzenia i konsolach. Więc go i demontażu. „Przygotowanie do Komunii” oznacza „szybko”, czyli być zgodne z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi spożycia. Za- prefiks w tym przypadku mówi o okresie poprzedzającym że zwrócił się do korzeni. Stawiamy razem i dostać się do dnia postu. W rzeczywistości, jest on postrzegany przez wiernych jako pewnego rodzaju święto. Ludzie są przygotowane psychicznie i fizycznie do nadchodzącego egzaminu. Nie sądzę, że post – jest coś niezwykłego. Ograniczając się do jedzenia i rozrywki, wierzący wzmacniać ich ducha, w celu skorygowania błędów z przeszłości, aby zdobyć łaskę Pana. Jest to poważny test dla prawdziwej tożsamości, ponieważ doświadczenie podczas czczo będzie wszędzie.

Dlaczego zdecydowałeś się przeznaczyć ten dzień?

Zapusty – poprzedza trudach. Jednak wierzący nie boi, wręcz przeciwnie, z zadowoleniem wszystkie moje serce. Czczo pomaga udowodnić sobie, że dusza jest skierowana do Pana, a następnie, znajdzie do królestwa niebieskiego. W rzeczywistości, wierzący pokorą i wdzięcznością przyjąć cztery razy w roku na zobowiązaniu się ograniczyć swoje potrzeby fizyczne. Nic żałobny lub negatywnego o nim. Czczo – wspólna tradycja kształcenia ducha. I spotkać się z nim powinni radośnie, bez gniewu czy zniechęcenia. Ponieważ prawosławny przyjął z okazji ostatki. Jest to dzień, kiedy gospodyni może pokazać swoje talenty, pokrywa stołowego i zaprosić gości. Przygotowanie dania mięsne, z których kolejne epoki wierzący dobrowolnie odmówić chwałę Boga. Można jeść z przyjemnością, że tak powiem, jako rezerwa. Jeden niepożądany tylko na takiej świątecznej uczty – alkohol. Jest to z duchowego punktu widzenia, złe i szkodliwe dla organizmu. Lepiej jest spekulować ze swoimi przyjaciółmi o zbliżających się prac, aby przygotować się do postu, aby przypomnieć sobie nawzajem o swoich ścisłych zasad.

Co robi „Zapusty na stanowisko”

Załóżmy przyjść do naszych phraseologisms z drugiej strony. Zapusty – jest coraz radość przed nasyceniem. Bóg stworzył wszystko na naszej ziemi dla swoich dzieci. On nie zmusza wierzących zrezygnować prezentu. Trzymają szybko pokazać wdzięczność dla Pana, aby pokazać mu lojalność. To nie jest dokładnie to lekcja, jak często piszą o poście. W rzeczywistości ograniczające ludzie podejmują dobrowolne badania to kolejna radość, że może być z Panem przez cały czas, niezależnie od okoliczności zewnętrznych. Wierzący jest bardziej zainteresowany nieśmiertelnej duszy, a nie przyjemności ciała. To udowodni sobie i Panu, że przestrzega się ścisłych zasad postu, więc okres ten jest bardzo ważne. Zapusty nadal prowadzi w tym zakresie pewne wewnętrzne znaczenie. Przeanalizujmy go w szczegółach.

Nasza relacja z Panem

Wszyscy zdecydował, że świat został stworzony dla wszystkich ludzi zamieszkujących go. Bóg zrobił dla nas, aby dać ludziom szczęście. Ale ograniczając się jeśli robimy to, co trzeba? Odrzucanie prezenty, jeśli obrażają Stwórcę? Oczywiście, że nie. Pan uczy, że dusza jest ważniejsza niż ciało, to o jej czystość być załatwione w pierwszej kolejności. Aby to zrobić, jest stworzony świat. Ma wszystko na nabycie łaski, to znaczy robi dobre, światło, dobre uczynki. Zapusty na stanowisko przyszedł jako hołd Panu za dary. Możemy cieszyć się jedzenie, społeczność, pokazując mu, jak bardzo doceniam wszystko dookoła. Nazajutrz bierzemy ograniczenie testowej, nadal podziękować Stwórcy. W sensie duchowym, wszystko jest logiczne, nie ma ostre przejście z jednego stanu do drugiego. Ciało czuje to samo.

O diabelskie pokusy

Czasami nie bardzo rozumiem tradycję prawosławną z myślą, że zapusty – jest od nieczyste. Po tym wszystkim, w tym dniu ludzie cieszyć się jedzeniem, korzystają z faktu, że jest i jest włączony. Czym się to różni od pokus diabła? W rzeczywistości to nie jest tak, jest to zły pomysł. Temptation – pragnienie, które jest sprzeczne z jego sumieniem. Na przykład, można zobaczyć telewizję w czasie Wielkiego Postu, a potem reklamować piękny gotowanej wieprzowiny. Człowiek, który od dawna ucztował mięso, chcesz spróbować kęs. Ale zobowiązała się szybko! Okazuje się, że jest to sprzeczne z pragnieniem sumienia. Oczywiście, można jeść mięso w tajemnicy, nikt nie zobaczy. Tylko sumienie już będzie nieczysty. Okazuje się, że to zdradza sobie niestabilnych ludzi, nie więcej. Post nie jest kontrolowana w każdym razie nie jest to wymagane. To dobrowolne zobowiązanie w imię chwały Pana.

Pewne ograniczenia medyczne

Kiedy zastanawianie się, co to znaczy zapusty na stanowisko zgodności z tradycją, nie zapominamy o potrzebach ciała. Czasami ludzie są zbyt chętni do rozpoczęcia leczenia religii, starają się robić wszystko dokładnie tak, jak powinno być. I oczywiście, tu można przesadzić. Na zapusty nie jest konieczne, aby rzucić wszystko w ustach. Pamiętaj, że jedzenie musi być strawione, a nie „break” żołądek. Podczas przeprowadzania post jest zasada: chorych i małe, aby nie dołączyć go z powodu braku sił do takiej trudnej próbie. Zapusty powinno być zbyt świadomy swojego ciała i jego możliwości. Istotą tradycji jest w sferze duchowej, a nie w korzystaniu z produktu, która w momencie oddzielenia czczo.

Niektóre funkcje tradycji

Churched ludzie wyruszają dwa dni w tygodniu: środa i piątek, gdy pożądane jest, aby nie przeciążać organizmu, jeść mniej. Jeśli zapusty spada w takich chwilach, to jest obchodzone z wyprzedzeniem. Na przykład, dzień przed Wielkim Postem w środę, to lepiej, aby przejść na wtorek. Zasada nie jest obowiązkowe. Powinni postępować, skonsultować się z własnym sumieniem. Prawosławne tradycje są z wielkim zainteresowaniem i szacunkiem w społeczeństwie. Ktoś myśli, że mógł oczyścić swoje sumienie, wykonując wszystkie rytuały. Inni wierzą w przymus ich realizacji. Wszystko to nie jest do końca prawdą. Tradycje i zasady stworzone przez naszych przodków. Mają przetrwały próbę czasu, doświadczony inny system polityczny, nie mógł pozbyć się tych ludzi nie ma theomachists. A wszystko z powodu tradycji te pomagają duszy szukać Pana. Czy starają się podążać za radą księdza, myśląc o nabyciu łaski.