679 Shares 5113 views

Iwan Bunin „ciemnej uliczce”: Podsumowanie prac

„Mroczny Aleje” – zbiór historie miłosne Ivana Alekseevicha Bunina. Nad nimi, pracował przez kilka lat (od 1937 do 1945). Pisząc większość z nich była w II wojnie światowej. Nazwa kolekcji dał historię, że tak zwane „ciemne zaułki”. Została ona opublikowana w 1943 roku w publikacji „nowej ziemi” w Nowym Jorku. W tym artykule chcę, aby poinformować go o nim. Zatem, I. A. Bunin, „ciemnej uliczce”, podsumowanie pracy.


Znajomość Nikolaem Alekseevichem

Jesień w deszczowy dzień na złym przewozu drogowego jazdy, który wstrząsnął silny mały człowiek, zarządzanie konia i doświadczonego żołnierza w szarym płaszczu Mikołaja. To był Nikołaj – główny bohater opowieści. Pomimo lat, spojrzał młodzieńczy, jego obóz był elegancki, starannie ogolony podbródek, czarne krzaczaste brwi skontrastowane z białym wąsem, baki zamienia. To opisuje swoją postać Bunin. „Mroczny Alley”, którego podsumowaniem jest podana tutaj, to jest historia nieugaszony miłości mężczyzny do kobiety, o niemożności skorygowania błędów młodości. Nie będziemy się ponieść opisujące znaki i przejść do sedna dzieła.

spotkanie

Karetka zatrzymała się przed poczcie, która zajmuje połowę budynku znajduje się mała sala, gdzie można zjeść i odpocząć po podróży. Mikołaj wszedł do chaty i rozejrzał się dookoła. To był czysty i wygodny, zachwycający zapach domowej kuchni. Pani weszła do pokoju i grzecznie przywitał go. Była to kobieta w średnim wieku z ciemne włosy i czarne brwi. Nasz bohater powiedział, że mimo lat, ona jest bardzo piękna i sympatyczna. Wpatrując się w jej twarz, dzielny żołnierz sobie sprawę, że nadzieja w porę – swojego byłego kochanka. Kiedyś, jeszcze jako młody człowiek, zostawił ją i odszedł. Od tego czasu zajęło trzydzieści lat, i przez te wszystkie lata nie miał nic o nim słyszał. Opisuje to nieoczekiwane spotkanie Bunin. „Mroczny Aleje” (podsumowanie znajduje się poniżej) – to historia miłosna. Jest zatem logiczne założenie, że wtedy miała miejsce pomiędzy znakami trudne rozmowy.

trudne rozmowy

Nikolai pochwalił kobietę Czystość i porządek, i poprosił o jej życiu. Okazało się, że nadzieja nigdy nie był żonaty. Kiedy bohater poprosił przyczynę tego, powiedziała, że przez całe życie kochałem go w spokoju i nie chce się żenić bez miłości. Mikołaj był głęboko poruszony, łzy napłynęły mu do oczu. Poprosił Nadzieja odejść, ale po raz pierwszy powiedział jej o swoim nieszczęśliwym życiu rodzinnym. Dzielny żołnierz powiedział swojego byłego kochanka, że jego żona, którą uwielbiał, zdradziła go i zostawiła go, pozostawiając syna. Przez całe życie żył przez jego syna, starając się umieścić w nim jak najwięcej. Ale syn dorastał łajdakiem i złoczyńcę. Na pożegnanie, Nadzieja mówi mu, że nie wybaczył i nie wybaczy, i całuje rękę. Nikolai powrotem robi to samo. Wszystkie doświadczenia z głównych bohaterów, który nie zdał z czasem, opisał tę scenę Bunin. „Mroczny Alley” (podsumowanie to potwierdza) powoduje czytelnikowi poczucie smutku o utraconej miłości i żalu o niemożności plecach.

Sam ze swoimi myślami

Po zgłoszonych koni, nasz bohater ponownie udał się w podróż. Pogoda była burzliwa, a jego serce było złe. Siedział i myślał o tym, jak dobry nadzieja w młodości, które wersety on ją przeczytać: „Wokół czerwonych owoców dzikiej róży kwitło, były ciemne aleja lipowa …”. Przez chwilę wyobrażał sobie ten gorliwy kobieta kochankę swojego wielkiego domu w Sankt Petersburgu. „Co będzie potem?” – zastanawiał się Nikolai. Od dłuższego czasu siedział tam i myślałem, potrząsając głową. Ten epizod i wykończone Bunin „Dark alejki”. Bohaterami prac zostały wynalezione przez nich. Ale on tak obrazowo opisał je tak blisko i jasne dla każdego z nas w sytuacji, która powstaje na oczach realistyczny obraz ich związku.

Jednym z najlepszych dzieł pisarza, jak przyznał sam, Iwan Bunin – „ciemny zaułek”. Fabuła określonych w niniejszym artykule, nie może przekazać całą historię atmosferę. Radzę przeczytać go w całości.