562 Shares 7890 views

Brytyjskie święta

W Anglii wiele różnych świąt obchodzony przez cały rok: państwa, tak zwane dni odpoczynku prawne, religijne i tradycyjne, ważnych wydarzeń z historii narodowej, festiwale. Najlepszym sposobem, aby dotknąć brytyjską tradycję – jest dostać się na jednym z nich. Niektóre wydarzenia mają korzenie w odległej przeszłości, z drugiej – stosunkowo nowy i nowoczesny.

Główne święta obchodzone w Anglii, wszędzie – to Boże Narodzenie, Nowy Rok i Wielkanoc. Wielkanoc w 2013 roku odbędzie się w dniu 31 marca.

Oficjalne dni weekendowe w Anglii nazywa się «święta» (święta), w dosłownym tłumaczeniu – „święta bankowe”, który w rzeczywistości oznacza w ogólnym dni odpoczynku nie pracują, banki i inne agencje rządowe.

W «święta bankowe» Nazwa została wprowadzona w XIX wieku bankier, polityk Sir John Lubbock, który uważał, że należy rozróżnić dwa rodzaje wakacji. Prawo 1871 zostało powiedziane na temat czterech oficjalnych świąt w dni wolne: Poniedziałek Wielkanocny, May Day, ostatni poniedziałek w sierpniu, a drugi dzień świąt.

Obecnie termin ten jest używany przez wiele świąt, które jednak nie są oficjalnie uznane jako «święta».

Osiem święta w Anglii: Nowy Rok (1 stycznia), Wielki Piątek (23 marca 2013), Poniedziałek Wielkanocny (w 2013 roku 1 kwietnia), May Day Spring Bank Holiday (27 maja 2013), letni weekend dzień (26 sierpnia 2013), Boże Narodzenie (25 grudnia), boks dzień (26 grudnia).

Popularny Tradycyjne brytyjskie święta

Nowy Rok – chyba jedyny prawdziwie globalny uroczystość. W Londynie zorganizował wielki pochód, w którym wzięło udział ponad 10.000 artystów – tancerzy, muzyków, akrobatów, zespół cheerleaderek.

5 stycznia – Trzech Króli – w wigilię Trzech Króli, dwunastym i ostatnim noc Bożego Narodzenia, dwunastego dnia – samego chrztu.

Brytyjskie Wakacje w lutym:

02 lutego Gromnicznej uwaga.

Walentynki (14 lutego), popularny tradycyjny wydarzenie i święto chrześcijańskie, które jest związane z romansu i miłości. Ludzie wyrażają swoją miłość do siebie nawzajem poprzez wysłanie karty, zwane „walentynki” z symbolami przedstawionymi na nich (serca, czerwone i różowe róże, cupids figury), dają kwiaty, słodycze, drobne upominki.

Ostatki – Christian karnawał przeddzień Środy Popielcowej, przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

W marcu:

Marzec – Międzynarodowy (lub historyczny) Damska Miesiąc poświęcony kobiet w historii i współczesnym społeczeństwie, podkreślając ich osiągnięć w wielu dziedzinach życia. Każdego roku jest określana przez tematu miesiąca: w 2013 roku, jest to związane z literaturą, sztuką, sztuki alternatywnej. Obchodzony na całym marca, w tym 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Drugi poniedziałek w marcu – Commonwealth Day. Roczne obchody Wspólnoty Narodów (Commonwealth) brytyjski z niezbędnym udziałem Elżbiety II, który jest głową Rzeczypospolitej.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – Mothering niedzielę. Przez wiele wieków, jest uważane za bardzo ważne dla ludzi w tym dniu połączyć się z rodziną w ojcowskim domu, albo przynajmniej przychodzą do „matki” kościoła (głównym kościele katedralnym lub w miejscu, gdzie się urodził).

W kwietniu:

1 kwietnia – Prima Aprilis.

21 kwietnia – Queen Elizabeth II Urodziny.

W maju:

01 maja – May Day, który obejmuje różnorodne uroczystości, tańcząc wokół tej Maypole, ludowy taniec teatralny „Morris”, wybór królowej wakacje.

29 maja – Dzień jabłek dębu. Jest to szczególny dzień i jest nadal obchodzone w wielu miejscowościach. W pewnym momencie – święto narodowe, które oznaczało przywrócenie monarchii angielskiej w maju 1660 roku.

Brytyjskie Święta w czerwcu:

2 czerwca – Koronacja Elżbiety II.

24 czerwca – przesilenie letnie. Święto obchodzone jest w Anglii z XIII wieku z ogniska, ucztowania, wesołości. W ostatnich latach szczególne obchody odbywają się w Stonehenge.

W lipcu:

15 lipca – Święto św Switun. Switun był anglosaskim biskupa Winchester, potem opat z Winchester Cathedral. Zgodnie z tradycją, jego święto trwa czterdzieści dni. W Anglii jest ona związana z pewnych przekonań. Mówi się, że jeśli dzień św Switun deszcz, a potem nie zatrzymał się przez czterdzieści dni.

W sierpniu:

1 sierpnia – Dzień Yorkshire.

28-29 sierpnia – Notting Hill Carnival.

Brytyjskie Wakacje we wrześniu:

Illyumineyshns – festiwal jesień świateł w kilku miejscowościach English ośrodków i wsi, a wśród nich: Matlock Bath, Mauskhoul, Walsall, Blackpool. Z siedzibą w Blackpool w 1979 roku, to odbywa się od końca sierpnia do początku listopada (kiedy sezon kończy się w innych brytyjskich kurortów nadmorskich) i jest ustawiony jako największy pokaz świetlny na Ziemi.

W październiku:

21 października – Dzień Apple. Niedawno zauważył, co do zasady, w sobotę i niedzielę najbliższą 21 października. Po raz pierwszy impreza została zorganizowana w 1990 roku, jest organizacją charytatywną «bezsporne» Covent Garden. Od 2000 roku setki imprez w całym kraju organizowane przez restauracji, muzeów, ogrodów społeczności, producentów cydru.

31 października – Halloween.

W listopadzie:

05 listopada – Dzień Guya Fawkesa.

11 listopada – Dzień Pamięci.

Brytyjskie święta w grudniu :

Uroczyste zapalenie świateł na choinkę na Trafalgar Square.

25 grudnia – Boże Narodzenie.

26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia.