379 Shares 9539 views

Święto Maslenitsa w przedszkolu: konkursy script

Mardi Gras – jest najbardziej zabawne i ekscytujące wakacje, co zdarza się tylko raz w roku. W tym dniu ciekawych ceremonii, zabawy gry, konkursy i wiele innych. Zgodnie z tradycją, wieczorem nagrać kukłę, symbolizuje rytuał pożegnalny z wiosną. Dorośli, którzy organizują ten dzień tańce, piec placki i ołowiu tańce. Zastanawiam się, jak Mardi Gras uroczystość jest organizowana w przedszkolu?

święto Organizacja grupy

Święto Maslenitsa w przedszkolu mogą być organizowane w grupach. Aby to zrobić, trzeba wcześniej stworzyć odpowiednią atmosferę. Pomoże to stworzyć sztuczne grudy śniegu, papierowe płatki śniegu, samowar, szyszki, obraz z naleśniki i wiele więcej. Pre-muszą być zaniepokojony rosyjskich strojów ludowych, które stworzą świąteczny nastrój.

Wstępnie trzeba wymyślić scenariusz obchodów Mardi Gras. W przedszkolu jak ołów mogą być nauczyciele, uczniowie i rodzice dzieci. Po śniadaniu grupa musi pracować w wesołym „pietruszki” i zapraszają wszystkie dzieci do uroczystości w auli. Chłopaki spadnie do pokoju, patrz odpowiednie dekoracje i świąteczny nastrój będzie do swoich potrzeb.

Następnie koordynator powinien powiedzieć następujące zdanie: „Dzieci, chwycić za uchwyt i stać się bawić i tańczyć towarzyszyć sprężynę w kółko.” Po tym powinna brzmieć muzyka wesoła, a dzieci zaczynają rolce.

Następna część skryptu – to konkurencja. Dzieci muszą wypełnić prosty wyścig testowy: rzucać sztucznych zakrzepów w koszu lub zbierać szyszki.

Pod koniec wakacji, każde dziecko powinno otrzymać upominek.

Zabawa dla młodszej grupie

Świąteczna zabawa każdy chce, nawet do małego człowieka. Na szczęście, uroczystość może być umieszczony całkowicie w każdej grupie. W odniesieniu do żłobu, warto zauważyć, że mówimy o dzieciach w wieku od 1,5 do 3 lat, co do zasady, są one słabo rozwiniętą mowę.

Trzymając karnawał wakacje w przedszkolu muszą być przeprowadzane tylko w grupach i pod ścisłym nadzorem opiekunów. Na przykład, można zorganizować program taneczny, małą prezentację lub zaprosić do wydarzenia kreatywny zespół. Nie jest konieczne, aby zorganizować konkurs, jak będą trudne dla tak młodego wieku.

Organizacja święto ulicy

Dla dzieci starszych święto grupa może być zorganizowane Karnawał w przedszkolu na ulicy. Sytuacja ta tworzy najbardziej realistyczne triumf. Jako główny napęd musi być kobieta, zima, ubrany w odpowiedni strój. Powinna ona nagle pojawiają się na placu zabaw, zbierają się w kole i przedszkolaków trzymać serię testów.

część pierwsza

Winter opowiada widzom: „Witam, mam dla ciebie puzzle uznaniu jej facetów?” Następnie poproś dzieci, aby być wiodącym na kilka prostych pytań. Na przykład, trzeba odgadnąć:

 • Które mogą być białe, z wyjątkiem cukru? (Śnieg).
 • Kto może utworzyć wzorzec bez rąk i nóg? (Frost).
 • Kiedy spadnie śnieg? (Zima).
 • Listy głównych bohaterów świąt Bożego Narodzenia? (Mikołaj, Snowman Maiden i T, D).
 • Kto przychodzi po zimie? (Sprężyny).

Dzieci powinny zacząć aktywnie rozwiązać podobne zadania dla każdej poprawnej odpowiedzi, należy podać dziecku pewną postać.

część druga

Następna zima odnosi się do dzieciaków, „Wy chłopcy poradzili sobie z wyzwaniem, a teraz musimy trochę ćwiczeń.” Po tych słowach, jest to niezbędne do przeprowadzenia serii gier:

 1. Dzieci powinny być podzielone na dwa zespoły, z których każdy stoi miotła ręki. HAGS transportowe powinny biegać wszystkie przeszkody. Zespół, który poradził sobie z pierwszym tego zadania, jest zwycięzcą, co musi dać im odpowiedni symbol.
 2. Zima powinien reprezentować różne postacie, a ich dzieci do rozwiązania dla każdego prawidłowa odpowiedź jest podana jako symbol.
 3. Kolejna gra – to skakanie w workach. Kto był w stanie pokonać najbardziej wielki dystans i uzyskać symbol.

Trzy części

Zima musi powiedzieć, że słowa „wakacje dobiegły końca, wszyscy faceci są drobne towarzysze, są godne nagród” Następnie doprowadzić powinien policzyć wakacje każde dziecko trafia znaków i ujawniają zwycięzcę, który otrzyma nagrodę główną, pozostali członkowie powinni również otrzymać pamiątki.

Obiad w przedszkolu

Mardi Gras uroczystości do przedszkola – to nie tylko zabawa zabawa, ale również wyśmienitą obiad, który powinien zadowolić wszystkich dzieci. Do codziennej zupy, można dodać:

 • Oleiste placki z różnymi dodatkami, na przykład z mleka skondensowanego, kremu lub jaja.
 • Bujne pachnące zapiekanka lub ser ciasta.
 • Pyszne kasza.

Pamiętaj, aby uzupełnić kompot lunch. Przed zaplanować menu żywności, jest absolutnie konieczne, aby skonsultować się w tej sprawie z rodzicami, niektóre dzieci mogą być uczuleni na dany produkt. Zaleca się, że kolacja odbyła się bezpośrednio po aktywnej zabawy, wszystkie dzieci muszą odpocząć.

Najważniejsze uroczystości

Z tym momencie, jak rozwój Pancake wakacje w przedszkolu, wymaga rozważenia kilku kluczowych punktach:

 • Wszystkie zawody muszą być skoncentrowane na wiek uczestników.
 • Konieczne jest, że cały urlop trwał od 30 minut do 1 godziny, w przeciwnym razie dzieci szybko męczą się z nadmiernym obciążeniem.
 • Konieczne jest, aby wybrać najbardziej optymalną temperaturę na święta, czy obchody zaplanowano na ulicy.
 • Najlepiej jest stworzyć wydarzenie organizowane w tym samym czasie dla kilku grup tej samej kategorii wiekowej.
 • Należy wziąć pod uwagę psychologiczne nastrój każdego dziecka nie powinien być zmuszany do udziału w konkursie, jeśli on nie ma ochoty.

Podczas festiwalu organizacja powinna zwracać uwagę na ten czynnik, jak zdrowie dzieci. Trzeba najpierw pracownikiem zdrowia odwiedził każde dziecko. Wychowawca jest zobowiązany z wyprzedzeniem, aby ostrzec rodziców, że dzieci są ubrane cieplej.

Przygotowanie dziecka do zdarzenia

Folklor festiwal Karnawał w przedszkolu zaleca się dopiero po przygotowaniu do niego. Po pierwsze, ich opiekunowie powinni powiedzieć dzieciom krótkie informacje na temat tego święta, pożądane jest, aby wzmocnić swoją kolorową prezentację. Należy również stworzyć zorganizowaną część reprezentacji dzieci, mają zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wiersz lub pokaz tańca. Zaleca się, aby przygotować się do rzemiosła konkurencji lub grafiki na odpowiednich przedmiotów. Odpowiednio zorganizowane podejście promuje znaczące wakacje dla dzieci.

Dlaczego musimy trzymać wydarzenie w przedszkolu?

Istnieje wyraźna cel święto Maslenitsa w przedszkolu:

 1. Wprowadzić każde dziecko w święta, jak Mardi Gras.
 2. Rozwój analityczny umysł.
 3. Edukacja w swojej miłości do ojczyzny.
 4. Dostarczyć każde dziecko pozytywne emocje.
 5. Nauczyć się dostrzegać tradycji ludowej.
 6. Przystawki współczucie dla rosyjskiej kuchni.
 7. Wzbogać świat duchowy.

prezenty premii opcji

Trzeba też mówić o pamiątki, które będą prezentowane jako głównych prezenty dla dzieci. Można nadać konkretny symbol wypoczynku, jako że może być to piękny obraz, wypchane zabawki, jedzenie, pamiątka z kolorowego papieru, Ward i więcej. Na wniosek może zrobić osobne nagrody dla chłopców i dziewczynek: lalki, roboty, automaty, elastyczne zestawy, pistolety, i więcej. Można też wymyślić standardowych upominków dla każdego uczestnika, takich jak miękkich zabawek. Należy również zadbać o dostawę słodyczy, medali i dyplomów honorowych dla każdego dziecka.

Każdego roku, w każdym wieku przedszkolnym wakacje Maslenitsa powinna być zorganizowana. W przedszkolu, to nie tylko cieszyć się dzieciakom przyjemne chwile, ale także zaszczepić w nich miłość do rosyjskiej tradycji i obrzędów. A także zapewnienie obchody miły pamiętnych dzieci.

Mardi Gras uroczystości dla dzieci w wieku przedszkolnym – to również świetny pretekst, aby zbliżyć się zespół!