579 Shares 1846 views

Kostomarovo, region Woroneż. Mapa regionu Woroneżu

Powszechnie wiadomo, że sukces każdej firmy zależy od dwóch elementów: ciężkiej pracy i dobrego wypoczynku. Czasami przychodzi taki moment w życiu, kiedy, aby zapomnieć o swoich problemach i zgiełku świata zewnętrznego, to nie wystarczy na plaży i ciepłego słońca. Chcesz coś więcej, zrelaksować się nie tylko ciało, ale również poczuć spokój w moim sercu. W poszukiwaniu ustępstw, wiele się do malowniczej miejscowości Kostomarovo. Region Woroneż, mapa, która została przedstawiona w artykule, przepełnione pięknych krajobrazów. Ale niektóre obszary zasługują na szczególną uwagę. Jest to jedno z tych miejsc i zostaną omówione dalej.


lokalizacja

Wioska Kostomarovo (Województwo Woroneż) rozprzestrzenia się wśród klifów kredowych Don Belogoriya. Przechodzi przez środek Highlands. Osada znajduje się na rzece Don (Region Woroneż pozwoli zorientować się w tej kwestii na karcie). Istnieje kreda słupkach odstających, potocznie nazywane divines które zostały wytworzone w wyniku erozji. I belkami i stoki rzeka rozszczelnienie wejście do słynnego kompleksu jaskiń Kostomarovskaya. Najbardziej malownicze miejsce z obszarów Wyżyna Środkoworosyjska są wysokie prawo bankowe, znany jako Don Belogorie. Wysokość kredowe klify na prawym brzegu Don osiąga 242 m. Stoki Kostomarovskaya Belki w niewielkiej odległości od siebie są 8 jaskiń. Większość z nich włamał się do kredy-Marl skał. W uzasadnieniu divy koncentruje się wejść do jaskini kościoła św Serafin z Sarowa, Kościół Zbawiciela, pobliskiej celi i upadku jaskini obok diva.

światowa siedziba

Aby znaleźć spokój i poczuć spokój ciszy, nie koniecznie iść w góry Tybetu. W ciągu siedmiu sto kilometrów od stolicy kraju, niedaleko Divnogorie, w rosyjskiej prawosławnej klejnot – klasztor Spasski w regionie Kostomarovo Woroneżu. Według legendy, pierwszy pierwsi chrześcijanie przyszedł tutaj w VIII. Unikalne piękno Pridonya zainspirowało ich do stworzenia siedziby spokój i samodoskonalenia. To tutaj, ukrywając się przed prześladowaniami w czasach starożytnych wziął na świecie pustelników. Później, w czasie unii kościelnej na Ukrainie, w jaskiniach kredowych rozliczane Monks uchodźcy. Potem Kostomarovskaya Spasski Klasztor został założony, która pierwotnie była używana jako komórki w Biełgorod męskiego klasztoru. Architekturę jaskiń jest ściśle spleciona z motywami lokalny charakter. Kreda filary i jaskiń ziemi, prażyłem palące słońce – wszyscy zjednoczeni w jednym krajobraz, przypominający świętych miejsc chrześcijaństwa – Palestyny, Tabor, Kalwarii, Getsemani …

Historia rozwoju

Kostomarovskaya Spasski Klasztor trwało 7 wieków. Podczas rewolucji w 1917 roku był zamknięty. Ale mimo to, niektórzy księża nadal mieszkają w jaskiniach. Ich ostatni mieszkaniec był starszy Peter (Eremeenko), obchodzony jako świętego męczennika wśród świętych. Przed rozpoczęciem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, został wysłany do więzienia, ściany którego mnich zmarł. W czasie wojny, jaskinia była wykorzystywana jako schronu. Następnie, po zwycięstwie, Klasztor Spasski otwarty dla mieszkańców lokalnych dzielnicach jako świątynia. Wkrótce jednak, z powodu prześladowań Chruszczowa kościoła był jeszcze zamknięty. Powodem tego była słaba ocena istniejących warunków w klasztorze. Komisja uznała je za nie spełniają norm sanitarnych. Miejscowa ludność należała także do klasztoru z otwartą wrogością: niektóre filary kreda, starożytne ikony stosowany u dzieci zamiast ledyanok budynków kościelnych zostały spalone i zniszczone. Kostomarovskaya Spasski Klasztor został oficjalnie powrócił do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej po 80 latach po rewolucji październikowej. Przywrócenie świętej siedziby zaangażowanego w trzech sióstr – Ioasafa, Serafinów, Dionizego. Na własną rękę, mają ożywił stare, zrujnowane świątynie, budowane nowe, a także dbać o drogi i zakwaterowania dla pielgrzymów.

cechy odwiedzić

Kostomarovo dotrzeć do wioski (Woroneż) z Moskwy jest możliwe poprzez Liski, gdzie na świeżym powietrzu jest „Divnogorie” muzeum. Miasto prowadzi kilka pociągów z Kursk i Kazan dworcach kolejowych. Od Liski – autobusem, pociągiem lub taksówką (przybliżony koszt. – 400 rubli). Aby odwiedzić klasztor dla kobiet jest konieczne, aby nosić długą spódnicę, którą można uzyskać bezpośrednio przy wejściu do klasztoru. Istnieje również pompa wody z niewielką dzwonnicę.

Świątynia obrazu Świętego Zbawiciela

Oczy przybywających pielgrzymów i turystów z daleka przyciąga widać ot majestatyczną sylwetkę katedry. Jego wejście jest utworzony przez dwie wapiennych gór pokrytych złotem i purpurowych kopuł oraz dzwonnicy między nimi. W lecie, kiedy krzyże kościołów lśniącej w promieniach jasnym słońcu na tle lazurowego nieba, kreda diva wyglądać szczególnie imponujące. Cały obraz Katedra Zbawiciela znajduje się pod strome klify kredowe i zawsze zachwyca swoją wielkością – jest w stanie jednocześnie pomieścić około dwóch tysięcy parafian. Sufit kościoła odbyła kilka kolumn 12 metrów wysokości. Za katedrą kaplicy męczenników wiara, nadzieja i miłość, a ich matki Zofii. Można się tam dostać na otwartym przejściem. Ponadto przystosowany braterskiego grób, reclusive komórki i kaplicę. Zwiedzanie katedry odbywa same zakonnice. Tutaj można zobaczyć ikonę Valaam Matki Bożej. Nawet dziś istnieją ślady uderzeń, które zostały uzyskane przez sanktuarium podczas prześladowań Kościoła.

Region Woroneż. jaskinia

Sjenitu rozproszone wpisy w małych jaskiniach, w których mnisi żyli. W czasach odrodzenia klasztoru została odnowiona i wzmocniona. Obecnie, jednak, na powierzchni ściany pokryte kit już pojawia się pleśni. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są Słupnik jaskinie, które są bardzo małe pionowe klitce, w których niemożliwe jest leżeć lub siedzieć. Dla pokorze jego mnichów flesh mogłyby pozostać w nich od kilku lat. Przed snem one wzmocnić swoje ciało haki wbite w ścianę.

Świątynia Serafima Sarovskogo

Ta katedra w Kostomarovo (rejon Woroneż) została założona stosunkowo niedawno – na początku XX wieku. Z reguły po południu nie ma tu nikogo. W tym czasie można się modlić w samotności. Rocky dach świątyni został wybrany jaskółki …

jaskinia skrucha

Inną atrakcją we wsi klasztornej Kostomarovo (Region) – Woroneż Jaskini pokuty. Znajduje się na końcu pielgrzymce i jest to długi, wąski tunel, które wiszą na ścianach ikon i świec oświetlających drogę. Idąc dalej stopniowo zmniejsza pułap, do którego udał się na nim znowu Chylę głowę przed Panem. Wyjście tunelu znajduje się w komórce, w której mnisi używane do podjęcia spowiedzi wiernych. Przed rewolucją tu ludzi skruchy przyszedł grzech szczególnie ciężki, spowiedzi i po mnisi przypisane im pokutę.

inne sanktuaria

Klasztor Spasski położony jest na wzgórzu zwanym „Golgota”. On jest duży krzyż, który jest połączony z długą tradycją na samym szczycie. Wierzono, że jeśli przerwa w jego miejsce notatka z cenionych życzenia, to na pewno się spełni. Ale dzisiaj, na prośbę sióstr, notatka pozostawiona na parapecie znajduje się obok kaplicy Ukrzyżowania Chrystusa. Najmłodszy kościół w klasztorze – ginie, konsekrowany na cześć Matki Bożej. Został zbudowany pod patronatem miejscowego biskupa u podnóża góry „Golgota”. To tu przechowywane Kostomarovskaya Theotokos napisane Shokorevym na przełomie 19-20 wieków. W zimie, kościół odbyła cześć. Siedziba nie jest jedyną atrakcją Kostomarovo. Region Woroneż może się pochwalić, a inne nie mniej interesujące obszary. Dwa kilometry od tego wspaniałego, bogatego duchowo miejscu na brzegu Donu, ma święte sprężynę, która poświęcona była Tichwin ikona Matki Bożej. W Liski wyciągnął ogromne rezerwy „Divnogorie” Divas z jaskini i klasztoru.