368 Shares 4625 views

Na liniach laptopa na ekranie, co robić?

Ostatnio dużo skarg dojść do pojawienia się różnych zespołów na ekranie laptopa. Co jest powodem takiego, jak unikać, co robić, gdy ekran laptopa pojawił się zespół? Odpowiedzi na wszystkie te pytania i wiele innych można znaleźć w artykule.


Komputery i notebooki: Przyczyny Diagnoza

Wiele osób wie, że przyczyną danej awarii jest łatwiejsze na komputerze niż na laptopie. Jest to bezpośrednio związane z faktem, że laptop – jednoczęściowa konstrukcja, a komputer ma pewne elementy, które trudno nazwać minus. Ale ten notebook jest o wiele bardziej popularne ze względu na swoją zwartość. I tak są one bardziej podatne na złamania. Jednym z najbardziej irytujących problemów laptop jest pojawienie się paski na ekranie. Jest to szczególnie frustrujące, gdy laptop traktować bardzo ostrożnie, a tam jest taka śmieszna sytuacja. Dziś będziemy badać wszelkie sposoby rozwiązania tego problemu i zobaczyć, co trzeba zrobić, jeśli linie laptopa na ekranie.

Jak to wszystko się zaczęło

Najczęściej pojawia się na ekranie laptopa jest jeden mały kawałek dowolnym kolorze. Właściciel laptopa nie zwracać uwagę na to, ale to nie powinno być pozostawione przypadkowi. W pierwszych dniach wyświetlaczu pokazuje maksymalnie trzy paski (zielony, czerwony lub niebieski), ale w ciągu tygodnia paski poziome lub pionowe zaczynają aktywnie „rozmnażajcie się”. I tylko wtedy, gdy użytkownik nie wie, że coś jest nie tak. Niektórym udaje się to naprawić w ciągu kilku minut, naciskając na ekran notebooka matryca (dokładnie w miejscu, gdzie były one pas). Kilka minut później problem zwracane i opcje, aby rozwiązać go tam nie ma.

przyczyny

Pionowe i poziome paski na ekranie komputera przenośnego mogą mieć kilka przyczyn, które zostaną opisane poniżej. Powody są następujące:

 • pękania grafiki komputer osobisty (w pewnych przypadkach, element może być naprawione lub całkowicie zastąpić ją);
 • uszkodzenia płyty (zwykle na skutek przegrzania);
 • Matryca niewydolność przenośnego (konieczność zgrywania i wymienić);
 • różne uszkodzenia (bad kontaktu, pomocy drogowej i innych problemów z pociągu).

Przełamując komponenty laptopa zawsze mogą być naprawiane, zarówno z własnych rąk, a także z różnych firm zaangażowanych w działania takie jak naprawa laptopów.

diagnostyka

Aby zawęzić zakres wyszukiwania problemu zaleca się dokonać autodiagnozy w domu laptopa. Śledź wszystkie z następujących elementów.

 1. Podłączenie dowolnego monitora zewnętrznego do komputera przenośnego, aby sprawdzić, czy pojawienie się karty graficznej paski do winy, i czy to jest normalne. Jeśli obraz na podłączonym monitorze odpowiada, że na ekranie laptopa, prawdopodobnie problem z kartą graficzną. Jeśli drugi ekran nie jest problemem, ale w sytuacji, laptop to samo z karty graficznej wszystko jest w porządku, problem jest coś innego.
 2. Jeśli pierwsza sytuacja jesteś zbliżył, a ty nie zidentyfikowaliśmy problem, możemy przejść do sprawdzenia numer dwa. Być badane przez naciśnięcie matrycy lub zginanie. Jeśli po kliknięciu na określonym miejscu, gdzie nie było, na przykład, biały pasek na ekranie laptopa, obraz zmienia się nieznacznie, najprawdopodobniej, że problem jest w matrycy lub bezpośrednio połączony z pętlą ekranie komputera.
 3. Podczas zamykania / otwierania zmiany laptop zdjęcie? Problem tkwi w pętli (wadliwych kontaktowych lub uszkodzenia torów).

pióropusz matrycy

Gdyby nie było kolorowe paski na ekranie komputera przenośnego, najprawdopodobniej, problemem jest to, w matrycy pętli przenośnego. Ważne jest, aby pamiętać, że zespół nie ma wpływu na działanie komputera, tylko trochę znudzony. Ich pozbyć tylko w jeden sposób – poprzez zastąpienie pętli. Niezależnie sprawiają, że prawie niemożliwe (istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie tylko pogorszyć), więc to najlepiej zwrócić się do specjalistów, którzy robią wszystko na najwyższym poziomie. Laptop Repair – nie najlepszy zawód dla amatorów. W tym przypadku można zepsuć nie tylko laptopa, ale także nerwy, ale też stracić dużo czasu.

jeszcze raz wszystko sprawdzić. Przy pochylaniu laptopa ekranie powinien pojawić się w drugim pasie ekranu. Jeśli tak się stanie, to problem jest dokładnie PC pętla matryca.

Multi-kolorowe paski na ekranie notebooka

Co należy zrobić, jeśli nie były pionowe linie na całym ekranie? Odpowiedź na to pytanie już wiecie. Często zespoły są czerwone i niebieskie, przez jakiś czas, stają się znacznie bardziej (wzrost szerokości i długości). Multi-kolorowe paski na ekranie, jak zmienić kolor na drugi – biały. Jeżeli nie jesteś pewien, co jest problem, lepiej wykonać autodiagnozy, który jest malowany w szczegółach nieco wyższe. Jeśli podłączenie zewnętrznego monitora również paski pojawiają się na nim, problem karty graficznej. Notebooki są podzielone na dwa rodzaje: te, w których karta graficzna jest zainstalowana w płycie głównej, jak również te, w których GPU – oddzielny moduł PC.

W większości przypadków to pomaga rozwiązać ten problem może być tylko wymiana karty graficznej, ale najlepiej jest skontaktować się z ekspertami, więc starali się to naprawić. To będzie kosztować kilka razy tańsze.

Wsady monitora

Wsady konkretnego koloru na wyświetlaczu notebooka dowodzi, że problem jest naprawdę w pętli. Jednak aby w pełni to zobaczyć, trzeba będzie wydać ponownie diagnozę. Jeśli zewnętrzny monitora wszystko jest w porządku, problem polega właśnie na pętli zwarcia lub matrycy komputera osobistego. Konieczne jest, aby zwrócić się do specjalistów do naprawy, więc one zastąpione części potrzebne, aby kontynuować pracę laptopa.

Często można znaleźć problem, gdy dana osoba nie jest tak dawno temu wziął laptopa z naprawy, które przypisać go do głównego naprawionego pętli lub matrycy, ale po jakimś czasie znowu zaślepiony na monitorze.

To z kolei jest podłączony już ze słabym styku płyty głównej i karty graficznej laptopa. W takiej sytuacji konieczne jest, aby rebouling procesor całkowicie lub częściowo wymienić płytę główną (jest to konieczne, aby skonsultować się w tej sprawie z kapitanem, który poprosi o pomoc). Czy masz taśma na ekranie laptopa? Co wiesz? Nic nie pomaga? Kontynuuj czytanie tego artykułu – jesteś pewny, aby znaleźć przyczynę zespołów na monitorze i być w stanie rozwiązać ten problem!

wielobarwne linie

Pojawienie się linii, które poruszają się chaotycznie na monitorze i stale zmieniających ich kolory, świadczy fakt, że problem leży w braku pętli. Nieco powyżej było już w toku w tej sprawie, ale, jak wiadomo, jest to tak powszechne kłopoty już dużo „modyfikacje”. W niektórych przypadkach problem leży w pętli matrycy?

 1. Po wyłączeniu laptopa, bez opaski nie było, a rano po włączeniu go ponownie, ale były bary. Jest to oznaką problemów z matrycą lub pociągiem.
 2. Monitor nie tylko miga i zmienia kolor, ale również staje się ujemny (obraz na ekranie jest podawana czasami negatywne). Jest to ostateczny etap niewydolności pętli komputera osobistego lub matrycy.
 3. Obraz jest tylko na jednej połowie ekranu, podczas gdy drugi jest po prostu pusta. Problem z matrycą, która powinna rozwiązać, aby całkowicie wyłączyć monitor.
 4. Nieoperacyjne lekki laptop mówi, że w najbliższej przyszłości trzeba wymienić moduł Matrix – falownik.

Pojedyncza naruszenie systemu

Jeśli byliśmy na liniach laptopa na ekranie, nie może jednak oznaczać, że problem jest naprawdę, jako takie. Punkt może być pojedyncza operacja nie powiedzie się. Przez mistrzów często poproszony przez ludzi, którzy wierzą, że ich laptop jest uszkodzony (coś z matrycy lub grafiki), ze względu na fakt, że nie było, na przykład, czarny pasek na ekranie laptopa. Ale to w żaden sposób nie dowodzi potrzebę pilnych napraw. Są chwile, gdy ekran wyświetla małą niebieską obręcz (nie była nawet i porusza się nieprawidłowo). Czy na ekranie, to „trick” przez około tydzień, a jej nikt nie zwracał uwagi. Początkowo wydawało się, że zespół robi się coraz większy, ale po pięciu dniach stało się jasne, że nie zwiększa się zarówno w długości lub szerokości. Dwa dni później pasek zniknął i nigdy nie pojawił.

To dlatego, że lepiej jest poczekać tydzień lub dwa, aby upewnić się, że jest to problem, ale nie płacą mistrzów pieniądze, które naprawiane jeden dzień laptopa, a miesiąc później ponownie „zostaną pokryte.” Ale jeśli problem nie zostanie rozwiązany, to nie może przejść do Centrum Technicznego, gdzie znajdą Państwo żądaną pana.

sterownik PC

Dość często zdarzają się sytuacje, gdy ekran laptopa pojawiają się różne pasma w różnych kolorach i rozmiarach. Wiele osób natychmiast przesyłane do centrum serwisowego kapitanowi naprawić laptopa. Ale czy to prawda?

Często powodem pojawienia się na monitorze komputera osobistego (laptop) zespoły są nieprawidłowo zainstalowane sterowniki lub nawet ich brak. Ponadto problemem może stać się nieaktualny wersji oprogramowania. Tutaj wszystko jest jasne: to jest konieczne, aby ponownie zainstalować sterownik. Wymagane jest, aby wybrać wersję, w której problem zniknie. Jak to zrobić? „Metoda Spear” tylko. Uwaga: aby pobrać sterowniki do laptopa trzeba z oficjalnej strony producenta danego modelu. Można je zainstalować za pomocą różnych programów, ale lepiej nie ryzykować i zrobić wszystko zgodnie z zasadami.

Zdarza się, że wraz z laptopem rozmowy i CD ze wszystkimi niezbędnymi sterownikami. Jeśli istnieje jeden, oczywiście, można go używać, ale należy pamiętać, że zawartość to nie są aktualizowane. Ale warto, bo problem może być po prostu nie sterowniki laptop praca. Jeśli już próbowałem wszystkie aktualizacje, najbardziej prawdopodobny problem w innych węzłowych elementów urządzenia.

podsumować

Jeśli komputer przyszedł niejasnych zespoły, niekoniecznie od razu biec do mistrzów. Można spróbować samemu znaleźć przyczynę incydentu, który można wyeliminować na własną rękę.

Przyczyną awarii może być zarówno problem związany z kartą i matrycy pętli. W pewnych sytuacjach, będzie musiał zostać zastąpiony, ale ktoś niesie – wystarczy naprawić. Kierowcy często stają się problemem występowania różnych paski na ekranie laptopa. Aktualizację do najnowszej wersji, a jeśli to nie pomoże, należy skontaktować się ze specjalistą. Albo nadal próbować samodzielnie zdiagnozować komputer, który mówi trochę wyższa.

Co jeśli były paski na ekranie laptopa? Jakie są przyczyny tego incydentu? Najprawdopodobniej już znaleźć odpowiedzi na te pytania, ale jeśli nadal tak się nie stało, należy natychmiast skonsultować się specjalistów. Będą pod laptopa indywidualnie, może być dokładnie nazywa się zidentyfikować przyczynę i czas potrzebny do naprawy. I upewnić się, że przyczyną szkody była jeszcze w Twoich oczach, tylko w bardziej otwarty sposób. Na liniach laptopa na ekranie? To już nie problem!