550 Shares 6060 views

Jak chińskie przysłowie pomocy nowoczesnych ludzi

W ostatnich dziesięcioleciach, nowoczesnego człowieka Zachodu, jak magnes, przyciąga wszystko, co ma związek z duchowością i Wschodu. W modzie praktyka jogi i medytacji, i każdego roku coraz bardziej wzrasta zainteresowanie starożytnych manuskryptów. Szukasz pilnych rozwiązań problemów, ludzie zwracają się do różnych źródeł mądrości – i orientalnej, w szczególności chińskim przysłowiem, nie jest gorsza do popularności jego książek na tematy psychologiczne.


Kto potrzebuje doświadczenia na Wschodzie?

Pomimo widocznego postępu w rozwoju i znacznych kosztów doradztwa psychologicznego, nowoczesna nauka o duszy pozostawia wiele luk. Problemy w życiu człowieka nie może być rozwiązany jest gwarantowana nawet o stabilnej wizyty w gabinecie psychologa. W obliczu trudności i nie jest jednym z narzędzi dostępnych środków, aby zakończyć, człowiek odwraca się do wschodniej mądrości. Chińskie przysłowia są niewyczerpane magazyn, który łączy starożytną bezcenne doświadczenie. Ich lektura pozwala zrozumieć ludzkie życie i wystawiać wiele niedociągnięć.

Pożegnanie pracy i lenistwo

Na przykład, nie jest starożytny chińskie przysłowie: „Pig spania – porośnięte mięsa, człowiek śpi – sprzedać dom.” Oczywiście prawdą jest, nie tylko dla wschodnich ludzi tamtych czasów. Lenistwo jako głównego ludzkiego występku jest bardzo kosztowne, a teraz, mimo obfitości zasobów w porównaniu do minionych epok. Bez względu na to, ile dana osoba została dostarczona, jeżeli nie przeprowadza wysiłków w celu utrzymania istniejących, prędzej czy później w życiu przychodzą trudności finansowe. Ponadto, to powiedzenie może być ważne, nawet w przypadkach, gdy nie jest to oczywiste.

Chińskie przysłowia straży zdrowia psychicznego

Na przykład, wielu psychologów uzgodnienie definicji depresji jako lenistwa umysłowego i dumy. Pomimo kontrowersyjnego charakteru tego stwierdzenia, to jest bardzo typowe dla ludzi, którzy nie są w stanie ciągnąć się razem i aby przezwyciężyć ten nieprzyjemny stan umysłu, woli, a zatem również znaleźć się bez środków do życia. Dlatego, starożytne chińskie przysłowie doskonale ważne dla tej kategorii osób.

Starożytna mądrość na straży zdrowia

Jak widać, ludzie w Chinach była w stanie bardzo uważnie monitorować wszelkie formy i różnorodność życia ludzkiego. Wiadomym jest, że lek jest skuteczny czasami orientalne gdzie są bezsilni zachodnich lekarzy. Ten wyświetlacz i starożytne chińskie przysłowie. Na przykład jeden z nich mówi: „Sto choroba zaczyna się od zimna.” Wydawałoby się, że specjalny zawierają te słowa? Po tym wszystkim, ludzie często cierpią z powodu przeziębienia, a niektóre – i więcej niż raz w sezonie.

Pilność jest to, że nowoczesne zachodnie ludzi o ich zdrowie zbyt lekceważąco: dla dobra kariery, pieniędzy lub wymaganiami przywództwa, on idzie do pracy w każdych warunkach. Niektórzy pracownicy są tak pielęgnować nabożeństwo do wartości korporacyjnych, które nie mogą pracować nawet przy wysokich temperaturach.

A czasami to „heroiczna” zachowanie jest wręcz zalecane przez zespół. Pomimo pozornej bezkarności i rosyjski „może”, zaliczanie, niestety, do takiego wykorzystania przez organizm i postawy konsumentów do niego jest często zbyt wysoka. Osłabia siłę układu odpornościowego, osoba zagrożona, aby uzyskać najbardziej poważnych powikłań tej choroby, jak – niestety, aż do raka.

Cały czas

Ale chińskie przysłowia nie zawsze nosić taką ostrą sens. Wiele z nich pokazują mądrości, które nie mogą być postrzegane, w niektórych sytuacjach, szczególnie złożonych i wymagających wysiłku, aby rozwiązać. Na przykład takie przysłowie: „Kwiaty kwitną w swoim wyznaczonym czasie.” Dla tych, którzy wciąż domagają się czegoś od niego, otaczających ludzi i sytuacje, słowa te przyniesie wielkie korzyści praktyczne.

Czasem, będąc w trudnej sytuacji, człowiek zaczyna walczyć, aby je zmienić. Ale prowadzi to tylko do dalszego pogorszenia. W tym przypadku, jeśli rozpaczliwe działania zawiodą, trzeba się zatrzymać i złapać oddech. A czasem nawet jej zmarnować. Nie na darmo jest inny słynny orientalne przysłowie mówi: „Jeśli siedzisz przy rzece wystarczająco długi czas – można zobaczyć jak to pływa na zwłokami wroga”

Mądrość Wschodu i profesjonalizm

Obszary samorozwoju i samo dotyczą wielu chińskich przysłów i powiedzeń. Na przykład, następujące słowa: „Sto sztuk nie są doskonałe w tej samej dziedzinie.” Jak zawsze, są one istotne dla człowieka Zachodu z klipovoy myślenia, który stał się prawdziwym problemem w dziedzinie edukacji szkolnej i budowania kariery. Osoba dostępny bogactwo informacji, ale od pracowników ubiegających się o niektórych pozycjach, czasami wymaga znajomości bardzo różnych dziedzinach.

Z jednej strony, takie podejście zapewnia wszechstronny rozwój jednostki, ale z drugiej – kompletny brak zrozumienia głębokości i orientacji w różnych dziedzinach zawodowych. Innymi słowy, człowiek wie dużo i po trochu, nie mogąc być kwalifikacjach, dokładnie zorientowani w danej dziedzinie.

Tak długie słowa są bardzo praktyczne zastosowanie dla każdego. Nawet ci, którzy nie potrafią czytać chińskich przysłów w języku chińskim, posiada zdolność do nawiązania kontaktu z odwiecznej mądrości jednego z najstarszych narodów ziemi.