815 Shares 9347 views

Fotodermatoza lub alergia na słońce: leczenie, przyczyny, zapobieganie

Alergia na słońce … Dla tego zwrotu leży dość nieprzyjemną chorobę, zwaną również Fotodermatoza lub fotodermatozy. Terminy te są używane w odniesieniu do zwiększonej wrażliwości skóry na działanie promieni słonecznych. należy przez to rozumieć: same promienie słońca nie mogą powodować alergie – są one tylko w stanie wyzwolić swój wyświetlacz. Problem tkwi w substancji, które są zawarte w powierzchni skóry lub ogólnego stanu zdrowia danej osoby.

Alergia na słońce, których leczenie może być dość długa, jest pokazane, jak większość chorób alergicznych: swędzenie i pieczenie skóry, rumień i wysypka.

Wysypka zwykle pojawia się na odsłoniętej skórze. Wysypka na Fotodermatoza niewielkich rozmiarów, niejasno przypomina pokrzywy oparzeń. Skóra może być utworzony i pęcherzyki wypełnione płynem. alergie słoneczne mogą sobie znać nawet wczesną wiosną, ale zdarza się częściej w lecie, a czasem w najbardziej nieodpowiednim momencie – długo oczekiwany urlop, ponieważ często jest zepsuty.

Istnieje kilka rodzajów przyczyn fotodermatozy: wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwszy z nich, zwana również endogenne obejmują przyjmujących niektóre leki (ibuprofen, tetracykliny, sulfonamidy, środki przeciwdepresyjne, doustne środki antykoncepcyjne, itd.), Zaburzenia hormonalne i immunologicznych, w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego.

Fotodermatoza zwykle towarzyszy porfirię – ciężkie choroby dziedziczne, w której pigmentem jest przerwane wymiany. Uczulenie na słońce, których leczenie powinno być złożona, często przejawia się w skórze, w ostatnich latach poddano szlifowania skórki chemicznych do usuwania włosów, tatuaż. Ona jest bardziej podatne na ludzi o blond włosach i skórze, małych dzieci, kobiet w ciąży.

Zewnętrzne (egzogenne) czynniki występowania objawów alergii słonecznych obejmować podrażnienie skóry substancji, które są normalnie tolerowane przez spokoju ciała, ale w kontakcie z nimi, jasne promienie słońca mają wpływ agresywne. Mogą one zawierać, na przykład, dbając herbaty, soku lub pyłek. Najbardziej niebezpieczny w warunkach takich pasternaku reakcje krów jaskier, ryżowej, koniczyna, arcydzięgla leku i, co ciekawe, jadalnych użytecznych szczawiu.

Alergia na słońce, których leczenie powinno odbywać się pod nadzorem lekarza, często prowokowane przez obecność w kosmetykach naturalne olejki eteryczne – takie jak drzewa sandałowego, bursztynu lub bergamotki i piżma, a także salicylowy i kwas borowy.

Niebezpieczne w tym względzie, środki zawierające rtęć: jest toksyczna substancja jest dalej w tani kosmetyków wybielających (głównie – podrabianych). Solar leczenie alergii, która polega na wykorzystaniu przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia środki mogą być wyzwalane i nadmiernych owoców cytrusowych jedzenie, a także uderzać ich sok na skórze.

Fotodermatoza jak każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. Przede wszystkim należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce – szczególnie dla tych, którzy mają delikatną i wrażliwą skórę. W pierwszych dniach w ośrodku, używać filtrów przeciwsłonecznych. Wskazane jest, aby nie brać leków przed wyjazdem na wakacje, które mogą wywołać fotodermatit.

Dokładnie przestudiować skład kosmetyków, które zamierzają wnieść. Zalecenia te są szczególnie istotne dla tych, którzy przynajmniej raz miał alergię na słońce. fotodermatoza ponowne leczenie może być dłuższe i bardziej poważne: często, oprócz wykorzystania lokalnych zasobów, kojące skórę, zaleca ehnterosorbentov odbiór, probiotyki, leki przeciwhistaminowe i leki przeciwzapalne – na przykład, indometacyna.