613 Shares 9868 views

Kościoły i świątynie Jarosławia

Miasto Jarosławiu ma różne kościoły i świątynie o różnym wyglądzie i rozmiarze, ale wszystkie są święte miejsca, namolennye. Po wizycie w Górnej Wołgarcie Wielki Książę Władimir Aleksandrowicz (trzeci syn cesarza Aleksandra II i cesarzowa Maria Alexandrovna) powiedział: więcej w Jarosławiu niż w Moskwie. Większość współczesnych gości starożytnego miasta potwierdza: skądkolwiek się odwrócisz, wszędzie są złote kopuły. Była osada zdaje się krzyżować przez krzyż.


Świątynia i kościół

Zwiedzając świątynie Jarosławskiego, możesz zaspokoić swoje smutki, a także dotknąć historii miasta, która ma ponad tysiąc lat (1006!). Przed kontynuowaniem rozmowy warto zastanowić się nad koncepcją "świątynia" i "kościół". Chociaż są to synonimy, nie zawsze są one wymienne.

Pierwsze słowo pochodziło z starych rosyjskich "dworów", "świątyni". Drugi pochodzi z greckiego kyriakonu ("dom Pana"). System wszechświata i świątyń są ze sobą powiązane. W chrześcijanach (i nie tylko) są one ukierunkowane na światowy model wszechświata. Często konstrukcja ma postać krzyża.

Pokój z ołtarzem ustawionym we wschodniej części i posiłkiem – jest najprostszym kościołem. Początkowo wierni zebrali się w pokoju, rozmawiali o tematyce religijnej, modlili się. Chrześcijanie ratują duszę w katedrze, w kościele, w kościele, w kościele; Żydzi do synagogi; Zwolennicy islamu – w meczecie.

Od drewna do kamienia

Podsumowując: świątynia jest budynkiem kultu. Różni się jednak tym, że jest większy niż kościół, ozdobiony trzema (lub więcej) kopułami, jest kilka ołtarzy, jeśli dwóch (lub trzech) kapłanów służy codziennie liturgii.

Kościół jest wspólnotą ludzi o jednej wierze. W budynku znajduje się jedna kopuła. Nawet jeśli jest dwóch kapłanów, cykl duchowych hymnów brzmi w ciągu dnia. Do XVII w. Kościoły Jarosławskiego zbudowano z drewna. Po kolejnym strasznym pożarze, który miał miejsce w 1658 roku, kiedy niemal całe miasto zostało zniszczone, zaczęły się pojawiać kamienne budynki. Katedra Przemienienia Pańskiego (początek XVI wieku) jest najstarszym. Zbudowany na miejscu katedry XIII wieku.

Kościół krzyżowy

Jego nowoczesnym adresem jest Moskovsky Prospekt, 161. Z dziejów dzielnicy wiadomo, że Kościół powstał w XVII wieku. Świątynia Krestoborodsky (Jaroslavl), a następnie nadal drewniany, został konsekrowany w 1677 roku. Jego pojawienie się poprzedzało epidemia zaraza (zaraza). Przybyła z południa, z Moskwy i beztrosko zebrała swoje straszne zbiory.

Konieczne było przeprowadzenie badań przesiewowych. Jonasz Sysojewicz – metropolita Jarosław i Rostow postanowił, że będzie to drewniany krzyż o wysokości trzech metrów. Został on wykonany i pomalowany przez mistrza klasztoru Zbawiciela i Przemienienia Pańskiego. Mieszkańcy miasta niosli sanktuarium w ramionach, pojechali na konno, aby sprostać falom plagi.

W jednym miejscu konie zatrzymały się, jakby były martwe, i nikt nie zmuszał ich do kontynuowania podróży. Tutaj i zainstalował Krzyż. Uważa się, że z tego powodu morze nie trafiło do Jarosławia. Kamienny kościół został zbudowany w 1760 roku. Głównymi sanktuariami są drewniany trzymetrowy obrońca miasta i moc świętych Boga. Prowadzone jest codzienne kultowanie. W niedzielę i święta – dwie liturgie (o godzinie 07:00 i 09:00).

Eliasz Prorok

Szkoła architektoniczno-artystyczna na początku XVI wieku rozwijała się nie tylko, ale także osiągnęła bezprecedensowy rozkwit. Starożytne świątynie Jarosławia pokazują ścianę o szczególnej wartości. Są to najlepsze przykłady średniowiecznego monumentalizmu. W połowie XVII w. Pojawił się taki świątynia jak świątynia Eliasza Proroka (Jarosława, Sowietów, 1).

Został zbudowany w latach 1647-1650, na zlecenie kupców Skripnina, gdzie znajdowały się drewniane kościółki Ilinskaya i Pokrovskaya. Założono zespół złożony. Elementy są w harmonii ze sobą.

Podstawą jest pięcioramienny chetwerik. Nietypowe, bulwiaste kopuły ciemnozielonego (5). Malował świątynię Gury Nikitin – wybitny mistrz malarstwa freskowego, malarstwa ikon i miniatur. Strona: Rizopolozhensky, Pokrovsky, Guria, Samon i Aviv. Struktura nazywa się perłą architektury Jarosławia. W Jarosławiach istnieją inne kościoły, które mogą podziwiać i potrząsać pięknem i wspaniałością.

Ścisłe i szczodry

Dlaczego Eliasz jest Prorokiem? Tradycja mówi, że Jarosław został założony w dniu pamięci o tym świętym (w starym stylu 20 lipca, w nowy sposób – 2 sierpnia). Ścisły, szczodry, wszechpotentny – tak jest scharakteryzowany prawosławia. Ilya został zbliŜony do pomocy w polowaniu, kiedy leczenie (uzdrowienie) było zakochane.

Malarstwo koła Eliasza jest połączeniem dwóch tradycji: pierwotnego rosyjskiego (wieki temu powstało pod wpływem bizantyjskim) i nowego (powstało w XVII wieku). Sekularyzacja kultury, charakterystyczna dla tamtych czasów, doprowadziła do tego, że w malarstwie jest wiele scen. Świątynia jest dobrze zachowana. Usługi są prowadzone od Trójcy aż po Wstawiennictwo w każdą niedzielę iw najważniejsze święta.

Dobra Nowina

Kościół Zwiastowania (Józefosław) jest Kościołem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny na 3. ulicy Jakowlewskiej. Informacje pochodzące z archiwów XIX wieku mówią, że w 1769 r. Powstały w wyniku darowizn parafian. Jest zdania, że początkowo zalesiona i bagnista pustynia stała się schronieniem dla małego drewnianego klasztoru, którego polscy zdobywcy zrujnowali.

Nie ma udokumentowanych dowodów, ale istnieją stare święte bramy. Później na terenie Jakowlewskiej Slobody był drewniany kościółek. W 1778 r. Kamień został założony na miejscu. Pierwsze lato (zimny kościół). Do 1783 roku ukończono budowę dzwonnicy i zimowej świątyni (ciepły kościół). Łączy je łuk i dzwonnica.

Inne terminy fundacji są również nazywane. Prawdopodobnie poświęcenie było przeprowadzane etapami, pod koniec każdego cyklu pracy. Z cudownego obrazu Krzyża uczciwego i żywotnego (drewniany, z rzeźbionym ukrzyżowaniem Chrystusa, oprawiony), a dziś jest niewypowiedziane światło, on pogrążony. Jest to główny sanktuarium kościoła Zwiastowania NMP.

Marzyło się o tym i zostało znalezione

Obyczaj Ojca Chrzestnego w Święto Podwyższenia Krzyża został odnowiony od 2008 roku. Ciekawe jest tradycja, która sięga połowy XIV wieku. Właściciel terapeuty z Kostromy, cierpiący na ciężką chorobę, zatrzymał się na noc w klasztorze Jakowlewskim (ten sam na bagnach i lasach). W nocy marzył o Healing Cross pochodzącym z ziemi.

Kazał swoim sługom kopać w miejscu, które dobrze pamiętał. I zdarzyło się cud: wyznali cenne znalezisko w świetle Boga. Pacjent był przywiązany do sanktuarium i został uzdrowiony. W czasach radzieckich świątynia Blagoveshchensko-Jakowlewska nie była zamknięta dla zamku, chociaż wiele innych kościołów w Jarosławiu zostało w zapomnienie.

Trzech ikon jest czczonych: apostoła Jakuba z życiem, Zwiastowania Matki Bożej i Matki Bożej "Burning Bush". Być może były świątynią w drewnianych kościołach. Ojciec Michael Stark z błogosławieństwem Władyka Józefa nakazał ikonę Najświętszej Dziewicy "Niewyczerpawczy Kielich". Wnętrze świątyni jest harmonijne i przemyślane. W samym sercu dekoracji są ikony z XVII i XIX wieku. Świątynia czynna jest codziennie. W niedzielę i święta serwowane są dwa liturgie – o godzinie 07:00 i 09:00.

St Tikhon

Warto wspomnieć o świątyni Tikhonovsky (Jarosław, ulica Panina, Dzierżyński). Pełne imię – św. Tikhon. Prace nad budową nietypowej architektury w stylu XII-XIV w. Trwają prawie dziesięć lat. Zakończenie zaplanowano na 2017 r. Jego imię zostało wydane na cześć jedenastego patriarchy Moskwy i całej Rosji, św. Tikhon (na świecie Wasilij Iwanowicz Belawin, 1865-1925 g.).

Mówią, że owce należały do szefa diecezji jarosławskiej (1907-1914) z wielką miłością, honorowały go za cierpliwość i ludzkość. Był rozsądnym, dostępnym archipastrem. Decyzja o wybudowaniu nowego kościoła powstała w 1989 roku. Archibiaci Michael Peregudov wzięli sprawę, a arcybiskup Micanii Jarosławski błogosławił go za wypełnienie tego trudnego zadania.

Peregudow i jego rodzina starali się mieć kaplicę i kaplica "Unexpected Joy" pojawiła się na pustkowiu.

Wkrótce otwarcie

Budynki rozpoczęły budowę świątyni. W czerwcu 2002 r. Parafia zaczęła działać pod kierownictwem Archiprecha Michaiła Smirnowa (ur. 1970). Ukończył Yaroslavl Art College i Wydział Architektury i Budownictwa Politechniki (obecnie Politechnikę). Uczestniczy w projekcie, opracowanym przez Izraela Izhikova (autora wielu kościołów prawosławia, architekta-restauratora).

Będzie to świątynia z trzema świątynią, wysokość od ziemi do krzyża wynosi pięćdziesiąt metrów. Budowa jest prowadzona przez cały świat. Oznacza to inną pomoc: w formie fizycznej pracy, inwestycji finansowych, modlitw. W 2004 roku prowadzona jest niedzielna szkoła dla dzieci i dorosłych. Biblioteka – od 2005 roku. Fundusz książki już zawiera ponad siedem tysięcy pozycji magazynu. 2017, kiedy świątynia w końcu wejdzie w działanie aktora, niedaleko.

Przyjdź do Jarosławia! Świątynie i kościoły zwyciężą twoje serce, podgrzewają duszę i podniosą swoje myśli!