478 Shares 9310 views

Ballerina Ludmiła Własowa: biografia, życie osobiste, praca

Słynny baleriny Ludmila Własowa, którego biografia pełna jest takich jasnych wydarzeń, wydaje się, jakby to życie wielu ludzi, obecnie mieszka spokojnie w Moskwie i robi to, co lubi. Na ramiona ogromna sława, niesamowite miłości, tragiczne separacji i dużo pracy.

dzieciństwo

Przyszłe Ballerina Ludmila Własowa, urodził się w Moskwie w dniu 2 marca 1942 r. Ojciec Milla, dość dobrze znany w stolicy muzyk Iosif Markowa, był prawdziwym cyganerii, a więc życie rodzinne z rodzicami przyszłego Prima nie rozwinął. Mama dziewczyna pracowała jako aktorka w teatrze Armii Czerwonej, ale po urodzeniu dziecka opuścił scenę i zaczął rodzinę. Po rozwodzie miała stać się kelnerka wspierać siebie i dwoje dzieci. Mama Mila była bardzo piękną kobietą, że nie raz otrzymał propozycję od mężczyzn, ale większość żonaty nie wyjdzie, i poświęciła swoje życie dla dzieci. Czasy były trudne, powojenne. Rodzina mieszka w dużym mieszkaniu komunalnym na Arbacie, gdzie najbardziej Zajmowane miejsce to korytarz, gdzie stała odtwarzana muzyka z głośnika. Mieszkanie liczy 12 rodzin, około 40 osób, więc zawsze było bardzo tłoczno. Mała Mila ciągle tańczy w korytarzu, co skłoniło moją matkę, aby pomyśleć o tym, jak zabrać córkę do szkoły tańca. Tak zaczęła nowe życie Mila Markova.

nauka

Kiedy moja mama przyniosła Mila w Szkole Baletowej, nauczyciele od razu zwrócił uwagę na dobre naturalne dary przyszłych gwiazd. To łatwo przeszły selekcję i uderzył w klasie, w której musiała uczyć się razem z Mihailom Lavrovskim, Nina Sorokina Natalia Biessmiertnowa. Dziewczyna spędza cały swój czas w szkole, czas wolny nie wystarczyło. Dlatego jest tak dobrze znane, takiego oddzielenia od matki. Bo miał małe szanse uroczystości po szkole iść do matki w kawiarni, gdzie zawsze leżała w magazynie dla mojej córki bułkę z rodzynkami. Już podczas studiów Mila wykazał wielki sukces, został nawet zaproszony do udziału w charakterze statystów w produkcjach Teatru Bolszoj, tańczyła dziecka partii. Z dystrybucją ukończeniu Mila Markova miałem żadnych problemów: od razu wziął się do Teatru Bolszoj.

pierwsze małżeństwo

Jak tylko młody tancerz przyszedł wielki, że prawie natychmiast spełnił jego los. Stanislav Własow Dancer natychmiast zauważyłem bardzo piękną młodą baletnicą który dołączył do trupy. Ich romans szybko zakończył małżeństwo. Mąż był starszy Ludmila 9 lat, aw nim znalazła naraz i jej mąż, a nauczyciel i choreograf. Ponieważ trupa przyszedł baleriny Ludmila Wlasowa – wzięła na nalegań męża jego imię. Stanislav był genialny tancerz i solista. Jego żona stała się partnerem nie tylko w związku małżeńskim, ale także kreatywność. Wiedział, możliwości i mocne strony żony i pomógł jej lepiej ujawnić swój talent. Para szybko wspiął się na szczyt kariery baletowej. Mąż zepsute młodą żonę, ona kąpała się w luksusie. Vlasovs kupiłem matka Mila wygodne oddzielne mieszkanie, przyniósł jego luksusowe mieszkanie o nietypowej konstrukcji. Mila miał kilka futra, dużo biżuterii, najmodniejsze ubrania. Miał wszystko, co zostało następnie uznane za symbol najwyższej sukcesu w życiu.

Praca w Teatrze Bolszoj

Wraz z mężem baleriny Ludmila Własowa podróżował na wycieczki z całego świata. Ona świeciła w takich produkcjach jak „Jezioro łabędzie”, „Romeo i Julia”. Jej kariera rozwinęła się pięknie. W rzeczywistości, wszystko, co chciała pod względem kreatywności, była w stanie uzyskać tutaj. Własow oddany do pokoi Milla ( „Księżniczka łabędzi”, „Fly gołębi”), co sprawiło, plusk, a ona została zaproszona do programu Mayi Plisetskoy, Natalia Biessmiertnowa, Ekateriny Maksimovoy. Własow działał z prawie wszystkimi gwiazdami baletu ZSRR w tym czasie. Ona jest stale zapraszany do udziału w koncertach rządowych, które były symbolem najwyższej chwały. Własow, znakomity solista Teatru Bolszoj, partia mogła wybrać i nauczyciele. Zawsze chciała pracować z Marinoy Timofeevnoy Semenovoy i przyszła do niej w klasie. Chociaż na pierwszy nauczyciel umieścić „gwiazda” na krawędzi urządzenia, ale po kilku próbach Własow został przeniesiony do centrum, co było oznaką uznania ze strony mentora.

lata świetności

Ballerina Ludmiła Własowa w późnych latach 60-tych – początku 70-tych była prawdziwa primabalerina i gwiazdy. Jej nazwisko na plakatach podczas wycieczek zagranicznych miał pełne domy w Londynie i Paryżu. Jej kariera była taka, że mogłaby pozazdrościć wielu primo. Miała talent, Teatr Bolszoj, wspaniałego męża kochającego … Ale los przygotował jej wielki test.

Aleksander Godunow: fatalny spotkanie

W 1967 roku przybył do Moskwy z Ryga młoda tancerka Aleksandra Godunowa. Znalazłem go i zwabił do stolicy Igor Moisiejew. Godunow rozpoczął pracę w zespole „klasycznego baletu” ( „Young Ballet”), a balletomanes szybko zaczął mówić o nowej wschodzącej gwiazdy. Aleksander miał nie tylko wyjątkową choreograficzny ale niezapomniany wygląd: wysoki blondyn z figurą Apollo, poza tym, że został obdarzony niesamowitą twarz i dramatycznym talentem. Nowy tancerz zauważył Wlasowa. Istnieje wersja, że to ona powiedziała o Aleksandrze główny choreograf Jurij Grigorowicz Bolszoj. W 1971 Grigorowicz zaprasza Godunowa w Teatrze Bolszoj, gdzie zadebiutował w „Jeziorze łabędzim”.

Raz na premierze filmu, nie brał cały pokaz z Własowa oczy, a kiedy wyszła do holu, widziałem, że był nieśmiało stoi przy kolumnie i nie krępuj się z nią skontaktować. Potem Mila wziął inicjatywę w swoje ręce. Zaczęła żartobliwy rozmowy o Godunow zwisające przycisku skafandra i pozwolił tancerza przeprowadzić sami. Więc nie było to bardzo piękna para Teatr Bolszoj Aleksandr Godunow i Ludmiła Własowa. Chociaż na pierwszy tancerz nie sądziłem, że ta wiedza będzie zawsze zmieni jej życie. Była starsza niż Godunowa przez 7 lat, a to był tylko miły podziw dla młodego człowieka.

Roman życia

Po pierwsze, Aleksander Godunow i Ludmiła Własowa tylko spełnione, ale powieść szybko nabiera tempa. przyjaciel Mila Nina Sorokina kiedyś powiedział jej, że nie spodziewałem się, że będzie to tylko romans, że Godunow wciąż wycofa swoją siłę swojej miłości i talentu. Był człowiekiem we wszystkich pasji i silnych przejawach. Wkrótce Mila opuścił ją stabilne i zabezpieczone męża ze swojego luksusowego apartamentu do Aleksandra, w swoim małym „odnushku”. Stanislav Własow już następnego dnia po odejściu żony zażądał rozwodu i natychmiast zrezygnował z Teatru Bolszoj. Mila od dawna cierpiał na fakt, że spowodowane taką ranę.

Godunow w tym czasie nadal dawało nadzieję i otrzymał wynagrodzenie w wysokości około 100 $. Aby jakoś żyć w pierwszych dniach, Własow był zmuszony sprzedać swoje futra i biżuterię. Jest to bardzo frustrujące dla Aleksandra i upierał się, że konieczne jest, aby tak, że jego ukochana jest wszystko. I dotrzymał obietnicy. Godunow bardzo szybko stała się solistką Teatru Bolszoj z pensją 550 rubli (jako słudzy i profesorów). Ponadto występował w wielu koncertach, udał się na wycieczkę, a sytuacja finansowa młodej rodziny szybko odzyskać. On oddawał swoją ukochaną żonę, a często, gdy otrzymał opłatę, dał jej biżuterię, ona po raz pierwszy pojawił się Pestsovaya płaszcz w Moskwie.

Ponadto Godunow i Własow stał się wielkim twórczy parą. Razem grali role w wielu znanych produkcjach. Występy „Spartakus” baletu „Święto wiosny”, „Romeo i Julia” (IT Godunow tańczył specjalnie napisany dla niego przez stronę Tybalt) stał się prawdziwe dzieła choreograficzne. Balet „Iwan Groźny” w Teatrze Bolszoj z Godunowa był prawdziwy majstersztyk świata. Para koncertował, pławiąc się w chwale.

Jednak życie nie było tak idealne dla Godunowa. W wyniku intryg Teatru Bolszoj on nie był już role, że marzymy o. I rzeczywiście życie w ZSRR, z jego ograniczeń, cenzury i nadzoru był ciasny dla maksymalistycznym Godunowa. W 1974 roku Zachód był bliski przyjaciel i kolega Alexander Michaił Barysznikow. Wszystko to ustawione na scenie śmiałym posunięciem. Mimo, że para nigdy poważnie dyskutowane zagadnienie emigracji. Ale w latach 70., to pomysł dosłownie w powietrzu. Ponadto władze okresowo zaprzeczył Godunowa i Vlasov wyjazdów zagranicznych, co zostało zrobione w czasach w bardzo obraźliwy sposób. Wszystko to spowodowało namiętny i kochający wolność Aleksandra wściekły.

dzień X

19 sierpnia 1979 w Nowym Jorku „Metropolitan” Teatr gościł kolejny pokaz trasy Teatru Bolszoj. Godunow wspaniale tańczyła w „Romeo i Julii”, a jego żona wróciła do swojego pokoju hotelowego. To był ostatni dzień ich 8-letniego szczęśliwego małżeństwa. Wieczorem Aleksander Godunow opuścił hotel, a dwa dni później media ogłosiły, że poprosił o azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Własow powiedział kiedyś, że ona pozostać na Zachodzie nie ma, i poprosił, aby być odesłany do domu „z moją matką.” Ona dobrze zapamiętany jako Rudolfu Nurievu, również pozostaje za granicą, nie wolno było zobaczyć matkę nawet podczas ciężkiej choroby. Mila nie chciał siebie i swojej rodziny fortunę.

Trzy dni były trudne negocjacje, stało się, że interweniował w przypadku głowicy ZSRR i USA. Godunow twierdził, że jego żona została zmuszona trzymać i nie pozwolić jej pozostać w Ameryce. W związku z tym, władze USA nie pozwalają na samolot do lotu. Na lotnisku, protestujący wyłożone plakatów "Wolność dla Ludmiła Własowa„. Negocjując dołączył wielu byłych rodaków, personel ambasady. Własow powtarzał, że chce wrócić do domu. Na wniosek, aby przejść do Godunowa i powiedzieć mu o tym, Mila odmówił, bo bała się, że kiedy zobaczyła swojego męża, że nie będzie mógł powiedzieć „nie”. Trzy dni później poleciał do Moskwy, a Godunow pozostał w Nowym Jorku.

Życie „po”

Kiedy Własowa Ludmiła Iosifovna wrócił do Moskwy, najwidoczniej jej życie prawie się nie zmienił. Jej zachować jej partia, była ćwiczy nową rolę. Ale w środku było bardzo trudne. Powiedziała mi, że nie chciała wyjść z domu, ale także, aby pokazać swój ból innym, że nie chce. Cofnęła, ale nadal działa. Godunow nazwał ją kilka miesięcy i zaczynał się od słów: „Nie jestem zdrajcą” Nazywali siebie prawie codziennie. Alexander bardzo lubił Mila i zbudowany różne plany łączenia rodzin. Niektóre opcje są niemal zrealizowany, ale to wciąż prawdziwe plany nie przyszedł. Godunow obawiali się jego vykradut i siłą powrócił do Związku Radzieckiego. Do ostatniego dnia, ciągnął się komunikować z Własowa, było główną miłością jego życia. Chociaż później każdy z nich ma nowych partnerów, Mediolan i Aleksander nie ukrywa, że wciąż był bardzo ciepły ze sobą są. Własow nigdy nie został wydany na wycieczkę za granicę. Dwa lata później, parę miękko oświetlone przez ambasady. Ludmiła Własowa cicho sfinalizowane w Teatrze Bolszoj przed przejściem na emeryturę. I Aleksander Godunow, wykonane całkiem udaną karierę na amerykańskiej scenie baletowej w filmie, zmarł w wieku 45 lat. Okoliczności jego śmierci były bardziej niż dziwne, ale nie dochodzenie nie było. Policja przyznała, że umarł „z przyczyn naturalnych”. Pięć lat po śmierci Godunowa w Moskwie przyszedł do jego dziewczyną, aktorką Zhaklin Bisset. Mila spotkał się z nią, a dwie kobiety długo pamiętał tancerza. Jacqueline powiedział, że całe życie kochał Godunow tylko Ludmiła. Za zgodą księdza Własow zainstalowany na Wwiedienskiego cmentarzu w kamieniu pamięci Moskwa Aleksandra.

znakomita partia

Repertuar Własowa głównie klasyczny. Ona świeciła w „Jeziorze łabędzim”, w „Święcie wiosny”. Stellar partia dla niej były: "Spartak" balet "Anna Karenina", "Legend of Love". Dziś nazwa Ludmila Iosifovny najczęściej przypomniał w związku z historii Godunowa. Ale znawcy i fani będą pamiętać, że to był naprawdę świetny tancerz, gwiazda pierwszej wielkości.

Praca w filmie

Własowa Ludmiła Iosifovna był nie tylko wybitnym, ale także świetnym tancerzem. Taka faktura i talent nie mogło zabraknąć twórców. Powrót kiedy był w szkole, do niej raz w teatrze przyszedł asystent S. Bondarczuk i powiedział, że reżyser poszukuje aktorki do roli Natashi Rostovoy i czy Mila przesłuchanie nie chce. Propozycja była kusząca, ale filmowanie musiał wycofać się z baletu przez 4 lata. niemożliwe było dla Własowa. Więc wybrała balet. To pozostało jej mały ślad w filmach. Ma dwa małe filmowej baletu „Trapeze” i „Naughty Limeryki”. W 1967 roku, Mila odegrał niewielką rolę w filmowej opery „The Stone Guest”. A w 1978 roku, wraz z Godunowa grał niezwykłą rolę w filmie-muzyczny „31 czerwca”. Później jeszcze miał szansę zagrać w „Carmen-suite”, ponieważ brała udział w tworzeniu filmu dokumentalnego o Godunowa „Escape to Nowhere”.

trzecie małżeństwo

W 1981 Własowa Ludmiła Iosifovna weszła w trzeci i ostatni małżeństwo. Został ponownie wybrany artystą, tym razem śpiewak operowy, bas Teatr Bolszoj Yuri Statnik. On jest trochę młodszy niż Ludmila, bo całe życie pracował w Teatrze Bolszoj. Wiedział i bardzo cenione Aleksandra Godunova i zawsze dbać o uczucia żony, zdając sobie sprawę, że nie zostało wydane w celu zastąpienia jej serce świetnym tancerzem. Statnik ponadto, że był to udany solistką Teatru Bolszoj, odbył jako trener wokalny. Uczy w Teatrze Bolszoj i Opera w Helsinkach. Ludmiła Własowa, którzy nigdy nie mówi o swoich uczuciach, zauważa, że George – bardzo miła matka i jej ludzie.

emerytura

W '41 baleriny Ludmila Własowa, którego życie osobiste było jeszcze przedmiotem gorących dyskusji, postanowiłem przejść na emeryturę. Jurij Grigorowicz wezwał ją do gabinetu, jak również wszystkich pracowników po osiągnięciu wieku emerytalnego, i nagle powiedział, że Własow jest w doskonałej formie i teatr jest gotowy przedłużyć swój kontrakt. Ale ona nie jest już kategorycznie nie chce się tańczyć. Ona została poproszona, aby stać się choreograf, pedagog. Ale Mila jest tak zmęczony balet świata, z jego intryg, plotek, waśni, które zdecydowanie odrzucił wszystkie propozycje. Im bardziej chciała publiczność do zapamiętania jej młody i piękny. Ponadto, wiedziała, że za nią jest cały szereg utalentowanych tancerzy, którzy nie dają solistów stóp, ponieważ są zajęci wybitni panie. Dlatego z baletu Własow lewo.

Ale do pozostania w domu po kariera balet nie chciał, tym bardziej, że jej mąż, Jurij często udał się na wycieczkę. I postanowiła znaleźć sobie coś do zrobienia. Nagle zawołała koleżankę Valeriya Kohanovskaya, który raz w lewo balet do gimnastyki i nazwał Vlasov do niego. W gimnastyce Ludmila pracował przez kilka lat. To było niezwykłe doświadczenie. Ale los przygotowuje kolejną niespodziankę Własowa.

łyżwiarstwo figurowe

Ludmiła nazywa postać autokarów skating Natalja Liniczuk i powiedział, że potrzebuje choreograf tańca na lodzie. Własow początkowo odmówił, nie chciał zmienić pracę, a także o naturze Linichuk słyszała. Ale nadal Zgodziłem się i poszedł szukać na szkolenia. Na lodzie, skated Angelika Krylova i Władimir Fiodorow. Para przećwiczone „Carmen”, aw umyśle Własowa właśnie narodził się kilka pomysłów, co można zrobić z taką parą. Tak zaczęła nowe życie Ludmiła Iosifovny.

Od kilku lat z powodzeniem pracował w zespole Natalja Liniczuk, ale kiedy postanowił przenieść swój obóz treningowy w Stanach Zjednoczonych, Własow nie chciał iść. Ona pozostała w Moskwie, od czasu do czasu wyjeżdża do Włoch. Musi pracować w takich znanych par jak A. Grischuk – Płatow E. M. Anisina – VI Averbukh, Lobachyova I. – I. Averbukh A. Semenovich – Fedorov, E. N. Katsalapov Ilyin -, A. CAPPELLINI – L. Lanotte F. Faiella – M. Scully. Własow to wielka przyjemność i satysfakcja w pracy z łyżwiarzy, więc znaleźć wyjście z jego potencjału twórczego.

prywatność

Ludmiła Własowa, tancerka baletowa, dla których dzieci – chory i niemal tematem tabu, mówi, że bardzo niewiele osób zdecydowało się na coś dostać dzieci tańczących w świecie. Wiek tancerzy jest bardzo krótki, a opuścić scenę i dać repertuar nawet przez kilka miesięcy – to często oznacza utratę swojego stanowiska, na które zazwyczaj muszą przejść przez wiele lat. Dlatego też, gdy w pierwszej ciąży Własow małżeństwa, kwestia, czy dziecko nie jest jeszcze dyskutowane utrzymaniu. Dziś Lyudmily Iosifovny jest być może jedyną rzeczą, jaką naprawdę żałuje. Z resztą jego działania mówi bez goryczy i zwątpienia i zapewnia, że żyli trudne, ale szczęśliwe życie.