245 Shares 2217 views

15 maja – Dzień Rodziny. Historia wakacje

Rodzina – najważniejszą komórką społeczną. Bez niej nie może istnieć, a państwo. Dlatego te kraje, które troszczą się o swój własny rozwój, nie ominąć 15 maja – Dzień Rodziny. Po tym wszystkim, że cywilizacja rozwinęła się przede wszystkim, musi być silna rodzina.


Jak to wszystko się zaczęło

Korzenie historii Dnia Rodziny w dniu 15 maja, idzie już w 1989 roku, kiedy to pierwsza próba stworzenia tradycję. Jednak inicjatywa ta wspiera społeczności światowej i poważnie o problemach rodzinnych dopiero po 5 latach. I 1994 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Rodziny.

Jednocześnie, w celu rozwiązania problemów Zgromadzenie ONZ dołączył. Organizacja przyjęła uchwałę, w jaki sposób mają nowy dzień czerwony list na świecie – 15 maja (Dzień Rodziny), których należy przestrzegać rocznie. Liczyła na to, że w tym dniu każdego roku na całym świecie odbędzie się szereg konferencji, forów, festiwale poświęcone rzeczywistych problemów rodziny.

2014 – rokiem jubileuszowym dla obywateli Family Day świata odnotowali już w XIX w czasie 20. W Rosji jednak utrzymać tę tradycję rozpoczął się rok później – w roku 1995. Od tego momentu nasze państwo zaczęli zwracać większą uwagę na problemy rodzin w kraju. Dekret z 2008 r Rosyjski dowódca został ogłoszony Rokiem Rodziny.

Znaczenie rodziny

Odpowiednie postrzeganie świata i zdobywanie prawidłowych zasad moralnych, pewne cechy charakteru – to wszystko w człowieku jest położony w wąskim kręgu bliskich przyjaciół. Człowiek tylko w rodzinie można uzyskać ciepło, miłość i przywiązanie. Podczas całego procesu socjalizacji indywidualnej odpowiedzialności rodziców w pierwszej kolejności.

Silna rodzina jest kluczem do dobrego samopoczucia ludności na naszej planecie. Dlatego państwo musi zachować wielką ostrożność w tej grupie społeczeństwa. 15 maja – Dzień Rodziny – wzywa świat, aby odzwierciedlić warunki, w jakich żyją rodziny są dziś właściwie wychowywać dzieci, jak przezwyciężyć trudności życiowych napotykanych po drodze.

Czasami trzeba powód, aby pamiętać, domu, dzieci, wartości rodzinnych swoich rodziców i ich przodków. Dla tych celów, i został przydzielony konkretny dzień. Zapewnić przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie – to jedna z głównych funkcji komórki społeczeństwa. Jego znaczenie nie mogą być zaniżone w społeczeństwie. To musi być uprawiana na podstawie kompletnej rodziny.

Dlaczego jest to specjalny urlop?

Światowy Dzień Rodziny w dniu 15 maja, zyskuje na popularności z każdym rokiem. Pytania te zostały podniesione w dniu festiwalu, a następnie przez cały rok są rozwiązywane w szczycie państwa. Ten punkt jest w zasadzie alokuje Dzień Rodziny z wielu innych wydarzeń, które są zapamiętywane tylko w dniu imprezy.

Family Day – jest to bardzo ważne i bardzo popularne święto. Każde takie działanie ma pozytywny wpływ na postawę swoich członków i przynosi im bliżej. Uroczystości poświęcone tej właśnie jednostki społeczeństwa, tym bardziej przyczyni się do spójności. Jest to na pewno powiedzieć, że pomysł stworzenia takiego zdarzenia skutecznie wdrożyć. Chociaż święto jest jeszcze młody, ma już swoje tradycje.

Tradycje rodzinne jednodniowe w Rosji

Każdego roku 15 maja – Dzień Rodziny – obchodzony przez gospodarstwa ceremonii na Kremlu. Jest on przyznawany „rodziny Rosji” nagród. Duże rodziny „Chwała rodzicielska” przedstawiane z Zakonu. Odpowiedni dekret zatwierdzający nagrodę został podpisany w Roku Rodziny, a zatem wydane w maju 2008 roku.

Również w tym dniu w całym kraju są różne festiwale, debaty, konferencje na temat instytucji rodziny. I przez cały czas (kilka lat) odbyła wartość propagandową rodziny i prokreacji, która jest stopniowo przynosi owoce. W wielu regionach Rosji znaczny wzrost płodności w ciągu ostatnich kilku lat, a nadmiar śmiertelności.

Jest inna wspaniała tradycja związana z Dniem rodziny – cały kraj, aby uczcić kolejną imprezę. Wszystko to samo w 2008 roku oficjalnie ogłoszony ogólnopolski obchody ortodoksji – Piotra i Fevronia Day, który wyznacza cały kraj na 7 lipca. Tego dnia odbyło się również wiele działań mających na celu utrzymanie instytucji rodziny.

Wspieranie rodzin w Rosji

Rodzina Celebration Day 15 maja z reguły w cywilizowanych krajach to trwa dość głośno, jak kwestie związane z nimi, są ważne dla rozwoju krajów. W Rosji jest obchodzony od 19 lat. Każdego roku jest palenie kluczowym tematem, które wiążą się wszystkich przedmiotów przechowywanych w chwili zdarzenia.

2008 został ogłoszony Rokiem Rodziny w Rosji, dla którego rząd opracował ważkie program państwowy, którego celem jest rozwijanie utrzymanie rodzin w naszym kraju. W pierwszej kolejności rząd wspiera te rodziny, którzy są w trudnej sytuacji. Zatem ważnym obszarem programu jest zapewnienie pomocy dla samotnych emerytów i dzieci, którzy nie mają opiekunów.

Nie zapomnij o mężów i problemy macierzyństwa i dzieciństwa. Na przykład, ostry problem śmiertelności w czasie porodu, zarówno matek i ich dzieci. Aby dane te mają tendencję do zera, trzeba zapewnić odpowiednią jakość opieki zdrowotnej dla tej populacji kosztem państwa, które jest celem istniejących programów.

Ponadto kraj ten z powodzeniem realizowała politykę zwiększania przyrostu naturalnego i wspieranie rodzin wielodzietnych. Na przykład, z powodzeniem wdrożył program „kapitał macierzyński”, co dla drugiego dziecka jest dany certyfikat docelowy, a kwota ta jest indeksowana corocznie procentowego inflacji (jeśli certyfikat jeszcze nie wykorzystał). Lub inne – w celu zapewnienia gruntów pod budowę mieszkań przy urodzeniu trzeciego dziecka.

Wsparcie dla rodzin wielodzietnych w Europie

Głównym problemem w krajach europejskich, omówiono w Międzynarodowym Dniu Rodzin w dniu 15 maja jest problem z płodnością. To jest bardziej dotkliwy w krajach rozwiniętych. W jaki sposób państwa europejskie, aby rozwiązać te problemy? Głównie ze względu na dotacje.

Na przykład we Francji, gdzie wskaźnik urodzeń na najwyższym poziomie wśród społeczności europejskiej, program o nazwie „Big Family”. Dzięki niej, narodziny każdego kolejnego dziecka rodzina otrzyma ulgę podatkową. Tak więc, z czwórką dzieci podatków rodzinnych państwo ledwo opłaca.

W Niemczech, zbyt wiele dzieci Matka otrzymuje bonus od podatku na każde dziecko urodzone. I plus dla każdego dziecka otrzymuje miesięczną wypłatę 154 euro. W Szwecji otrzymują świadczenia zwiększa się wraz z pojawieniem się innego członka rodziny. Ponadto, jeśli rodzina jest uznawana za biednych, rząd pobiera dodatkowych dopłat.