579 Shares 2130 views

O tym, jak farba do tkaniny pomoże przekształcić stare rzeczy

Aby utrzymać jasność i indywidualność we współczesnym świecie – świat, każdego dnia prezentuje nam najbardziej niezwykłe i oryginalne rzeczy – wszystko jest trudniejsze i trudniejsze. Wszystko jest jednak możliwe: najważniejszą sprawą jest pragnienie. Stanie się jaśniejsza pomoże tylko farb do tkanin.

Są dwa sposoby malowania rzeczy w domu. Po pierwsze, można gotować je w wodzie, co trzeba najpierw dodać farbę. Drugą opcją jest bezpośrednie nakładanie materiału barwiącego na rzeczy, które zdecydowaliśmy się zmienić, a następnie poczekaj na chwilę (co jest zazwyczaj wskazane na opakowaniu produktu), aby umożliwić jej wyschnięcie, namoczenie i przylgnięcie do tkaniny. Jako barwnik do włosów przekształcamy nasz wizerunek, a farba do tkaniny przyczyni się nie tylko do noszenia nowego rodzaju odzieży, ale (z wystarczającą wyobraźnią) uczyni pewne rzeczy absolutnie niepowtarzalnym.

Wszyscy mamy stare dżinsy. Oczywiście nie dorastaliśmy i zachowywali kształt, ale kolor zaczął się wyblakły. Bardziej gęsty i jasny, czyni farbą tkaniny. Gdzie kupić, pytasz. W rzeczywistości wszystko nie jest tak trudne jak się wydaje. Możesz iść do dużego magazynu tkanin. Ten produkt jest sprzedawany w niektórych wydziałach chemii gospodarczej. Prawie na pewno farba do tkanin jest w sklepach dla artystów. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz znaleźć coś odpowiedniego, z pewnością odniesiesz sukces. W sklepach radzieckich (lub post-radzieckich) też jest doskonały wybór. I można kupić jak niebieski – narzędzie, które matki używały do barwienia ubrań, a coś bardziej jakościowego i drogiego: "Dylon", na przykład.

Inną opcją jest farba aerozolowa do tkanin. Według wielu producentów ten typ produktu nadaje się do całkowicie różnych rodzajów tkanin: od bawełny po zamsz i welur. Warto jednak skonsultować się ze sprzedawcą w tym zakresie. Użyj farby z puszki, jeśli chcesz całkowicie zmienić kolor swojej rzeczy lub zrobić jasne, ale kilka rozmyte plamki na niej. W tym samym rysunku należy używać farb akrylowych.

Farby akrylowe mają konsystencję gwaszenia (czasami trochę grubsza). Są matowe i błyszczące. Idealny do koszulki – przecież po rysowaniu wzoru można je myć bez obawy, że farba do tkaniny zostanie wymazana lub, co gorsza, rozprowadza się. Oczywiście ma to zastosowanie do produktów wysokiej jakości, dlatego należy dać pierwszeństwo sprawdzonym firmom. Zastosuj farbę akrylową specjalnymi szczotkami, które znowu można kupić w sklepie z artykułami sztuki. W Internecie można znaleźć wiele ręcznie robionych pomysłów, które nie tylko szczegółowo opisują, jak umieścić zdjęcie na tkaninie, ale także umożliwić drukowanie szablonów.

Pamiętaj, że można malować tylko czystą szmatką. Nie ma znaczenia, czy coś nosiłeś wcześniej czy po prostu kupiłeś – musisz je dokładnie umyć.

Przy okazji, aerozol i akrylowa farba jest nie tylko na ubraniach. Z jego pomocą można zmienić kolor zasłon, parasoli, a nawet mebli. Pomoże to stworzyć nietypowe świece domowe lub odświeżyć elementy wnętrzne – wazony, ramki z obrazów, elementy mocujące lampy, nogi krzesła i wiele, wiele więcej.