399 Shares 9004 views

Dlaczego mam czerwone plamy w pachwinie u mężczyzn?


Zaczerwienienie skóry w obszarze narządów płciowych zewnętrznych – dość powszechny problem. Wielu przedstawicieli silniejszej płci iść do lekarza z tego zarzutu. Ale dlaczego są czerwone plamy w pachwinie u mężczyzn? O czym świadczą takie naruszenie? Te pytania są bardzo istotne.

Czerwone plamy w pachwinie u mężczyzn i ich przyczyny

W rzeczywistości, istnieje wiele przyczyn tego problemu. Niektóre z nich są stosunkowo nieszkodliwe, podczas gdy inne są bardzo niebezpieczne.

Dość często, czerwone plamy w pachwinie u mężczyzn wynikają ze wspólnych alergii. Takie reakcje mogą być spowodowane przez mydła, środki do pielęgnacji ciała, jak również syntetyczne bieli tkaniny. Warto zauważyć, że wysypki alergiczne są zwykle towarzyszy również ciężką świąd.

Powody mogą również zawierać różne zapalenia skóry, egzemy i innych zmian skórnych. Zapalenie tkanek w okolicy pachwiny mogą towarzyszyć inne objawy: obrzęk, świąd, pieczenie, i silnego złuszczania skóry.

Jock swędzenie

W niektórych przypadkach, czerwone plamy w pachwinie u mężczyzn wskazuje na obecność sportowca. Jest to dość powszechne choroby pochodzenia grzybowego. Taka infekcja jest przenoszony na różne sposoby: podczas stosunku płciowego, wymiana ręczników i pościeli, etc …

Jock swędzenie towarzyszy bardzo charakterystycznych owalnych plam. Nawiasem mówiąc, z taka choroba najczęściej dotyka mężczyzn, którzy mieszkają na obszarach o ciepłym klimacie wilgotnym. Czynniki ryzyka obejmują również zwiększone pocenie się, noszenie syntetyczny bieliznę, oraz naruszenie metabolizmu węglowodanów i hormonalne zakłócenia w wyniku czego zmienia się skład chemiczny potu.

Jako choroby w dotkniętych obszarach skóry są małe pęcherzyki, które wybuchnąć po kilku dniach, uwalniające ich zawartość. Zatem obszary pachwiny nadżerek utworzony mały, sklejanie zwojów pokryte skorupy i małe krosty. Choroba towarzyszy pieczenie, swędzenie i dyskomfort.

Czerwone plamy w pachwinie u mężczyzn i choroby przenoszone drogą płciową

Oczywiście, wiele chorób układu rozrodczego, chorób przenoszonych drogą płciową, może powodować uszkodzenia skóry i powstawaniu wysypka czerwonawego. Najbardziej niebezpieczne w tym przypadku jest kiła. Początkowe etapy choroby mogą towarzyszyć pojawienie się czerwonawo wysypka, na miejscu, które ostatecznie utworzyły dość duże otwarte rany. Kiła wystarcza proste leczyć pierwszym, ale w miarę postępu choroby, a zakażenie wpływ na inne układy narządów, w tym tkanki nerwowej.

Czerwone plamy w pachwinie: leczenie

Jak widać, przyczyny tego problemu może być bardzo różny. Dlatego, jeśli pojawiły się czerwone plamy pachwiny, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Po tym wszystkim, należy najpierw ustalić przyczynę zaczerwienienia i uczynić go swoim własnym jest praktycznie niemożliwe. Do decyzji o dokładnej diagnozy konieczne jest nie tylko oglądania, ale także wyniki analiz.

Leczenie zależy także od przyczyn pojawienia się czerwonej wysypki. Na przykład, gdy uczulenie konieczne jest wyeliminowanie kontakt z alergenem i otrzymać leki takie środki antyhistaminowe „Tavegil” lub „loratadyna”. Grzybiczych zmian skórnych leczyć słabym roztworem jodu przeciwgrzybicze maści ( „Mikozolon”, „Nitrofungin”), a także w postaci preparatów zawierających smołę lub siarki.