602 Shares 7892 views

Jak dodać czcionkę

W tym artykule chciałbym ci powiedzieć jak dodać nowe czcionki do komputera. Muszę powiedzieć, że to bardzo proste. Jednak, podobnie jak większość „rzeczy” w Windows, to ma swoje sztuczki. Nacisk położony będzie na nich. Nie będzie również powiedziano na temat różnych metod instalacyjnych.


Więc zacznijmy. Być może myślisz: „Jak dodać czcionki w Photoshopie?”. To nie jest ważne pytanie. Ponieważ nie jest to konieczne, aby dodać uruchomiony program, takich jak Photoshop, Office i inne, a systemem operacyjnym. Dzięki zainstalowaniu nowego zestawu, to automatycznie będzie we wszystkich programach, w których stosowany jest panel tekst.

Jak dodać czcionkę: prosty sposób.

W ten sposób, to jest prawie 100% ludzi, którzy są na ogół w stanie ustanowić nowy zestaw tekstów śledzenia.

Idź na dysku systemowym. W większości przypadków jest to dysk C. Przeniesienie do folderu Windows. Po tym, znajdziemy tam Czcionki katalogów. Idziemy do niego. Teraz jesteś w odpowiednim folderze.

Teraz musimy znaleźć te nowe pliki, które chcesz zainstalować. Otwórz folder Fonts. Zaznacz wszystkie pliki lub tylko niektórzy z was chcą zainstalować. Następnie skopiować lub wyciąć je w schowku danych.

Można to zrobić poprzez naciśnięcie kombinacji klawiszy „Ctrl + C” i „Ctrl + X”. Jeśli tak trudne, można to zrobić w inny sposób. Po wybraniu pliku, kliknij prawym klawiszem myszy i menu podręcznego wybierz Kopiuj / Wytnij.

Następnie otworzy się okno, w którym jesteśmy w folderze Fonts i wklej zawartość bufora. Można to zrobić za pomocą skrótu klawiszowego „Ctrl + V”. Lub skorzystać z menu, wywoływane przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Teraz kliknij na pozycję „Wklej”.

Aby rozpocząć instalację. Jeśli niektóre zestawy już kreator instalacji poprosi go zastąpić, czy nie.

Jak dodać czcionki: inny sposób.

Metoda ta została w systemie operacyjnym Windows XP i 7 nie jest. Można przejść do folderu Fonts i kliknij go, aby dodać / załadować nową paletę, a następnie określić ich lokalizację.

Co dobrego jest ta metoda? Pliki nie są kopiowane do folderu systemowego, a stosowany system Windows od miejsca, w którym są one przechowywane.

Na przykład, chcesz zainstalować czcionki na 2GB. Stosując pierwszą metodę, można zatrudnić 2 GB w folderze Fonts, a gdzieś indziej, gdzie są one przechowywane, czy raczej, jak je kopiować. Ale za pomocą tej metody, nie będzie mieć więcej utratę miejsca na dysku.

Jak dodać czcionki: znaczący sposób.

Nie ma innej metody instalacji. Można go nazwać sensowne i poprawne. W tym celu musimy program, który jest zdolny do wyświetlania czcionek. Na przykład, "ACDSee Pro". Jeśli można zobaczyć paletę, a raczej, jak wyglądają z tym programem. Co to robi? To dlatego, że wiele znaku tekstu są bardzo podobne i są prawie nie do odróżnienia. I wielu z was nawet nie używać, ponieważ nie podoba.

Za pomocą tego programu będziesz w stanie wybrać czcionki, które lubisz i nie są powtarzane. Utwórz dwa foldery. Pierwszym z nich jest wszystko, co masz, i drugi będą te, które wybierzesz. Następnie zainstalować tylko te, które zostały wybrane.

To będzie o wiele lepsze i wygodniejsze w przyszłości. Dlaczego? Czytaj więcej.

Jak dodać czcionki: Możliwe skutki.

Można było zaobserwować w Internecie, a już pobrane cały zespół, który waży kilka gigabajtów. Aha, i za co? Instalacja całe pakiety czcionek spowolni program prac, w których jest używany panel tekst.

Ze względu na fakt, że aktywacja panelu pisanie tekstu, program zaczyna czytać wszystkie palety, które są zarejestrowane w systemie operacyjnym. Program w tym momencie będzie powiesić, bo masz dużo danych. I będzie tak aż cała lista nie jest całkowicie załadowany. I tak będzie za każdym razem.

Czy jest potrzebny? Zainstalować tylko czcionki potrzebne, a które będziesz cieszyć. Nie ma potrzeby, aby zapchać system.