606 Shares 8233 views

Pleciony ogrodzenie przez własne ręce jest doskonałym dodatkiem do każdego miejsca

Dom wiejski otwiera wielkie możliwości dla tych, którzy preferują piękny i kolorowy projekt swojej witryny. Na przykład dekoracją dowolnego ogrodu są wikliny hedges, które zawsze wyglądają oryginalnie i kolorowe. Ponadto, ten projekt jest dość tania, a wzniesienie ogrodzenia z wikliny własnymi rękami jest łatwe i proste, ponieważ jest wykonane z gałązek, gałęzi, które są związane Latać między sobą.


Zbiór oddziałów

Na początek trzeba zarezerwować materiał, a mianowicie gałązki. Może to być winorośl, wierzba, leszczyna i inne krzewy i drzewa z giętkimi gałązkami. Instalacja rozpoczyna się od tego, że w odległości około 50 cm od siebie są wsuwane. Jeśli słupek waży dużo, odległość wzrośnie. Pleciony ogrodzenie własnymi rękami jest tworzony z reguły z prętów i gałęzi zbieranych wiosną lub jesienią. Ponieważ kołki można używać gałęzi sosnowych o większej grubości, ich dolne końce są wycelowane i traktowane bitumem lub witriolem. Przekręć stawki poziomo prętami. Tkactwo celowo zbliża się do gałęzi wierzby, ponieważ są one dość elastyczne. Więc musisz zaopatrzyć się w prace:

– gałązki wierzby;

– kołki z metalu;

– młot stolarza;

– silny drut.

Jak zrobić płot z wikliny?

Przy okazji, jeśli planowane jest funkcjonalne i trwałe żywopłot, to pręty muszą mieć grubość co najmniej 2-3 cm, a do dekoracyjnego ogrodzenia odpowiednie gałęzie o grubości 1-2 cm. Najczęściej ogrodzenie pozostaje naturalne, ale można to zrobić inaczej. Na przykład, aby dać gałęzie pewien odcień, można użyć plam lub mangan, witriol, a nawet lakier.

Zanim zaczniesz robić wiklina Ogrodzenie Jego Ręce, trzeba przygotować gałęzie: oderwać je z kory, a następnie zanurzyć je w wodzie z grubymi końcami. Jest to konieczne do wyodrębnienia soku. Tydzień później słupki są czyszczone specjalnym urządzeniem zwanym "kichaniem" – jest to wąski widelec z wewnętrznymi krawędziami. Składa się z dwóch części, między którymi wstawia się gałąź i ciągnie się. Nawiasem mówiąc, to ta część pracy jest najbardziej złożona i długotrwała.

Raz przygotowany jest sos suszony. Ogrodzenie może być wykonane w tkaniu poziomej lub pionowej – zależy to od życzenia właściciela.

Braided Ogrodzenie Jego Ręce są wznoszone w kilku etapach:

1. Montaż ogrodzenia – muszą być równej wysokości i grubości. Jeśli splot jest pionowy, to między biegunami trzeba będzie zainstalować poprzeczki – Będą one stanowiły podstawę ramki przyszłego ogrodzenia.

2. Tkanie poziome zaczyna się od dołu ogrodzenia. Pręty "węża" jeden po drugim prowadzą do różnych stron podpór. Końcówki prętów należy zamocować za pomocą przewodu zapewniającego niezawodność projektu.

3. Winorośl musi być stale konsolidowany za pomocą młotka stolarza, a końce prętów powinny znajdować się wewnątrz ogrodzenia.

Więc płótno z wikliny jest gotowe z własnymi rękami. Zdjęcie przedstawia wszystkie piękno i harmonię tego projektu, jeśli jest wykonywane prawidłowo. Możesz użyć podobnego zabezpieczenia w obrębie miejsca, na przykład podczas dzielenia go na strefy, ale można zakryć całą działkę jako całość.