499 Shares 8311 views

Ballerina Istomina Awdotio Ilinichna: biografia, działania i ciekawostki

Ona – współczesny i nowoczesny Puszkina, jednego z najbardziej znanych tancerzy baletowych swego czasu, prima baletowej Didlo. Jej nazwa nie jest po prostu znaleźć w dziełach wielkiego poety. Zostały one stworzone, ale nie ukończył powieść „Dwie tancerki”, w którym prototyp jednej z bohaterek był dokładnie tym – Awdotio Ilinichna Istomina. Oprócz tancerza talentów, ona posiadała wspaniały urok i piękno i jest uważana za jedną z najbardziej uroczych kobiet w Petersburgu w czasie. Naturalnie, miała całą rzeszę fanów, a wśród nich – najbardziej prominentnych ludzi imperium.

Istomina Awdotio Ilinichna: biografia

Evdokia (jak to jest zapisane w książce) urodził się 6 stycznia 1799 w Petersburgu. O tym, kim byli jej rodzice, istnieje kilka wersji, ale najbardziej prawdopodobne jest jeden, zgodnie z którym jej ojciec był posterunkowy Ilya Istomin, który wziął do picia i zmarł, gdy miała 2-3 lata. Matka dziewczynki, Anisa Istomin, także zmarł wkrótce potem, a sześcioletni Dunia pozostało sierotą. Na szczęście dziewczynka nie została określona w sierocińcu, a dostał się do Imperial Theatre School. Ona, ze względu na jego wygląd, lubiany w szkole mentora i wzięła go do pełnego wyżywienia. To tutaj Istomina Awdotio zrozumiana teatralnego rzemiosła. Niestety, nikt nie jest szczególnie zaangażowany w ogólnych studentów szkół.

nauka

Aktor na początku 19 wieku, nie dodaje się do prestiżowych, więc szkoła jest zwykle udział dzieci z klas niższych, czyli sieroty, jak bohaterki naszej historii. Później, kiedy stała się wybitnym tancerzem, wiele zainteresował się pytanie – kto był nauczycielem tancerzy baletowych Avdoti Istominoy? Początkowo uczył się sztuki tańca dziewczynka w słynnej petersburskiej baletnica Ekaterina Sazonov. To ona nauczyła się być cierpliwy, zdyscyplinowany, trwałe i nigdy się nie poddawaj. Jednak głównym nauczycielem Avdoti Istominoy, który nauczył ją sztukę tańca i aktorstwa – jest, oczywiście, francuski tancerz, choreograf i nauczyciel Charles-Louis Didlo. On został wyróżniony przez bezwzględności swoich uczniów, to był bardzo wymagający i surowy, bez względu na płeć i wiek.

debiut

Istomina Awdotio, jak większość uczniów Szkoły Imperial rozpoczęła bardzo wcześnie, aby pojawić się na scenie. Już w wieku 9 Didlo Wziąłem ją do baletu „Zephyr i Flora”, który został pokazany na dużym kamieniu teatrze. Oczywiście, daje bardzo skromną rolę – być w orszaku bogini Flory – patrona świata roślinnego. wydajność dziewczyna przed publicznością wrażeniem, była zafascynowana drodze flory i zaczął marzyć, że kiedyś i będzie to primabalerina, a także piękny wygląd.

Wprowadzanie trupę Petersburg

W 1815 Awdotii Istomin – baleriny z dyplomem szkoły teatralnej – dołączył do Imperial Theatre w Petersburgu, którego trupa doprowadziły jej nauczyciela Shar Didlo. Od razu wziął utalentowaną uczennicę w produkcji „Acis i Galatea”, a rola bohatera. Dziewczyna po pierwszych występach przyciąga publiczność. W tym czasie nie było ścisłe rozróżnienie między teatralnej gatunków, baletu i został uznany za jedną z nich i nie miał czasu, aby grać w dramacie i wodewilu występów. Krótko o baletnicy urody mówili wszyscy rosyjscy wyższą światło.

cecha

Pierwszy rosyjski teatr istograf Pimen Nikolaevich Arapov Ale jak opisano Istomin: „Była średniego wzrostu, bardzo piękny, szczupły, o ciemnych włosach i luksusowych lśniących czarnych oczach, długie gęste rzęsy, nadając jej twarz znak specjalny. Była muskularne, silne nogi, jej ruchy były lekkie i wdzięczne. " Biorąc pod uwagę to wszystko, nie jest zaskakujące, że baleriny Awdotio Istomin, biografia jest opisana w tym artykule jest bardzo popularny wśród arystokratycznej elity. Mówią, że sam Puszkin nie był obojętny wobec niej, a nawet doświadczeni męki zazdrości. Obyczaje tamtych czasów pozwoliła Szanowni panowie dostarczyły niewiele baleriny. Przez pewien czas była na żołdzie słynny generał Orłow – przyszłych dekabrystów. Puszkin w przypływie zazdrości, napisał epigram na niego, zaczynający się od słów: „Orlov Istomina w łóżku …”. Nazwał ją LAISA że miał takie samo znaczenie jak słowo „kurtyzana”.

Poszukujesz la femme

Jej pierwszy chłopak był kapitanem personel Wasilij Vasilevich Szeremietiew. Lubiła jego zaloty, a około dwóch lat żyli jako para. Jednak wraz ze wzrostem jego popularności jako baletnica, stała się bardziej wymagająca i kapryśna, a wkrótce wypadł z niego i zamieszkał ze swoim najbliższym przyjacielem Mary Azarevichevoy. Dziewczyny stale oblegany przez miłość w ich świeckiej młodzieży, a także wielbiciele baletnicy bardziej zaawansowany wiek. Miała przyjaciół z Aleksandrom Sergeevichem Griboedovym i raz przyjął zaproszenie do dramaturga i dyplomata odwiedza jego przyjaciel A. Zavadovsky, który tymczasowo mieszkał w Petersburgu. Po tej wizycie, Istomina Awdotio pogodzić z Szeremietiew i wrócił do niego, ale w świetle plotek o jej bliskości z Zavadovsky. Gdy ukochany baleriny zażądał wyjaśnień na temat tych plotek, że nie wymówek i przyznał, że Griboyedov jeden molestował ją w grossest sposób podczas jej wizyty w jego domu. Ten Szeremietiew nie mógł przebaczyć i Zavadovskiy wezwany do pojedynku. Jednocześnie bliski przyjaciel Wasilija A. .Yakubovich I, biorąc pod uwagę wszystkie inicjatora A. Griboyedov, wyzwał go na pojedynek. Tak więc, tego samego dnia miały się odbyć dwa mecze. Tak więc, w listopadzie 1817 roku w Volkov Field w Petersburgu musieliśmy walczyć dwie pary. Jednak przed pojedynkiem Griboyedov i czas Jakubowicz nie przyszedł, bo Zavadovsky Sheremeteva zabity, a drugi pojedynek musiał zostać przełożony. Jeśli pamiętamy z historii, pojedynek pomiędzy dramaturg i Jakubowski nadal trwała rok, ale już w Tyflisie. W rezultacie, to Griboyedov został ranny, ale nie śmiertelnie. Jednakże, jest to pocisk blizna Yakubovicha dopuszczone do dalszej identyfikacji ciała zabitego perski Griboyedov dyplomatyczny.

Didlo Prima Teatr

Istomina Awdotio, który miał zaledwie 18 lat, dowiedział się o śmierci swojego kochanka, strasznie zaniepokojony i czuł się winny, ale w teatrze nikt nie dbał o jej cierpieniu. W 1818-m Charles Didlo postanowił przywrócić i skonwertować swój ulubiony kawałek show – „Zephyr i flora”, którego muzyka została napisana przez K. A. Kavosa. Awdotio wielokrotnie uczestniczył we wcześniejszych produkcjach tego baletu. Teraz jej marzenie się spełniło, a ona musiała stanąć na drodze do pięknej flory i zagrać tytułową rolę. Publiczność przywitała nowy „florę patronów” z hukiem. To był prawdziwy triumf baletnicy. Po tym, że świeciły niemal wszystkie główne role swojego nauczyciela: "African Lion", "Bagdadu Kalif", "Evtimii i Evharisa", "dezerter", "Lisa i Colin", "Cora i Alonzo lub Virgin of the Sun", „Roland Morgan „et al.

Awdotio Istomin i Puszkin

Na początku 1823 roku w Petersburgu Big Stone Teatru odbyło się prawykonanie – baletu opartego na poemacie Puszkina „Jeniec Kaukazu”, muzykę do spektaklu pisemnej Katarino Kavos. Istomina powierzono partii czerkieski. Interesujące jest to, że autor dzieła, A. S. Puszkina, w tym czasie, został zesłany Chişinău. Dowiedziawszy się, że stolica powinna odbywać się ten występ, pisał do brata Leona: „Idź,” Więzień na Kaukazie „i powiedz mi o Didlo i mojej pięknej czerkieski-Istomin. Raz przyczepiane za nią jak mój więźnia ". Co rozpacz była w tych liniach. Puszkin był bardzo młody, zakochał się w młodej Istomin. Są one, jak już wspomniano, były w tym samym wieku. Jest on jednym z pierwszych, który zauważył ją w tłumie. Ale balet „Acis i Galatea”, więc dotknął go, że poświęcił jego czarne oczy Galatea nieśmiertelną linię w „Eugeniuszu Onieginie” powieści. Nawet gdyby nie wspomnieć o nich w swej nazwie, by zrozumieć, że opisuje on dancer – Awdotio Istomin. wiersze Puszkina były zawsze ciekawe i prawdziwe, zwłaszcza przy opisywaniu kobiet zainteresowanych. Mógł złapać jakiegoś szczególnego gestu czy mimiki, które były ledwo dostrzegalne dla innych.

Bohaterka powieść udało

Zainteresowanie osobowości wielkiego poety Istomin był znacznie głębszy niż chciał się. Ciągle wracamy do niej, jej obraz w głowie zawsze było jasne, bez względu na to gdzie się znajduje. Puszkin zamierzał napisać powieść o tym, a nawet zarysowane. Początkowo planowano, aby wymienić powieść „rosyjski Pelham”. Później jednak postanowił, że będzie się nazywać „Two Dancers”. Aleksander chciał go dotknąć tragedii, która jest winowajcą nieświadomie stał się tancerz – to o pojedynku między Szeremietiew i Zavadovsky. W rękopisach Puszkina został znaleziony nowy plan. Spojrzał w następujący sposób:

 • Balet Didlo.
 • Zavadovsky.
 • Kochanek.
 • Za kulisami sceny.
 • Duel.
 • AI jest proekologiczna.
 • Konkubiną.
 • Małżeństwo.
 • rozpacz
 • Istomin na świecie.
 • Odrzucenie.
 • świeckie przyjęć
 • Uciążliwe i t. D.

Historia Pointe

Awdotio Ilinichna Istomina był prawdziwym pionierem w dziedzinie baletu rosyjskiego. Była pierwszą rosyjski tancerz, który stał na pointe. Wcześniej, tancerze starali się dostać w dużych palcach, ale specjalne baletki na początku 19 wieku, nie było. Uważa się, że w pointe raz pierwszy pojawił się na scenie włoski Mariya Taloni. Stało się to na scenie Teatru Królewskiego w 1830 roku. Ale w Rosji, stało się kilka lat wcześniej, dzięki Didlo i Istomina, co doprowadziło do obecnej reformy baletu.

dojrzałość

Awdotio służył w Cesarskiej Balet dla więcej niż 20 lat. Jej późniejsze role uważane Rosalba z "Dona Karlosa", włoski Susanna "Almaviva i Rosina" Elizy w "Pazhah Vendôme Duke"; Hrabina Albert w „czarownika Lesson” etc. Z biegiem lat, zaczęła gruznet i często stał zmęczony … Zaczęła dawać mniejsze role. W 1830 roku zaczęła choroby palców i musiała iść do naśladowania stron. Jej imiennik Avdotia Panaeva w swoich pamiętnikach zapłacił wybitny baleriny kilka stron. „Istomin do 40 lat stała się niewygodna, rastolstevshie kobieta. Próbował młody i używane dużo makijażu – bieli ołowianej i różu. Włosy nie jest dotykana szary, a oni jeszcze czarny jak smoła. Były plotki, że była ich kolory. „Z patronów wieku nie do niej, a ona pomogła młodych artystów, wśród nich były aktor dramatyczny Godunow. Teatr krytycy uważali go niekompetentny, ale Istomin nie podziela ich poglądów. Był młodszy od niej 21 lat, jednak to nie przeszkodziło im się ożenić. Ona daje mu drogich prezentów, diamenty, on dumnie siedział z nią w polach teatralnych i czerpać korzyści z bogatego życia. ale, jak na ironię, młody mąż wkrótce zachorował na tyfus i zmarł. Avdotia smutek postanowił udać się jak zakonnica ale przed nim o nie doschlo, a ona nadal służyć jako teatr.

epilog

Ostatnia wzmianka o nazwie baletnicy na afiszu był w styczniu 1836 roku, a jej ostatni występ odbył się w Aleksandrii Teatru w ostatnim dniu stycznia tego samego roku. Jednak po tym, żyła kolejne 12 lat i zmarł na cholerę. Pogrzeb był skromny, nikt nawet nie pamiętał, że był to jeden z największych tancerzy swego czasu.