368 Shares 5815 views

Pent dach z rękami w krokach. Urządzenie pent dachu

Pent dach – jeden z najbardziej popularnych rodzajów dachów. Najczęściej te projekty mogą być postrzegane w różnego rodzaju zabudowania – szopy, garaże, sauny, itp Czasami występuje dachów i budynków mieszkalnych. Dokładnie tak, jak jest on zamontowany chudego na dachu z rękami, krok po kroku wygląd w dalszej części tego artykułu.


Jakie materiały są potrzebne

będzie to niezbędne do budowy dachu stłumiony zakupić następujące elementy:

tworzywo

powołanie

parametry

drzewny

mauerlat

150 x 150 lub 100 x 150 mm,

krokwie

50 * 150 mm

słupki

50 * 50 mm

deska

toczenie

30 * 100 mm

profile metalowe

dach

Grubość co najmniej 0,5 mm

wełna mineralna

grzanie

Grubość 150 mm

folia polietylenowa

hydroizolacji

Paroizolyator

Paroizolacja

folia

Druty, gwoździe, śruby

Ponadto, potrzebne są następujące narzędzia:

  • Śrubokręt i młotek.
  • Pokrycie dachowe wkrętów samogwintujących i paznokcie.
  • Piła mechaniczna.

konstrukcja dachu

Jak zbudowano taką strukturę, jako chudego do dachu, własnymi rękami? Krok po kroku to patrzeć poniżej. Oczywiście, przed rozpoczęciem prac, powinno się zrobić projekt i narysować schemat. Na tym etapie, wybrany kąt nachylenia i dokonuje niezbędnych obliczeń.

Pierwszy składnik zależy od kilku czynników. Ten wiatr i obciążenia śniegiem, która będzie działać w tym regionie. Obliczenia wykonane za pomocą specjalnych kart. Rysunki dachu jest obowiązkowym przedmiotem postanowień parametrów przepisami.

Ponadto, kąt pochylenia zależy od materiału pokrycia dachowego. W tej chwili najbardziej popularny rodzaj skóry jest blacha stalowa, w szczególności jego wariant takiego jak metal. Będziemy również rozważyć sposób instalacji tego konkretnego materiału. Przy użyciu minimalnej kąta nachylenia dachu powinien być stłumiony 14 stopni.

pent konstrukcja dachu należy wziąć pod uwagę takie parametry: wymaganą ilość materiału pokrycia dachowego. Aby dowiedzieć się, jak się uczyć, ile trzeba kupić blachy, opisać poniżej.

Stłumiony układ wiązań dachowych

Urządzenie pent dachu, w szczególności dachu systemu, różne konstruktywne prostota. W ramach takiej dach składa się z następujących elementów:

  • Mauerlat. Tzw grube drewno, układa się wzdłuż ścian i pracowników wsparcia krokwi.
  • Krokwiami. Jest to główny element dachu. Obsługuje pod skrzyni.
  • wsporniki. Stłumiony krawędzi dachu powinna być większa niż druga. Aby osiągnąć ten cel, jest on stosowany lub gruby pasek lub kolumny nośne. Gdy rozpiętości więcej niż 4,5 m są pośrednim stojaka.
  • Foka. W przypadku, gdy rozciąga się na szerokości ponad 6 metrów, dalsze wzmocnienie rozporek wysięgnika (pod kątem 45 stopni). Jeżeli odległość między ścianami podparcia przekracza 9 m, dwa przejezdne umieszczone po obu stronach.

Obliczenie systemu dachowego

Było z nim zacząć obliczać stłumiony dach. Korzysta z funkcji trygonometrycznych. Długość krokwi, na przykład są następujące: C = A / cos a, gdzie: C – długość krokwi, A – szerokość kanału, a – kąt nachylenia pochylni. Do tego należy dodać figurze 50 występy m zwis.

Obliczanie pokrycia dachowego

Następnie, przyjrzyjmy się, jak określić materiał na dach. Obliczyć wymaganą ilość zatrzaskiem. Aby to zrobić, trzeba najpierw znaleźć obszar stoku mnożąc długość krokwi na długości gzymsu. Następnie, uzyskany wynik jest dodawany do 4 cm zwisu. Typowo, długość pent dachu brakuje jednego arkusza. Jeśli rampa jest bardzo długi, trzeba będzie wziąć pod uwagę także szerokość zakładki. Dla standardowego dachu o pewnym nachyleniu około 35 stopni, parametr ten jest zwykle 15 cm, szerokość pionowych płyt pokrywających się na ogół w zakresie 20 cm. Jest to wartość minimalna. Pewności, zakładka może być szersze.

instalacja mauerlat

Rozważyć montaż konstrukcji takich jak chudego do dachu, własnymi rękami (krok po kroku). Montaż systemu dachowego rozpoczyna się instalacja mauerlat. Dla pent dachowa jest dozwolony tylko dwóch prętów na przeciwległych stronach zakresu. Jeśli ściany budynku betonu monolitycznego, przy ich montażu w górnej części kotwy należy wypełnić w odstępach 50 cm. W podobny sposób, jeśli się ściany wykonane są z gazem lub pianki. Zgodnie z zasadami, gdy są one układane na wierzchu konstrukcji zorganizować monolityczny betonowy pas. Na cegły budowa mauerlat najprostszy sposób naprawić drutu pręt, zatoki bezpośrednio na murze w trzech rzędach na górze.

W przypadku, gdy użyto pasek kotwica jest podniesiona najpierw do ściany i położyć na nich. Ponadto powinien on być nieco grzechotka Sledgehammer. W rezultacie, na jego spodniej pozostają ślady kotwic. W tych miejscach, a wywiercone otwory. Następnie trzeba ponownie umieścić pasek na ścianie i bezpiecznie zamocować nakrętki z dużymi podkładkami.

Montaż stojaków pod krokwiami

Oczywiście tylko wtedy, gdy właściwy system montażu kratownicy, aby uzyskać wiarygodne i trwały dach. (Można zobaczyć poniżej zdjęcie o podobnej konstrukcji) sprawiają, że całkiem możliwe, aby własnymi rękami. Pierwszy zestaw stoi na krokwiach. Po pierwsze, należy dołączyć elementy mauerlat że ściana na której będzie najwyższym punktem rampy. Następnie zamontować stojak do pośredniej ściany. Wstępnie je w taki sam sposób jak mauerlat zabezpieczyć drewno Lejeune. Odległość pomiędzy krokwiami wynosi zazwyczaj 80 cm. W przypadku, gdy dach jest wzniesiony nad wanną lub domu mieszkalnego, a następnie zakłada izolację, to jest, gdy odstęp pomiędzy nogami jest równa szerokości wybranej grzejnika.

Zabezpieczyć stojak do mauerlat i podkłady ocynkowane rożny. Ponadto wysięgnik wspierający zamontowany w razie potrzeby. Czyni je belek cieńszych niż rozporki i dołączony przez gwoździ bliżej wewnętrznej przestrzeni przyszłości poddaszu.

montaż krokwi

Zbyt masywne krokwie do struktury takie jak chudego do pokryć dachowych, nie trzeba zorganizować. Materiał jest bardzo lekki i nie przeciążać wsparcie. Przez mauerlat krokwiami może być również zamontowany na rogu. Czasami węzeł z trzech gwoździ, z których jedno jest napędzane pionowo na górze, a drugi – dwa boki pod kątem. montowane na szczycie pierwszego biegu. W krokwiach pod konieczne jest, aby wyciąć otwór. Montaż odbywa się na paznokciach.

Pent krokwie dachowe wstępnie musi koniecznie być nasycony środek antyseptyczny. To znacznie przedłużyć żywotność dachu. Każdy, nawet najbardziej niezawodne pokrycie dachowe od czasu do czasu daje przeciek. Wchodzi tzw przyczyn zadaszenie pie wodnych gnicie drewna.

hydroizolacji

Urządzenie pent dachu jako pokrycia dachowe i innych konstrukcji muszą wymaga instalacji materiałów uszczelniających. Taśmy z tworzywa sztucznego jest zamontowana w kierunku poziomym. Vnatyag nie może być ustalona. Faktem jest, że każda konstrukcja drewniana końcu kurczy się nieco. Ponadto, silny wiatr może być niewielki postęp budowy. W wyniku tego, że film może po prostu złamać. Zbyt dużo luzu nie trzeba również.

Przymocować folię bezpośrednio do krokwi na prętach 50 * 50 mm. Następnie na nich zamontowane poziome nośnego. Odstęp między poszczególnymi elementami w tym przypadku musi być równa szerokości metalowych fal. Crate przybity do gwoździ ocynkowanych.

Urządzenie okap układu rynny pasek

W kolejnym etapie materiał dachowa zostaje zamontowana na dachu. Jeśli projekt przewiduje kanalizacji wody, trzeba najpierw zainstalować rynny. Odległość pomiędzy elementami montażowymi zależy od rodzaju konstrukcji odwadniających. Następnie trzeba ustalić na krawędzi rampy na dolnych listew (na górze uchwyty rynnowe) taśmy nabrzeżu. Zabezpieczyć je za pomocą gwoździ lub śrub o rozstawie 30 cm. Zakładka pomiędzy częściami listew powinna wynosić co najmniej 10 cm.

instalacja z metalu

Następny przystąpić do blachy mocującej. Dachy Rysunki o nachyleniu zwłaszcza kompleksu nie różnią się. Obejmują takie konstrukcje z metalu może być bardzo szybka. Zacząć działać od końca rampy. Pierwszy arkusz są ustawione na półce tak, że był to mały zwis, i naprawić go na grzbiecie jednej śruby. Podniesienie dachu w drugim arkuszu, jest ona również ustawiona wzdłuż dołu i połączona z pierwszą na śruby przez grzbiet jednej fali. Mocowanie tak wielu arkuszy, przycięte je ponownie i dołączyć do skrzyni. Zrobić również za pomocą śrub na dole fale poprzez jeden.

Zorganizowanie takiej struktury, jak stłumiony dachu tektury falistej, trzeba przestrzegać pewnych zasad. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia wierzchniej warstwy arkuszy polimerowych oraz zmniejszenie ich żywotność. Po pierwsze, cięcie materiału powinno odbywać się tylko na nożyczki metalowych. Młynek do tego celu nie może być używany. Po drugie, trzeba iść na dachu w miękkich butach. Arkusze Przechowuj nie powinna być zbyt wysokie stosy, najlepiej w pomieszczeniu.

montaż izolacji

Tak, jesteśmy z wami przez wszystkie szczegóły zorientowali się, jak zrobić stłumiony dach. W takim przypadku, jeśli stłumiony dach jest zbudowany na kamienicy, w przyszłości planujemy zorganizować poniżej strychu, to jest, oczywiście, trzeba będzie odizolować. Najczęściej stosowane do izolacji z wełny mineralnej. styropian – materiał jest również bardzo dobra. Jednak to kosztuje trochę droższe. Ponadto, nie mogą być stosowane w tych domach, gdzie znajduje się mysz. Fakt, że gryzonie uwielbiają prodelyvat w istotnych ruchów pianki i zorganizować je w otworze. Myszy także w podmiejskich domów – zjawisko jest dość powszechne.

Gdy izolacja staje się bardzo atrakcyjny wewnątrz dachu z rękami (zdjęcie to potwierdza). Dlatego poniżej uważamy dokładnie tej metody. Krokwie, jeżeli nie zostało to zrobione w zespole, należy obsługiwać przeciwgrzybiczego i zwiększa właściwości ogniotrwałe struktury drewna.

Dalsze nimi dokładnie ustawić płyty z wełny mineralnej. Tak, aby nie wypaść z pochyłej rampie, były stałe przewód konwencjonalny, wyciągając go z krokwi do krokwi.

Paroizolacja i poddasze podszewkę wykończeniową

Po montażu izolacji zacząć montować paroizolyatora. Jego zastosowanie – koniecznym procedura. Fakt, że jest pod dachem zbiera kwoty głównej pary i kondensatu budynku mieszkalnego. Jeżeli bariera pary nie jest zainstalowany, woda zaczyna się osiedlić się bezpośrednio na izolacji. I to, oczywiście, drastycznie obniżyć swoje właściwości izolacyjne.

Jak zrobić ciepłe stłumiony dachu? Ważne jest, aby wybrać odpowiedni paroizolyator. Obtyanut konstrukcje mogą być, na przykład, z polietylenu. Jednak w naszych czasach do tego specjalnych materiałów są coraz częściej stosowane. Z jednej strony mają one warstwę folii. Na strychach, pokryte takim materiałem, to lepiej zachowane ciepło. Paroizolyator powinno rozwiązać stronę folii w kierunku pokoju. Jak wodoodpornej folii, dołączyć go do prętów o małym przekroju. Można ponadto rozmieścić szczelinę wentylacyjną, przez które będą dalej powietrza suszącego paroizolyator.

W końcowym etapie w barach montowane są dokładne wykończenie. Najczęściej stosowane są do pokrywania strychach tanie sklejki. Nowoczesne odmiany wygląda całkiem przyzwoicie. Poddasze, pokryta tym materiałem, wygląda atrakcyjnie. Nawet nie trzeba używać dodatkowego wzoru – tapety, malowanie, itp Czasami poddasze podszewka stan, bunkier tynkowych. W razie potrzeby, promieniowanie i gipsu. Należy jednak pamiętać, że ta opcja nie jest najlepsza. Stiuk jest bardzo cięższe System kratownica. Ponadto, przy najmniejszej nieszczelności zacznie odpadać kawałki.

Tak więc, są uważane za zamontowanym dachu jednego skoku z rękami, krok po kroku. Mam nadzieję, że teraz masz mniej lub bardziej jasne, jak ustawić układ krokwi, aby obudowa i ocieplić poddasze. Wykonywać pracę dokładnie, stosując się do wszystkich przepisów technologii, a masz niezawodne dobrej jakości dach, który będzie trwał więcej niż jedną dekadę.