353 Shares 5893 views

materiał Soft Shell – co to jest i jak to jest dobre?

Zawodowych lub amatorów aktywnego uprawiania sportu lub po prostu wygodną rozrywką na przyrodę, świeże powietrze, nawet w przypadku złej pogody, czy to śnieg, zimny, przenikliwy wiatr, mży deszcz, jest zabawa, jest pytanie o odpowiedni dobór wysokiej jakości odzieży outdoorowej, tzw strój. Może to być sportowy, casual. Często z szerokiej gamy produktów przemysłu włókienniczego można spotkać miękkie garnitury powłoki. Co to jest? W co pogoda jest dobra? Co szyte? Soft shell … Co to jest? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Soft shell … Co to jest i gdzie termin pochodzi?

Rewolucyjna idea wymiany odzieży schemat trójwarstwową za lekki, ale ma wszystkie wersje wydajności, który jest oparty na polar i tkaniny Pertex sugerowaną towarzyszy Buffalo. Mimo, że te ubrania i pozostał boi się deszczu i silnego wiatru, ale stało się popularne wśród wspinaczy. Właściwie określenie „soft shell” dla jego klasycznej wersji odzieży powstał produkuje firma przyjazne dla środowiska torby i sprzęt sportowy Patagonia. Dosłownie tłumaczone z angielskiego wyrażenia oznaczającego „miękką warstwę”, ale koncepcyjnie zakłada te same warstwy minimalizując odzieży potrzebnych człowiekowi w zimnych porach roku. Nowoczesna technologia produkcji oraz innowacyjna tkanina? Soft Shell – co to jest?

Soft Shell jest praktyczna, miękka w dotyku laminatu. Opiera się on – włókien syntetycznych (poliuretan, nylon, lycra, poliester, kordura), lecz tendencja mieszanie syntetyczne z włóknami naturalnymi. Wyprodukowany przez nałożenie trwała, odporna na zużycie zewnętrzna (twarz) warstwę miękką, zabezpieczając przed stratą ciepła, wewnętrzną (podłoża). Pomiędzy nimi – warstwa membrany. Im grubsza warstwa runa, cieplej produkt. Miękkość spodu załączonych mikrovors drobnych włókien, które ze względu na wewnętrznej termoregulacji ciepło przychodzący z ludzkiego ciała pozostaje sucha nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Jednocześnie powstaje nadmierna wilgoć będzie wyświetlany na zewnątrz. W związku z tym, z praktycznego punktu widzenia, są lepsze rzeczy do noszenia Soft Shell na gołym ciele.

Cechy jakościowe miękkiej powłoki

Wśród podstawowych właściwości masy wystarczająco małe wymiary i waga materiału, w dodatku znaczenie:

– nieprzepuszczalność (specjalnym miękkiej powłoki impregnowanego materiału zdolnego do odpychania wilgoci, ale nie będzie 100 procent ochrony przed deszczem);

– odpychający brud;

– zabezpieczenie podmuchami wiatru (indeks charakteryzuje jego CFM: im niższa, tym większa jest przed wiatrem);

– wysoka przepuszczalność powietrza, brak efektu „para” (jak to materiały oddychające błony);

– dobrą izolację termiczną;

– elastyczny (odcinek odzież miękka powłoka nie ogranicza ruch, skutecznie dopasowuje się do ciała ludzkiego znajduje się na rysunku).

Klasyfikacja miękkiego materiału powłoki oraz technologii produkcji

W zależności od technologii produkcji, jakości i ilości warstw, miękkie produkty Shell podzielone są dwu- i trzy warstwy. Trzy warstwy elastycznej góry – błona – runo. Double – polar i górny (bez membrany): bielizna – ocieplenie; bielizna – ochrona przed wiatrem, izolacja – szyba. Są one bardziej popularne. Wodę i membrana wiatroodporna jest charakteryzuje się ciężkich produktów, brak lub obecność membrany szyby przedniej – lekki miękką powłokę.

produkty trójwarstwowe są nazywane Insulated Soft Shell. Poliester lub poliamid odcinek impregnacji krzemu – jest nieizolowane miękkie powłoki. Łączy właściwości dwóch rodzajów wyżej – hybrydę.

Wyroby błonowe miękkie powłoki

W miękkich produktów błony powłoki warstwy górnej warstwy wierzchnie mogą być:

– na podstawie porów i połączone besporovoy membranę, która chroni przed wilgocią; Wszystkie produkty neproduvaemy; z powodu niższej kategorii cenowej najbardziej popularny klasyczny besporovaya otrzymał podstawę (z uszczelnionych szwów i bez niego);

– na podstawie porowatości lub besporovoy membrany chroniące przed wiatrem; porów – odporne na ścieranie, pomimo wysokiej odcinku, oddychający i wodoodporny właściwości, cechują się krótko na wilgoć; besporovye – nie całkowicie oczyszczone;

– na podstawie membran porowych, części (98%) ochrona od prędkości wiatru nie większą niż 50 km / h.

Wewnętrzna warstwa podkładowa zawiera:

– cienkie Włóknina (klasyczny);

– przesiąkliwa warstwa jest zbyt cienka (światło);

– zawierają długi ciepła runo (highloft).

Produkty bezprzeponowym miękkie powłoki

Bezprzeponowym soft shell-produkty są podstawą:

– gęste ciężkie rodzaje tkanin, charakteryzujące się niską produvaemost, wysoką izolacyjnością termiczną, korzystne umiarkowanie niskiej temperaturze, ale źle leżą na rysunku;

– lekkie materiały ciepłe rozciągliwe oraz cienkie impregnowane do odprowadzania wody, który odporny na zużycie i w spokoju na zimno przy dużej aktywności ruchowej w pełni uzasadniona.

Celem soft shell

Przyszłość człowieka przeznaczeniem i poziomem aktywności fizycznej będą miały bezpośredni wpływ na wybór konkretnego typu odzieży soft shell. opinie klientów potwierdzają, że w produktach bezprzeponowym czują się bardzo komfortowo w suchej pogody, w przeciwnym razie mogą one wymagać dodatkowej ochrony wiatr i wilgoć w postaci shtormovok. W offseason, w miejskich ustawienie płaszcz, skórzane kurtki może zastąpić membranową wiatroszczelną kurtkę, które mogą stać się niezbędne w kampanii, z działań, takich jak nordic walking, lekki jogging. Na zimę lepiej kupić soft shell porów Options-rzeczy. Częściowa wodoodporna membrana wraz z 3-warstwowej lekkiej kurtce – (. Krzyże, stoków narciarskich i tak dalej) Sprzęt dla osób z wysokim poziomem aktywności ruchowej.

W co pogoda będzie przydatna soft shell?

Tak więc wybór jest za miękki odzieży powłoki. Przy czym temperatura powietrza jest obliczany? Z reguły ludzie w artykule miękkiej powłoce będzie czuć się komfortowo w umiarkowanych temperaturach. Jest to około 5-10 ° C poniżej zera. Miłośnicy natury wyjściu nie będzie przeszkodą, ani wiatr, ani deszcz, ani śnieg, jeśli tylko nie mówimy o huraganach i ulewy. W trudnych warunkach pogodowych soft shell może być wspaniałym dodatkiem do ubrania polar, bieliznę termiczną.

miękkie produkty Shell

Szybko praktyczne i wygodne odzieży wierzchniej, kombinezony, spodnie, bluzy, rękawice, obuwie, a nawet śpiwory z miękkiego materiału powłoki zyskuje rynek produktów tekstylnych. Wszystkie te rzeczy są praktyczne, trwałe, użyteczne, w tym na obszarach miejskich, podczas spaceru nie szeleszczą, pozwalają zaoszczędzić budżet rodzinny.

W większym stopniu z produktów z powyższego materiału wiąże się miękki płaszcz skorupy. Co to jest? Uniwersalny typ odzieży w różnych kolorach, łatwe wycieczki do natury, wędrówki, spacery – to jest jasne dla każdego. Z drugiej strony, to kompaktowy, lekki produkt „2 w 1”, jednocześnie chroniąc przed zimnem i zastępująca płaszcz. Jego charakterystyczne cechy uważany jest za średnia długość artykułów okrywającej dolną część ciała, kołnierz, kaptur Waist ratuje od wszelkiego rodzaju opadów atmosferycznych, które mogą być ukryte w specjalnej kieszeni na kołnierzu, szerokich rękawów na rzep, co zapobiega przedostawaniu się wiatru, wodoodporne zamki, pasy na zamki (rodzaj decyzji Design). Jest to istotny element w szafie, w stanie podkreślić znakomity smak i styl aktywny tryb życia, co jest w rzeczywistości, jednogłośnie świadczą opinie. Kurtka Soft Shell – świetnym rozwiązaniem, które pozwala wytrzymać wiele nieprzyjemnych kaprysów natury.

Są tam wiele podróbek?

Jak rozpoznać fałszywe przed sobą lub bardzo wysokiej jakości materiału Soft Shell? Co to są te różnice? Niestety, wielu producentów brakuje (ewentualnie zamierzone) Obecnie Soft Shell manufacturability produkty uboczne, więc czasami można kupić kota w worku membrany lub analogowej, a nie rzeczywistej soft shell. Poza tym teraz hardshelly w swoim składzie i technologii produkcji są bardzo zbliżone do miękkich skorupkach, granica między nimi jest często nie do odróżnienia, lub po prostu usunięte. Niewątpliwie nazwa producenta powie wiele o jakości miękkich produktów powłokowych. Takie dążenie do perfekcji producentów jak Marmot, The North Face, Sivera, Bask, Patagonia i innych, po prostu nie może sobie pozwolić na „średniej” jakości w wersji soft shell odzieży.

prawo opieki

Jak dbać o produktach wykonanych z miękkiego materiału powłoki? W jakiej temperaturze i pranie tkaniny cykl przeznaczony? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć na etykiecie, ale to nie jest konieczne za każdym razem uciec się na rzeczy do prania. Czasem wystarczy przetrzeć wilgotną mikrofibry. To nie jest zalecany do czyszczenia zabrudzeń za pomocą pędzla, nawet z bardzo miękkim włosiem, ponieważ może uszkodzić tkaninę. Jeśli pranie nie da się uniknąć, konieczne jest, aby to zrobić ręcznie lub uciekania się dokładnemu syntetycznych reżimu prania w temperaturze 30 ° C z delikatnym wirowania, wstępnie usuwając produkt na lewą stronę. Ważne jest, aby zrezygnować środki ścierne, środki wybielające, korzystanie z ciepłą wodą, w roztworze mydła, detergenty płynne, suche w stanie rozszerzonym. Przeciwwskazane miękka powłoka mycia wraz z innymi przedmiotami suszenia grzejników, prasowanie. Zaszkodzić właściwości wysokiej jakości, w tym materiały wodoszczelne, zdolne do dezodorantów, kremów do ciała, otwartego ognia.

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Odpowiednie produkty do pielęgnacji wykonane z miękkiej skorupie będzie je reprezentacyjny i funkcjonalne właściwości i trwałość.