848 Shares 9163 views

Rodzaje ludzkiej śmierci. klasyfikacja

Śmierć to stan organizmu, w którym organy życiowe zaprzestało działalności. W rezultacie, na poziomie wewnątrzkomórkowego przepływu nieodwracalne zniszczenie. Istnieją różne rodzaje śmierci etapie, właściwości i metod diagnostycznych. Zbadajmy je szczegółowo.


Przegląd

Śmierć, pojęcie, rodzaje stanów uważane są przez ludzi od czasów starożytnych. Tajemnica zakończenia życia zawsze przestraszony społeczeństwa i zmusił go jakoś uzasadnić to zjawisko. W dawnych czasach, został promowany przez religię. Dziś, fakt śmierci osoby dotyczy bardziej pragmatyczne. Obecnie zjawisko to jest badane przez naukę, przede wszystkim w celu zdobycia wiedzy na temat przedłużenia życia. W badaniu nieodwracalnych zmian, które występują zarówno w trakcie jak i po jego śmierci, naukowcy starają się zidentyfikować powody ich wystąpienia. Głównym celem zidentyfikowania sposobów na korzyść spowalnia procesy, skraca życie.

Rodzaje śmierci biologicznej

Naturalne zakończenie życia jest spowodowane, na przykład, występowanie pewnego wieku (starego). W tym przypadku zakłada się, że zginął od siebie, to znaczy bez użycia przemocy. Tymczasem zaprzestanie życia mogą być spowodowane wpływem czynników zewnętrznych. Na przykład, naruszenie ze strony innego podmiotu. W tym przypadku badanie okoliczności śmierci osoby, jest przeprowadzane przez kryminologów.

Rodzaje gwałtownej śmierci są klasyfikowane według określonych kryteriów. Przede wszystkim, cechy zewnętrzne pojedyncze ciała. Rodzaje oznaki śmierci w tym przypadku mają znaczenie praktyczne w dochodzeniu przestępstw. Na przykład, przedmiotem śmierć może wystąpić z uderzeniem tępym narzędziem, strzał z broni palnej, bicia zadane z szczególnym okrucieństwem. Rodzaje powodujące śmierć bezpośrednio wpływa na wielkość kary dla winnych.

etap

Na poziomie biologicznym, śmierć następuje w trzech etapach:

  1. W pierwszym etapie ukrytych lub inaczej znaczących czynników lub hamowanie czynności narządów zaczyna odpowiedzialny za krążenia i oddychania. Efektywność tych systemów, jednak nie zatrzymuje. To po prostu nie wystarczy, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na tlen.
  2. W drugim etapie zaczyna autoregulacji. W trakcie procesów wewnętrznej są aktywne, kompensuje ucisku funkcjonowania narządów. W tym stanie, tkanka mięśniowa zaczyna spadać. Prowadzi to do zwiększonego oddychania. Aktywna obok zasobów wewnętrznych organizmu.
  3. Na ostatnim etapie, po śmierci klinicznej. W tym stanie, serce przestaje bić i oddychanie. śmierć kliniczna może trwać od 2 minut do godziny. Wszystko będzie zależeć od czynników zewnętrznych i innych. Podczas tego okresu spędzonego na najnowszych rezerw tlenowych reakcje oksydacyjnego w komórkach. Po tym rozpoczyna się rozbić tkankę nerwową.

stany końcowe

Wszelkiego rodzaju śmierci człowieka występują po pewnym etapie. Razem mogą trwać od kilku minut do kilku godzin / dni. stanach terminalnych są predagonalnaya etap, agonia i, w rzeczywistości, śmierć kliniczna. Ta ostatnia występuje w każdym przypadku, niezależnie od szybkości ustania działania istotnych funkcji życiowych. W tym stanie, jest szansa, aby zapobiec śmierci. Do tego w reanimacji. Jeśli nie przeprowadzono lub były nieskuteczne, życie ciało przestaje.

Rodzaje, objawy śmierci: państwowe predagonalnoe

Towarzyszy naruszenia ośrodkowego układu nerwowego, co zmniejsza ciśnienie centralizacja krążenia. Pacjent cierpi na zaburzenia układu oddechowego. Staje się nieregularne, płytka, może przyspieszyć. Z powodu braku wentylacji płuc występuje niedobór tlenu w tkankach. A zatem jako główne procesy wymiany są reakcji utleniania. Czas trwania predagonalnogo stan zmienia. To może być nieobecny w ogóle. Dzieje się tak, na przykład, poprzez mechaniczne ciężką chorobę serca. Predagonalnoe może trwać wystarczająco długo. Na przykład, jeżeli organ może jakoś zrekompensować osłabienia funkcji życiowych.

agonia

Jest próbą ciała, gdy funkcje uciskane żywotne systemy wykorzystujące najnowsze zasobów. Na początku tego etapu zwiększa ciśnienie zaczyna odzyskiwać tętno, oddech ruchy wykonywane są aktywne. Tymczasem światło jest prawie nie wentylowane. Jednocześnie rozpoczyna redukcję mięśni oddechowych odpowiedzialnych za wydechu i wdechu. Przez krótki czas nie mogą odzyskać przytomność. Ze względu na brak tlenu w tkankach zaczynają się szybko gromadzić produkty, które nie zostały poddane utlenianiu. Procesy metaboliczne postępować według schematu beztlenowej.

W bólu w wyniku spalania w tkankach ATP osoba traci nić 50-80 g wagi. Nazywane są „ciężar duszy.” Co do zasady, agonia trwa przez krótki czas – nie więcej niż 5-6 minut. W rzadkich przypadkach może to trwać pół godziny. Po tym, obniżenie ciśnienia, stop mięśnia sercowego przestaje oddychać.

Ostatnim etapem

Czas trwania klinicznej Smet – od dnia ustania serca, ośrodkowego układu nerwowego i depresji oddechowej aż do początku nieodwracalnych zmian w mózgu. Beztlenowe wymiana kontynuując z zapasów nagromadzonych w komórkach. Po tych środków zabraknie, tkanka nerwowa umiera. Gdy zupełny brak martwicy komórek tlenu w korze i móżdżku rozpoczyna się po 2-2,5 min. Jednostki te są najbardziej wrażliwe na niedobór O2. Po śmierci kory nie można przywrócić funkcje życiowe. W efekcie dochodzi do naturalnej śmierci.

funkcje

Kiedy efektywny czas trwania resuscytacji śmierci klinicznej jest zazwyczaj czas, jaki upłynął od zatrzymania krążenia do wcześniejszego powrotu organizmu do życia. Nowoczesne metody, takie jak utrzymanie ciśnienia krwi do niezbędnego minimum, do oczyszczania krwi, wentylacyjnego transfuzji krwi dawcy obrotu, pozwala na utrzymanie życia tkanki nerwowej przez wystarczająco długi okres.

W zwykłych warunkach śmierci klinicznej trwa nie więcej niż 5-6 minut. Na czas jego trwania zależy od wielu czynników. W szczególności, jest to powód, dla którego forma śmierci, temperaturę ciała, poziom wzbudzenia ciała, wieku, warunków, w których przedmiot i tak dalej. W niektórych przypadkach ten etap może trwać do 30 minut. Na przykład, załóżmy, że to właśnie te rodzaje ludzkiej śmierci jako utonięcia w zimnej wodzie, silne odmrożenia. W takich przypadkach, ze względu na zmniejszoną temperaturę procesu wymiany, na przykład w mózgu, co znacznie maleje. Przy użyciu sztucznego hipotermii zapobiegawcze trwania etapu może być zwiększona do 2 godzin.

Jednocześnie pod wpływem pewnych okolicznościach, niektóre rodzaje śmierci klinicznej są różne i krótsze. Na przykład, to się dzieje, jeśli śmierć nastąpiła z masywnej utraty krwi. W tej sytuacji, patologiczne zmiany w tkance nerwowej, z powodu których nie można przywrócić życie, aby rozwinąć niewydolność serca.

Specyfika klasyfikacji

Pomimo faktu, że kwestia zakończenia życia pozostanie nierozwiązany do końca, w medycynie od dawna rodzaje śmierci są zróżnicowane według szeregu kryteriów. Pierwsza kategoria uwalniania. Istnieją dwa – gwałtowne i nie gwałtowną śmiercią. Wyścig służy jako drugie kryterium. Zgodnie z nią, oraz następujące rodzaje non-gwałtownej śmierci:

  1. Fizjologiczny.
  2. patologiczny
  3. Nagle.

Jest to podział ze względu na charakter i na zakończenie życia w wyniku czynników zewnętrznych. Więc uwolnienia tych rodzajów gwałtownych zgonów, takich jak:

  • Morderstwo.
  • Samobójstwo.
  • Śmierć w razie wypadku.

Dodatkowa kategoria

Wyżej opisany dwa rodzaje śmierci. Podział na dwie kategorie został zaakceptowany przez długi czas i nie było dość dawno. Współczesna medycyna wyróżnia trzy rodzaje śmierci. Obecnie, jako odrębny stan jest uważany za śmierć mózgu. należy stwierdzić, że kategoria ta nie jest w pełni zrozumiałe, a także innych rodzajów śmierci klinicznej.

diagnozowania

Jednym z najtrudniejszych etapowi klasyfikacji etapy identyfikuje przyczynę śmierci. Może to być podstawowy, pośredni i bezpośredni. Naukowcy obawiają się popełnienia błędu w diagnozowaniu, tworząc specjalną próbkę dzienną lub utworzone specjalne warunki pochówku. Na przykład w Monachium od ponad wieku nie było gdzie grób zmarłego ręka była nawinięta ciąg z rozmowy. On zadzwonił tylko raz. Jak się okazało, stało się to na skutek uchwały stężenia pośmiertnego. Tymczasem praktyka jest znana nie jeden przypadek, w którym został dostarczony żywy kostnicy, której lekarze błędnie zdiagnozowany rodzajów łatwego śmierci.

Sprawdzić działanie układu oddechowego

Rodzaje śmierci ustalona według kryteriów ustalonych. Jako jeden z nich działa jako funkcji układu oddechowego sprawdzenia. Do tej pory nie ma wiarygodnych dowodów na jego bezpieczeństwo. W zależności od warunków zewnętrznych, lekarze używać pióro, zimne lustro, etyczno osłuchiwanie oddechu. Winslow służy również próbkę. Polega ona na tym, że zbiornik wody jest umieszczony na piersi mężczyzny. Według wahania jej poziomu jest oceniana na ruchach oddechowych. Jednocześnie podmuch wiatru, wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniu, transportu mijania, gorączka może wpływać na wyniki któregokolwiek z badań. W związku z tym wnioski będą błędne.

Zachowanie układu sercowo-naczyniowego w systemie

Diagnozowanie rodzajów śmierci lekarze przeprowadzono osłuchiwania serca, palpacyjnie impulsu naczyń obwodowych i centralnych, jak również impulsy serca. Jednakże badania te nie mogą być uznane za całkowicie wiarygodne. Dowody i na tyle interesujący, nawet jeśli nie jest to minimalny nakład Magnus próbki. Jest to mocno w pasie palec. Gdy jest krążenie krwi będą oznaczone blanszowania pokrywę, na obwodzie pojawia sine zabarwienie. Gdy skurcz jest usuwany, kolor skóry zostaną przywrócone.

Bezpieczeństwo pracy OUN

Liczba ta oznacza istotne dla lekarzy diagnozowania niektórych rodzajów śmierci. Na miejscu jest zasadniczo niemożliwy do ustalenia, śmierć mózgu. Zachowanie aktywności OUN weryfikuje się przez nieobecność lub w obecności świadomości zwiotczeniu bierne reakcji pozycji tułowia bodźców zewnętrznych (amoniak lub ekspozycji niewielki ból). Pouczające cechą jest odruch rogówki. Pokazuje on obecność / brak reakcji źrenicy na światło.