439 Shares 3044 views

Austriackie tańce ludowe: historia i nowoczesność

„Taniec – wiersz, każdy ruch w nim – wyraz” (Mata Hari).


Zdarzenia, które występują w życiu, bo ludzie pewne emocje. Na przykład, radość, strach, gniew, smutek, miłość, nienawiść i tak dalej. Wyrażania ich mogą być różne. Niekiedy ze szkodą dla siebie lub innych. „Sparing” metody wyrażania emocji – jest przeniesienie z nich poprzez różne formy sztuki: poezji, malarstwa, rzeźby, teatru, kina. W tej serii, oczywiście, jest i taniec, które zostaną omówione w poniższym artykule.

Plastikowe emocje w ruchu

Starożytni Grecy, ten rodzaj sztuki, był uważany za dar otrzymał od bogów.

Istnieje dużo tańca. Jest to cały wszechświat! Każdy naród, kraj ma swoje własne tradycje tańca i jego kulturę.

Z biegiem czasu, niektóre taniec przerastać poziom lokalny i są coraz bardziej popularne na całym świecie, a niektóre pozostają w granicach swojego terytorium.

Na przykład, dobrze znane wiedeńskie walca. On od dawna jest obowiązkowym atrybutem wszystkich konkursach tanecznych.

Ach, ten walc

Eleganckie, bardzo piękna i delikatna para taniec. Drobne linie i gładkie w każdym ruchu! Określone etapy i urządzenia wymaganych obrotów zachowania spójności pary, zaufania i precyzyjne współdziałanie ze sobą.

Wąska stanik i spódnicę na pełen luksus pani formalnego garnitur, aby partner taneczny jeszcze piękniej.

historyczny spór

Austriacki taniec ludowy, nazwa – „Walc”. Wydawałoby się, że nic nie może być prostsze i bardziej intuicyjne. Ale, pomimo wyraźnego odniesienia do Wiednia, debaty w imieniu tańca na temat gdzie i kiedy nastąpił walc, utrzymywane są do dnia dzisiejszego. Istnieją dwa główne punkty widzenia. Żaden z nich nie ma nic wspólnego z Austrii.

Pierwsza wersja niemieckim. W 12-13 wieków istniały dwa tańce w Bawarii: «Waltzen» (w tłumaczeniu – „krąży beat”) i «Nachtanz». Zostały one połączone, a walc pochodzi.

Druga wersja prowadzi nas do Francji i Włoch. Okazuje się, że ten taniec był pierwotnie chłopem. Wykonywany pod prowansalskim muzyki ludowej «» Volta. To znaczy „zakręt”. Ten sam taniec był we Włoszech.

Stopniowo walc zaczęła zdobywać popularność w Europie, szczególnie wśród młodych ludzi. Tańczą jak niektóre luźne i łatwości. To właśnie z tych powodów, że reszta publiczności początkowo zareagowały ostrożnie do walca. Próbował nawet zakazać, oprócz wulgarny! Po tym wszystkim, w 18 wieku do podjęcia damy talii uznano za nieprzyzwoite. Potem zaczęli ściśle regulują wolno tańczyć nie więcej niż 10 minut!

Pomimo wypowiedzenia wojny, szybki rozwój tańca nie może być zatrzymany.

Niech Waltz – to nie jest Austriackie tańce ludowe, ale choreografia jest wyrafinowany i podwyższone muzykę Straussa. Ze względu na wiedeński walc kompozytor i dyrygent rozkwitł. Austria stała się krajem, przyczyniają się do powstawania tego tańca. I Strauss otrzymał honorowy tytuł wszystkim – „Królem Walca”.

Co to za kraj, co jeszcze jest ona tańczy?

Kulturalnym centrum Europy

Austria może być słusznie nazywany jednym z najpiękniejszych krajów Europy Środkowej.

Oprócz malowniczych gór i grzebienie, piękne czyste jeziora, małe przytulne wioski, przyciąga coraz jako centrum kultury. Jest to kraj muzyki światowej, tańca, malarstwa.

kultura austriacka jest różnorodny. Tam pracował i inspirowane przez Beethovena, Straussa, Schuberta, Mozarta, Haydna. Od starożytności do współczesności w Austrii i wielu prowincjach organizowanych różne festiwale, święta. Wymagane elementem każdej imprezy – Austriackie tańce ludowe. To kontynuuje tradycję 18 i 19 wieku. Oraz słynny Wiedeń Opery, Filharmonii, kulka o tej samej nazwie, Festiwal w Salzburgu i inne imprezy muzyczne i taneczne.

Austriackie tańce ludowe

Jak się okazało, nie jest to walc, choć wiele dokładnie i zliczane.

Kiedy mówimy o austriacki taniec ludowy, nazwa nie będzie jedno: lendler, shuhplattler, kontratantse, shprahenzeltantse i inni.

Mieszkańcy połączyć wszystkie te nazwy w jednym – Folkloretänze.

Austriacki taniec ludowy ma ogólne zasady:

– ktoś, kto chce wziąć w nim udział, idzie do istniejącego kręgu ludzi;

– mile widziane przybysza;

– taniec „jest” bloki z przerwami pomiędzy nimi.

– Wreszcie istnieje oddzielny taniec i śpiew.

Najczęściej na cztery okresy, i długich przerw między nimi, które trwały kręcone tańczyć.

Akompaniament do festiwale i święta są zwykle następujące instrumenty: flet, klarnet, harmonijka, stiriyskaya harmonijka (jak akordeon), gitara, bas.

Zatrzymajmy się na tym tańcu jako shuhplattler.

Najczęściej jest ona wykonywana przez mężczyzn. Stoją w kręgu, klaszcząc siebie i kolana, biodra i podeszwy. Wiek tańca – ponad tysiąc lat! W bardziej nowoczesnej wersji nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, a raczej małżonkowie wybrali ten taniec. Uważa się, że kopiuje zachowanie cietrzewia jak on dba o teterochkoy.