407 Shares 3264 views

dieta wegetariańska

Wegetarianizm – unikalny system władzy, który obejmuje korzystanie z produktów tylko pochodzenia roślinnego. Obecnie istnieje wiele diety wegetariańskiej, która zawiera dużą ilość w diecie jaja i produkty mleczne. Ale w tym samym czasie, musimy starać się zrezygnować piciem i paleniem tytoniu. Z tych diet jest szansa, aby poprawić swoje zdrowie i przedłużyć młodość.


Ścisła dieta wegetariańska implikuje prawie całkowite wykluczenie ze swoimi żywności diety, które są pochodzenia zwierzęcego – drób, ryby, jaja, mięso i produkty mleczne. Nie zapominaj, ciastka i lody mają również zastosowanie do produktów pochodzenia zwierzęcego wytwarzanych z użyciem jaj i mleka. Wielu lekarzy jest przeciwna takiej diety, gdyż dzięki takiej diety organizm nie otrzyma substancji, które odgrywają bardzo ważną rolę w pełnej jego funkcjonowania.

Ovolaktovegetarianskaya dieta jest rodzajem vegetarinstva. Obejmuje ono jajka dieta i nadaje się do długotrwałego stosowania, w tym przypadku organizm będzie otrzymywać ważne sprawy, które odgrywają znaczącą rolę w normalizacji wszystkich systemów w organizmie (B12 wapnia i witaminy, które są nieobecne w produktach roślinnych). Jeżeli dana osoba podczas przestrzeganie diety wegetariańskiej poprawia stan zdrowia, staje się zwolennikiem takiej mocy.

Dieta wegetariańska, która obejmuje swoją dietę nie tylko produktów roślinnych i mlecznych, zwany laktovegetarianskoy. Trzymanie się tej diety może nawet ludzie w podeszłym wieku, ale konieczne jest zgodne z jednym ważnym warunkiem – dieta powinna być zróżnicowana, musi ona zawierać warzywa, orzechy, owoce, rośliny strączkowe, owoce i oleje roślinne.

Dieta wegetariańska: korzyści

Naukowcy przeprowadzili wiele badań, w których stwierdzono, że wegetariańska jest pozytywny wpływ na naczynia krwionośne, poziom cholesterolu we krwi jest zmniejszona, normalne ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko choroby nadciśnieniowej. Dieta wegetariańska ma terapeutyczną i leczniczą efekt. Ponadto zaleca się, aby spróbować prowadzić zdrowy tryb życia, wyłącznie. Jeśli chcesz przeprowadzić przebieg leczenia żywieniowego, to nie jest konieczne stosowanie ścisłej diety wegetariańskiej. Wyjątkiem może być na czczo dni, który jest zalecany w leczeniu otyłości.

Główne wymagania co do diety, z zastrzeżeniem diety wegetariańskiej:

– nie jest konieczne stosowanie tak dużo cieczy jak jest to możliwe;

– kawa lub herbata, konieczne jest dodanie mleka odtłuszczonego (ale nie więcej niż 250 ml w ciągu dnia);

– raz dziennie wolno pić kieliszek szampana lub czerwonego wina wytrawnego.

Śniadanie podczas diety wegetariańskiej – bez zbóż cukru (40 g), świeże sałatki owocowe (pomarańczowy, gruszki, maliny, melon, jeżyny czy borówki). Między śniadaniem i obiadem, można jeść małe słodkie Korzhik, ciasteczka, babeczki i gofry. Obiad powinien zawierać w swej przynależności dużą porcję sałatki i danie główne (ziemniaki, makarony, pełnoziarniste), może chcesz zjeść kawałek sera lub puszkach domu brzoskwini (nie więcej niż 150 gramów). Na obiad można zjeść jeden owoc (jabłko lub gruszka). Obiad powinien składać się z dużej porcji świeżych warzyw, które mogą być również na parze, a danie główne (fasola na parze ryby, makarony, mąka, mączka tylko, kalafior, parzona).

Przed przeniesieniem do menu, które oferuje diety wegetariańskiej, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, ponieważ taka dieta jest konieczne, aby przejść prawidłowo, tak aby nie zaszkodzić organizmowi.