535 Shares 9710 views

Japonia Bandera: wojna cesarski. History of Japan flag

Japończycy są bardzo wrażliwe na symboli państwowych. Flaga, godło, hymn – to wszystko możliwe wyświetlenie ich tradycjonalistów kultury. Jakie są najważniejsze znaki są ukryte za pomocą prostego czerwono-białe wstęgi materiału i jaka jest jego historia? Jaka jest symbolika za pomocą floty?


Nowoczesne Flaga Japonii

W danej chwili i jest bardzo rozpoznawalny na całym świecie Flaga jest białe płótno z czerwonym kółkiem w środku. Taki obraz ma symbolizować Świt, który jest wymieniony w nieformalnej nazwy kraju. Oprócz bezpośredniego wzoru i koloru są ważne. Więc, biały wyraża integralności i czystości, a czerwony – szczerość, ciepło i jasności. Po II wojnie światowej państwo symbol natomiast nie popularne, ale z 13 sierpnia 1999 roku ponownie był w modzie. Jego oficjalna nazwa – „nissoki”. Języku rosyjskim, oznacza to „Sunny flagę”. Jednak bardziej znany frazy „Hi-no-Maru”, co oznacza „tarczę słońca”. W zasadzie, taki obraz może być podzielone na trzy odrębne znaczenie. Po pierwsze, Cesarz Japonii jest uważany za człowieka boskiego pochodzenia, to znaczy, syn słońca. Po drugie, w Shinto, która jest tradycyjny japoński system przekonań religijnych, czerwona oznacza życie, ogień i energię. Trzecia sprawa, a położenie geograficzne kraju. Wcześniej sądzono, że japoński archipelag położony jest na wschodnim krańcu ziemi, z której wschodzi słońce.

Historia wystąpienia

Uważa się, że pierwsze wersje hi-no-Maru pojawił się okresu Heian. Wtedy postać ta została przedstawiona na wentylatory dowódców przynieść moc ciała niebieskiego i przenieść go do wojska. Historia flagi Japonia zachowało legendę, że pierwszy japoński Jimmu pokruszony wroga, bo za nim słońce, którego promienie oślepiony pretendentów. Druga legenda wspomina buddyjski mnich Nichiren, który stworzył flagę po próbach inwazji Mongołów, i dał go do szoguna. Istnieje również wersja, że flaga z czerwonym kółkiem dał samurajów. Flaga Chi-no-Maru stosowane od Meiji. Następnie japońska flaga została ustawiona na każdym statku handlowego. Kraj otwarty na świat po długiej izolacji, to potrzebne sposób, aby pomóc wprowadzić się do innych członków społeczności międzynarodowej. Po II wojnie światowej, obraz zaczęto kojarzyć z japońskiego militaryzmu, dlatego w stan rozpoczął dyskusję na temat zmiany szmatki. Sąsiedzi koło słoneczna wywołała silną niechęć, ale spory do niczego podczas aktywnej transformacji gospodarczej, politycznej i społecznej. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych była ustawa o flag narodowych i hymnu, uznając, że będą wykorzystywane przez tradycyjnego obrazu. Data przyjęcia ustawy jest obchodzony jako Dzień symboli państwowych.

Co to jest flaga?

Obraz nie jest po prostu musi zawierać białe tło i czerwone kółko, to wyraźnie unormowana. Jest to flaga Japonii, określa prawo państwa, zgodnie z którym słoneczna tarcza obraz powinien być szkarłat. Średnica koła powinny być trzy piąte szerokości tkaniny, jego położenie z jednej setnej przesunięte na wale. Flaga pozioma odnosi się do pionu siedem do dziesięciu. Takie wymiary są tworzone w oparciu o ideę, że wskaźnik bieli i szkarłat uzyskane maksymalne harmonijny. W niektórych przypadkach, na słonecznej obrazu dysku służy również jasnoczerwony kolor.

Imperial norma

W swej istocie, a historia zwykłego symbolu państwa – tym Imperial Flaga Japonii, jak to było pierwotnie używane władców. Ale w tej chwili, rodzina rządząca ma własną symbolikę. Część cesarskiego standardzie zbiega się z wizerunkiem godła nieformalny – kwiat chryzantemy jest drugim po zachodzie słońca jest popularny symbol narodowy. Obraz ma niekoniecznie szesnaście żółtych róż, raspozhennyh podwójny rząd. Rysunek zwany „kikukamonse”. Tłem dla niej zazwyczaj służy jako czerwonego panelu. Historia tego obrazu mówi, że stworzył Gotoba cesarza, wielki miłośnik róż. Został on oficjalnie uznany w 1869 roku. Z pięknych chryzantem połączony również starą legendę. Ona mówi, że w czasach starożytnych, jeden chiński cesarz dowiedział się o istnieniu zakładu, z którego można zrobić eliksir życia. Nazwano chryzantema i urosła do jednej z pobliskich wysp. Zakłócać magiczna roślina mogła tylko ludzie czystego serca. Okrutny cesarz był grzesznikiem, więc udać się na wyspę trzystu dziewcząt i chłopców. Byli zafascynowani tym miejscu i nie wrócił do Chin poprzez założenie nowego kraju. I pojawił się w Japonii.

Flaga wojskowy Japonii

Regularna armia japońska powstała podczas renowacji Meiji. Siły zbrojne zostały utworzone z pomocą doradców zagranicznych i dostał swoje własne symbole. Nie korzystać z głównego bandery Japonii, a jego własną wersję. Na białym obrusem na czerwonym kółku odejść szesnaście szerokie promienie. Liczba ta ma szczególne znaczenie dla Japończyków. Numer szesnaście jest związana z cesarzem. Zgodnie z tą flagą Japonii była w stanie wojny z XIX do początku XX wieku. Przez trzydzieści lat przejście do symboliki narodowej. Promienie zostały usunięte, obraz dysku słoneczna czasami wykonany przesunięty podkreślić, że flaga marynarki.

Historyczny fakt symboliki wojskowej

duch samuraja uprawiany w armii japońskiej, ale dla większości szeregowych, nie był zbyt blisko. Byli ważnymi myśli o domu i rodzinie. Z tego powodu nie było specjalnego tradycja na podstawie symboli państwowych. Kiedy żołnierze poszedł do przodu, niósł małą japońską flagę, gdzie krewni i przyjaciele napisał swoje życzenia lub specjalnych modlitw. To płótno jest wykonana z cienkiego jedwabiu naturalnego był darem rodzaj z rodziny, kolegów w szkole lub pracy, czasem z kolegami. Tradycja flaga była tak powszechna, że w zwykły plecak był specjalny woreczek do niego. Do tej pory wiele muzeów są przechowywane takie prezenty, ostatniej wojny.