821 Shares 6879 views

Przyczyny i objawy przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli. Jego diagnoza i leczenie

W przypadku chorób płuc , a w rezultacie może doprowadzić do hipoksji przewlekłe obturacyjne zapalenie oskrzeli. Historia pacjenta zawiera dane dochodzić powoli, ale uszkodzenie tkanki płucnej. W swej istocie, zapalenie oskrzeli jest zapalenie oskrzeli, a gdy trwa co najmniej 3 miesiące w roku, to można mówić o swojej postaci przewlekłej. Jeżeli leczenie obturacyjnego zapalenia oskrzeli nie rozpoczną się w terminie, ilość plwociny staje się coraz bardziej wydaje się o wiele trudniejsze. Kaszel staje się ciężkie i częste, ale generalnie ciągły w ciągu kilku lat. Cały ten proces towarzyszy utrata nabłonka rzęskowego, które stanowią naturalną obronę przed różnymi drobnoustrojami. W efekcie śluz staje się ropna żółty lub szary wygląd.

przyczyny

Przyczyny obturacyjnego zapalenia oskrzeli może być wiele, ale najważniejsze specjaliści nazywają płuc, co następuje:

  • Dym tytoniowy.
  • choroby układu oddechowego.
  • Patologia nosogardzieli.
  • Zaburzenia metaboliczne, otyłość.
  • predyspozycje genetyczne (rzadkie).
  • Brudne powietrze. Szanse na uzyskanie wspaniałych ludzi żyjących w obszarach metropolitalnych, a także tych, które często pracują z domowych środków czyszczących, perfum, farb i płynów itp

Oczywiście, obecność którejkolwiek z tych czynników jest całkowicie choroby, ale ich kombinacja zwiększa możliwość kilka razy.

objawy

Na początkowym etapie obturacyjnego zapalenia oskrzeli (jeśli dotyczy małego oskrzela) żadnych objawów w ogóle nie mogą być pokazane. Około 5-10% pacjentów, którzy nie mogą nawet kaszel. Gdy zapalenie zaczyna się rozprzestrzeniać, zaczyna się kaszel. On, co do zasady, są najbardziej zaniepokojeni rano. Po pewnym okresie czasu staje nadryvistym kaszel, mokry, i długie okresy czasu (czasami nawet całego dnia). Ponadto, nie jest ból mięśni, pocenie się i duszność gorzej. W wielu przypadkach objawy te rejestruje historię choroby. Obturacyjne zapalenie oskrzeli (Pediatrics potwierdza) można towarzyszy wysoka gorączka. Oczywiście, na tle tych objawów, i ogólne osłabienie (taka sama jak grypa).

diagnoza

Dokładna diagnoza może być terapeuta, pediatra (jeśli chory dziecko) lub pulmonolog. Pacjent powinien być obserwowany w dwóch kolejnych lat. W tym czasie pacjent musi brać te badania i podjąć następujące procedury:

  • Analiza krwi (biochemicznych, wspólny);
  • fluorografię (płuco rentgenowskie) ;
  • bakteriologiczne plwociny;
  • bronchoskopii.

Ten ostatni sposób obejmuje podawanie do dróg oddechowych cienkiej rurki, która pozwala badać oskrzela. Chociaż ta procedura nie jest przyjemne dla pacjentów, ale jest to bardzo potrzebne, bo z nim można też ssać ciecz, pobrać próbki tkanek do badań, wprowadzenie niezbędnych leków.

leczenie

Identyfikowanie obturacyjne zapalenie oskrzeli wymaga pilnej odrzucenie złych nawyków. Leczenie ustanowionego lekarza na podstawie każdego indywidualnego przypadku. Zasadniczo, pacjentom podawano antybiotyki, leki mukolityczne i wykrztuśnych. Dodatkowo, inhalacja i mycie przeprowadza (ze względu bronchoskopię).